Femina.cz » Magazín » Krása » Vyzmizíkujte kruhy pod očima

Vyzmizíkujte kruhy pod očima

Vyzmizíkujte kruhy pod očima

Magazín: Krása | autor: Redakce | vydáno 29. 04. 2014

Trápí vás tmavé kruhy pod očima? Máte pocit, že vypadáte nezdravě, unaveně a šedivé skvrny okolo očí vám přidávají na věku? Je nejvyšší čas s nimi zatočit! Jenže jak, když jejich vyzmizíkování nebývá vůbec tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát.

Proč kruhy okolo očí vznikají a jaké možnosti v boji proti nim máme?

Příčin může být celá řada. Počínaje zcela banálními důvody, jako je dlouhé sledování monitoru počítače, konče komplikovaným problémem vyžadující odbornou péči. Kůže v okolí očí je totiž velmi jemná, citlivá a reaguje tak na řadu změn v organismu. Rozsah nevzhledných kruhů určuje nejen tmavé zbarvení kůže v okolí očí, ale také množství tukové tkáně v oblasti pod víčky. Její nedostatek se projevuje propadlinami nebo ohraničenými vaky právě v této oblasti. „Mezi hlavní příčiny často patří stres a s tím spojený nekvalitní spánek, stejně tak tmavé kruhy po dočima vyvolá i dlouhodobě nedostatečný pitný režim,“ dodává MUDr. Monika Kavková specialistka na estetickou dermatologii. Kruhy pod očima tak leccos prozrazují nejen o našem životním stylu, ale i celkovém zdraví organismu. 

Zrcadlo zrcadlo, kdy už zmizí?

Kruhy pod očima můžeme zvládnout sami, pokud je na vině dlouhé bdění nebo například nedostatek tekutin v organismu. Své udělá i oční krém a jemná masáž obličeje, nezapomínejme ani na pověstné plátky okurek a pytlíčky heřmánkového či zeleného čaje. Jenže – zápasíte s kruhy pod očima už nějaký ten týden a pohled do zrcadla je stále děsivý? Právě tehdy nastal čas obrátit se na odborníka. Moderní medicína má totiž hned několik velmi účinných postupů, jak kruhy pod očima dlouhodobě odstranit.

Prvenství, které nepotěší. Česká republika je nejzkaženější zemí světa!

Prvenství, které nepotěší. Česká republika je nejzkaženější zemí světa!

Vítejte v České republice, v zemi zaslíbené divokým pijatikám, v zemi, kde snadno najdete holku n...

„Pro zakrytí nejčastěji využívám jemnou aplikaci kyseliny hyaluronové, která se mi už několikrát osvědčila. Často se ale setkává se ženami, které se těchto látek bojí, proto doporučuji i Plazmagel, vytvořený z vlastní krevní plazmy. Aplikace Plazmagelu zakryje stejně dobře tmavé kruhy a navíc oživí kůži a dodá vyživující látky. Výhodou těchto postupů je, že výsledek je viditelný okamžitě a přetrvá řadu měsíců,“ vysvětluje MUDr. Monika Kavková.

A na co si dát pozor? 

V boji s kruhy pod očima hrozí jediná komplikace – vybrat správně metodu právě pro náš typ problému. A na to sami nestačíme. Obrátit se na lékaře nám v tomto případě může ušetřit nejen peníze za nevhodně zvolené postupy, ale především čas, který bychom věnovali marnému boji s domácím odstraňováním kruhů pod očima. A ještě na jednu důležitou věci nesmíme zapomenout. Odborník může velmi rychle odhalit zdravotní problém, který se za kruhy pod očima někdy skrývá. I to je důvod, proč se nad jeho návštěvou zamyslet pokud jste se i dnes probudili a – zase tam jsou!

Foto zdroj: profimedia.cz
Redakce ve spolupráci s YES VISAGE

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
04. 06. 2014 kativas kruhy (reakcí: 0)
30. 04. 2014 eudonie slunečnice na černé kruhy (reakcí: 0)
30. 04. 2014 lucik21 --- (reakcí: 0)
29. 04. 2014 marcel :-D (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Dermacol Dřevěná tužka na oči 12H

Dermacol Dřevěná tužka na oči 12H

Dlouhodobé krytí a intenzivní barvy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 20. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

20. 02. 2017 Horoskop Ryby

Máš pocit, že šéf zrovna není tvůj fanoušek a možná si na tebe i trošku zasednul? Zkus zapřemýšlet, jak moc aktivní v... Celý horoskop

Karta dne

Osm pentaklu
Nyní jsi v období, kdy můžeš dokázat a předvést, jaké talenty v tobě „dřímají“. Máš velkou příležitost dosáhnout úspěchu ve všech oblastech, o kterých máš pochybnosti ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist