Femina.cz » Magazín » Krása » Vlasy jako filmová hvězda? Dopřejte jim keratin!

Vlasy jako filmová hvězda? Dopřejte jim keratin!

Vlasy jako filmová hvězda? Dopřejte jim keratin!

Magazín: Krása | autor: Lucie Feiková | vydáno 10. 07. 2014

Ne každý má to štěstí, že se může chlubit krásnou a zdravou hřívou jako z reklamy na šampon. Někoho trápí vlasy slabé, jiného ty, které se lámou a třepí, což se v létě ještě zhoršuje. Co s tím? Dopřejte jim ozdravnou pecku, keratin!

Už jste zkusili všechno možné, ale vaše vlasy stále připomínají kupu slámy nebo chuchvalec pletací příze? A ta složitá a namáhavá úprava! Připadá vám, že bojujete s větrnými mlýny, protože vaše vlasy se nechovají podle vašich představ? Je nejvyšší čas seznámit se s keratinem! Kdo, nebo co to vlastně je? 

Keratin je přirozená součást vlasů, přesněji řečeno, je to jejich stavební bílkovina. Díky němu je vaše kštice silná a pevná. To ale není jeho jediná přednost! Jeho přítomnost způsobuje, že váš vlas lépe zvládne teplotní extrémy, tedy horké slunečné počasí, ale i úpravy žehličkou, fénem či nahřívacími natáčkami. Rovnice je jednoduchá. Čím více mají vlasy keratinu, tím méně jim hrozí poškození vnějšími vlivy. No jo, ale kde ho vzít? 

Zdroj není bezedný! 

Aby to zase nebylo všechno moc jednoduché, je třeba zmínit, že keratin a jeho zásoby ve vlasech bohužel nejsou nevyčerpatelné. Stres, nezdravý způsob života i nedostatek péče, to všechno jeho vyčerpávání urychluje. Jakmile se totiž jednou vlákno keratinu rozpadne, stává se ve vodě rozpustným, tudíž každé mytí vlasů či návštěva bazénu vás o ždibec tohoto přítele připraví. Co s tím? 

Módní inspirace: Užijte si léto v retro stylu

Módní inspirace: Užijte si léto v retro stylu

Jestli se něco tomuto stylu nedá v žádném případě upřít, tak je to ryzí ženskost. A jelikož žena ...

Jak doplňovat zásoby? 

V dnešní době keratin naštěstí objevíte i ve stylingových přípravcích, jako jsou speciální šampony, laky, pěnová tužidla i barvy. Součástí jejich receptury jsou látky, které obsahují i vaše vlasy, takže pomáhají regenerovat vlasová vlákna, a tím je posilují uvnitř i navenek. Kdo si není jistý výběrem přípravku, nebo zkrátka touží vidět výsledky rychleji než za pár týdnů používání stylingových přípravků, nechť zamíří do kadeřnického salonu, který nabízí keratinové zábaly. Jistě, připlatíte si za služby, ale máte jistotu profesionálního zákroku. Cena se odvíjí podle délky vlasů, tedy spotřeby keratinu. 

Domácí ošetření

Na trhu jsou k dostání i různé keratinové masky a zábaly pro domácí použití, které musíte nechat působit v rozmezí jednoho až třech dnů, což může být pro někoho nepohodlné. Výsledky však, zvlášť po opakovaném použití, za to opravdu stojí! 

Vlasy po keratinové kúře zesílí, vyživí se a dokonce i narovnají, takže třeba žehličku na vlasy můžete nechat pár týdnů odpočívat. Stále váháte, zda do toho jít? Mějte na paměti, že zvlášť v létě vlasy trpí slunečním zářením, chlorem v bazénu, slanou mořskou vodou, takže každé vhození záchranného kruhu uvítají! No, nestojí to za zkoušku? 

A co vy? Máte s kreatinovými zábaly nějaké zkušenosti? Co je podle vás lepší? Zajít si k profesionálovi, nebo vsadit na domácí aplikaci? Napište nám o tom do diskuze... 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
10. 07. 2014 pepina . (reakcí: 0)
10. 07. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
10. 07. 2014 Sylfida .. (reakcí: 0)
10. 07. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

23. 03. 2017 Horoskop Ryby

Zbytečně se nestresuj, díky tomu ti totiž uniká příznivé řešení, které máš již na dosah. Čím víc se budeš zmítat v ne... Celý horoskop

Karta dne

Síla
Přichází období, kdy s velmi jasnou přesností víš, jak využít svoji vnitřní sílu a ženskou energii k získání všeho, oč jsi až doposud bez úspěchu usilovala. Když spojí...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist