Femina.cz » Magazín » Krása » Úlet, nebo skvělý nápad? Laky na nehty pro muže!

Úlet, nebo skvělý nápad? Laky na nehty pro muže!

Úlet, nebo skvělý nápad? Laky na nehty pro muže!

Magazín: Krása | autor: Lucie Feiková | vydáno 23. 09. 2013

Dá se pochopit, když má muž barevné nehty. Buď hodně kouří, takže jsou žluté jako slunce, nebo ruce pořád louhuje v motorovém oleji, čímž mu nehty tmavnou. Že by ale šel a cíleně si koupil lak na nehty zaměřený na muže? Proč ne? Je to módní, říkají odborníci!

Johnny Depp, rocková hvězda Dave Nevarro, slavný fotbalista David Beckham, který si již v roce 2002 vybral světle růžový lak u příležitosti křtin dítěte herečky Liz Hurley, a dokonce i britský princ Harry byli ve společnosti přistiženi s tím, že mají nalakované nehty. Na základě toho se tahle novinka rozšířila davem. Trh zaplavily laky v „mužských barvách“, což je prý šedá, kovová a červená bronz. Řada pánských laků má název Evolution Man. 

Barvy pro drsné chlapy

Marco Berardini - ten, který s tímhle nápadem přišel, říká: „Mužská manikúra je stále více populární, což je důvod, proč muži potřebují specifickou řadu svých odstínů laků. V minulosti byly nejoblíbenějšími barvami černá, modrá a bílá. Teď jsem ale chtěl vytvořit metalické a moderní barvy.“ No, a tak nabídnul příznivcům upravených a barevných laků svoji kolekci.

Když muži mění svůj vzhled

Podle něj perfektní a čistá manikúra svědčí o úspěchu a moci, a tím, že jsou nehty nalakované, konkrétně muži odvážně ukazují, že se neztotožňují s pravidly společnosti – vyjadřují, kdo skutečně jsou. "Je to rozhodně méně, než trvalé tetování, takže můžete měnit barvu v závislosti na vašem výběru, náladě nebo módnímu trendu," řekl pro jeden magazín. Zdá se vám to šílené, nebo si umíte představit svého partnera, jak si po večerech lakuje svoje nehty hned vedle vás?

Můj chlap mi jednou řekl, že je rád, že nemá starosti jako ženská. Myslel tím právě lakování nehtů,“ směje se produkční Klára. A co na to muži? „Já tohle nikdy dělat nebudu. Přenechám to Martinovi a Jirkovi, kteří se o víkendech na travesti show snaží napodobit Helenku Vondráčkovou a Lucku Bílou,“ kroutí hlavou obchodní zástupce Martin. Ten by si svůj názor měl možná rozmyslet! Pozor, aby ho příznivci barevných nehtů nesmetli!

Trend se šíří!  

V roce 2011 prodej pánských laků vzrost o 54 %! A jejich existenci hodně nadšenců hájí. Například na serveru Daily News vyhlásili anketu s otázkou, zda muži chtějí mít zářivě barevné nehty. 52 % respondentů odpovědělo, že to zní jako fajn zábava, 16 % by se prý nebránilo mít nalakované nehty, pokud by barva nebyla příliš holčičí, a jen 32 % mužů to kategoricky odmítlo. 

Jelikož se však Marco Berardini vrhnul i na kosmetickou řadu určenou pro muže, a to včetně korektorů a gelů zmírňujících otoky pod očima, můžeme se domnívat, že v téměř každém muži je trochu té ženy. Bez ohledu na pohlaví, péče o sebe se v dnešní době očekává od každého.

Tak to vidíte, třeba opravdu barevné nehty přestávají být vyloženě dámskou záležitostí. Jaký na to máte názor vy? Vylepšíte partnerův podzimní outfit nějakou hezkou barvičkou?

Foto: Profimedia.cz, graziadaily.co.uk, nailsbystephanie.blogspot.com 

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
11. 09. 2014 nehty Iva (reakcí: 0)
11. 02. 2014 glady ... (reakcí: 0)
24. 09. 2013 Elisa19 +++ (reakcí: 0)
24. 09. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)
24. 09. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
23. 09. 2013 martinnatr . (reakcí: 0)
23. 09. 2013 pepina . (reakcí: 1)
23. 09. 2013 Lucie OMG (reakcí: 1)
23. 09. 2013 magic11 .. (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

25. 03. 2017 Horoskop Lev

Dnes máš šanci potkat velmi zajímavého a výjimečného člověka, se kterým ti bude dobře nejen po pracovní stránce, ale ... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist