Femina.cz » Magazín » Krása » Trvalá depilace: jak se zbavit chloupků navždy

Trvalá depilace: jak se zbavit chloupků navždy

Trvalá depilace: jak se zbavit chloupků navždy

Magazín: Krása | autor: Wanda | vydáno 09. 03. 2012

Když se řekne trvalá epilace, která vás zbaví nežádoucího ochlupení na těle na celý život, mnozí jsou nedůvěřiví a možná, že už i mají zkušenosti s neprofesionálním a neúspěšným ošetřením v tomto oboru. A to je škoda!

Kvalitně a odborně provedená epilace používající moderní technologie je prostě učiněný zázrak! Představte si, že vám odpadne stres myslet na to, že jste se zapomněla oholit v podpaží či na nohou. A navíc ten čas, který tím ušetříte!

V současné době se řadí mezi nejšetrnější a nejúčinnější metody v oblasti epilace tzv. fotoepilace, která využívá intenzivního pulsního světla – IPL. Pomocí této metody se po celém světě lidé efektivně zbavují svých chloupků a metoda se jeví jako skutečně účinné řešení. Odpadne vám tak definitivně čas strávený nešetrným holením, které zbytečně dráždí vaši pokožku, spousta nepříjemných až bolestivých pocitů, které jsou spojené například s depilací voskem či domácími přístroji a také ušetříte peníze vynaložené za břity, pěny na holení a různé přípravky doporučované po holení. V neposlední řadě získáte skvělý pocit a hladkou pokožku bez chlupů.

Jak vlastně taková trvalá epilace funguje?
IPL – přístroje pracují na principu selektivního vychytání světelné energie. Pulz, který je aplikován na pokožku je přeměněn na tepelnou energii, která následně „spálí“ vlasové folikulum (kořínek). Dojde vlastně k zahřátí vlasových kořínků až na 70°C a tím se v nich i uzavřou vyživovací zakončení. Chloupek následně odumře a při úplném poškození kořínků pak dochází k očekávanému a trvalému odstranění chloupků. Dochází k tomu proto, že buňky jsou tepelně zničeny a nakonec vypuzeny z těla.
Vaše kůže je ale při ošetření IPL minimálně traumatizována a celá procedura probíhá téměř bezbolestně.

Jelikož růst chlupů na lidském těle má svá pravidla a chlupy rostou ve fázích, je třeba ošetření v intervalech 6 až 10 týdnů opakovat – pokaždé nám totiž rostou jiné chlupy a ty nové je třeba zase osvítit IPL světlem. Počet opakování záleží na ošetřované oblasti a pohybuje se od 5 do 8 opakování. IPL světlo se aplikuje na oholenou pokožku, to by se mohlo zdát nelogické, ale opak je pravdou!

IPL světlo je velice bezpečné a účinné ošetření. Tady ovšem platí, že se musí ošetření provést kvalitním přístrojem a profesionálním personálem. Jako u jiných služeb i zde se vyplatí vyhledat odborný salon, který má vyškolený personál, používá osvědčené a certifikované přístroje. Například horkou novinkou v ČR je nyní přístroj ANTHÉLIA (17 světových patentů), který  používá speciální modulaci záblesku IPL, která umožňuje aplikaci na všechny fototypy kůže. Jeho účinnost dosahuje natolik uspokojivé úrovně, že např. salon QuickMaster COSMETIC, který s přístrojem pracuje, se nebojí poskytnou svým zákazníkům garanci vrácení peněz.

JAK VYBRAT SPRÁVNÝ SALON

Na trhu je samozřejmě celá řada obdobných přístrojů, pro snadnější orientaci při vaší cestě za krásnou a hladkou pokožkou přinášíme několik tipů, které Vám pomohou se v záplavě dnešní nabídky zorientovat. Na co se tedy zaměřit a dát si pozor?

Bezpečnost pro vaši pokožku na 1. místě
IPL světlo je profesionální metoda, která může neodborným použitím pokožku poškodit, proto je nutné před ošetřením provést kvalifikovaně test fototypu vaší pokožky a to dokáže pouze přístroj MDM (melanin density meter), který měří obsah melaninu. Dle toho, se nastaví přesná síla pulsního světla, tak aby nedošlo k spáleninám pokožky, ale aby pulsní světlo působilo pouze na chloupky. Ne každý salon tento přístroj vlastní a používá. Proto se nebojte zeptat. Buďte obezřetní a vyžadujte před ošetřením změření vašeho fototypu tzv. „melaninometrem“, který dokáže rozpoznat množství melaninu ve vaší pokožce.

Kvalitní a garantovaný přístoj je zárukou dobrého výsledku
Garantovaný přístroj – kůže je největší orgán na lidském těle, proto i zde byste měli být opatrní a pečlivě vybírat v přehršli nabídek. Jako vodítko Vám můžou posloužit certifikace obdržené nejen u nás, ale i ve světě, například z výstavních veletrhů apod. Takovým certifikovaným přístrojem v ČR je například ANTHÉLIA, který umí odstranit nejen tmavé chloupky, ale i světlé a šedivé chloupky.

Důvěryhodnost salonu
Pojištění salonu – toto v ČR nebývá samozřejmostí, ale zvláště u kosmetických ošetření, které pracují s profesionálními přístroji, které mohou pokožku vážně poškodit, by to mělo být samozřejmostí. Pokud je salon pojištěn, vypovídá to o jeho zodpovědnosti ke svým klientkám, o kvalitě poskytovaných služeb a o profesionalitě personálu.

Nereálné sliby
Nikdy nevěřte nabídkám typu, že po jednom ošetření se zbavíte trvale svých chloupků. Proces růstu ochlupení není tak jednoduchý a má svá jasná pravidla. Proto je i jasně stanoven doporučený počet návštěv, který vede k pokožce bez chlupů a ten se dle ošetřované oblasti pohybuje mezi 5-8 sezeními. Moderní technologie sice pokročily vpřed, ale protože chloupky rostou v několika etapách a lze odstranit vždy jen chloupky vyrostlé, žádný kvalifikovaný salon vám nikdy neslíbí odstranění chloupků za jednu nebo dvě návštěvy. Jednoduše proto, že to není možné.

Garance vrácení peněz aneb A co když to nebude fungovat?
Jelikož se v současné době nabídka služeb v oblasti IPL technologií stává nepřehlednou, nespokojených zákazníků přibývá stejně jako slev. Salony, které si za svými službami stojí, nabízí svým zákazníkům garanci vrácení peněz – pokud vám zkrátka chloupky i po doporučovaném množství prodělaných ošetření stále porostou, peníze vám salon vrátí. A to je fér, ne?

Připraveno ve spolupráci se salonem QuickMaster COSMETIC.
Další informace najdete na www.bezchlupu.com

Další články z rubriky

Komentáře (16)

Datum Autor Nadpis
28. 05. 2012 helenadon ne (reakcí: 0)
24. 04. 2012 tutu :) (reakcí: 0)
24. 04. 2012 JitkA Za super cenu (reakcí: 0)
25. 03. 2012 Tecireg .... (reakcí: 0)
22. 03. 2012 Werushka7 :-) (reakcí: 0)
21. 03. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
19. 03. 2012 Lydia001 Depilace (reakcí: 0)
11. 03. 2012 manislava depilace (reakcí: 1)
11. 03. 2012 EmmaganTeyla ** (reakcí: 2)
11. 03. 2012 vampzaba .... (reakcí: 0)
10. 03. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
10. 03. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
09. 03. 2012 4ngel ... (reakcí: 1)
09. 03. 2012 Alma .... (reakcí: 1)
09. 03. 2012 Daniela76 Depilace (reakcí: 0)
09. 03. 2012 grizlinka - (reakcí: 5)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

28. 03. 2017 Horoskop Beran

Přijde k tobě zajímavá nabídka, ale ty si nech nějaký čas na rozmyšlenou, než na ni kývneš. Zvaž všechna pro a proti ... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist