Femina.cz » Magazín » Krása » Trendy v líčení: 7 tipů pro ještě krásnější rty

Trendy v líčení: 7 tipů pro ještě krásnější rty

Trendy v líčení: 7 tipů pro ještě krásnější rty

Magazín: Krása | autor: Jana Hlavatá | vydáno 21. 03. 2013

Krásné rty jsou snem mnoha žen. Ne každé z nás však příroda nadělila dokonale tvarované rty. Pomáháme si k nim proto všelijak. Stále nejste spokojeni s výsledkem svého snažení? Pak si rozhodně nenechte ujít následující rady.

Namalovat pusu rtěnkou si umí i malá holka. Myslíte? Dokonale nalíčená ústa není nic snadného, jak se může nezasvěceným na první pohled zdát. Než dosáhneme určitého standardu v líčení, musíme mnohdy absolvovat dlouhou cestu plnou zklamání a omylů. My vám však přinášíme sedm zaručených tipů, díky kterým budou vaše rty krásnější hned teď.

Tip první: Najdi růžový odstín, který ti dokonale sedne
Růžové rty by si měla čas od času dopřát každá žena. Dodají vaší tváři romantický vzhled. Ale pozor – není růžová jako růžová. Příliš křiklavá růžová vás místo v zasněnou romantičku promění v lacině vyzývavou ženu. Jak zvolit tedy ten správný růžový odstín? Zcela jednoduše. Úsměv prosím! Perfektní odstín růžové rtěnky bude mít stejný odstín jako vaše dásně – rozhodně by neměl být světlejší.

Tip druhý: Neutrální tužka na rty zajistí sytost odstínu vaší rtěnky
Když se nalíčíte, vypadáte úchvatně. Ale jen do chvíle, než vám začne rtěnka ze rtů pomalu mizet. Tu ji setřete o sklenku s pitím, tu ji nevědomky olíznete. Pokud chcete sytou barvu zachovat co nejdéle, vyplňte rty nejprve neutrální tužkou, poté na rty teprve naneste vybraný odstín rtěnky.

Tip třetí: Dodejte osvědčenému odstínu zářivý lesk
Nemusíte utrácet spousty peněz za stále nové a nové rtěnky, stačí, když těm osvědčeným dodáte trochu lesku. Kupte si zlatý lesk na rty a tím pak přetřete již namalovaná ústa. Vaše rty vás doslova rozzáří.

Tip čtvrtý: Vykouzlete si tvar rtů, o jakém jste vždy snila
Příroda vám nenadělila zrovna dokonale vytvarované rty a vy přesto toužíte po sexy rtech? Své rty opticky zdokonalíte tak, že si korektorem jemně přetřete linku mezi dvěma vrcholky horního rtu. Trápí vás naopak nedostatečný objem? I pro vás tu máme radu – sáhnout můžete po bezbarvých rtěnkách či rtěnkách s příměsí kolagenu nebo chilli papriček.

Tip pátý: Přirozeně krásných rtů dosáhnete díky pudru
Líbí se vám přirozeně vypadající nahé líčení? Toužíte po šťavnatých, přesto minimálně vyzývavých rtech? Základ úspěchu tzv. nahých rtů spočívá v pudru. Na rty si nejprve nanese světle růžový odstín, který nakonec jemně přepudrujte.

Tip šestý: Odstín rtěnky vypadá na vašich rtech jinak? Začněte bezbarvým základem!
Už se vám určitě stalo, že jste si domů přinesla celá rozradostnělá novou rtěnku v úžasném odstínu. Jakmile jste si však odstín nanesla na své rty, pohltilo vás zklamání. Odstín vašich rtů se vůbec neshodoval s odstínem, jaký udával informační štítek na tubě. Odborníci na líčení radí, že podobným zklamání se dá předejít použitím bezbarvé rtěnky. Díky tomuto základu se výsledné líčení bude shodovat s proklamovaným odstínem.

Tip sedmý: Dlouhotrvající přirozený vzhled zajistí papírový kapesníček
Správně nalíčené rty nesmějí už po několika minutách blednout a pozbývat lesk. Pokud se vám to stává, pak příčinou mohou být nedostatečně suché rty. Před každým líčením si rty proto důkladně osušte papírovým kapesníčkem, jenž má vynikající savé vlastnosti. Samotné líčení pak provádějte vždy od středu rtů směrem ke koutkům, rudou rtěnku nanášejte na ústa vždy pomocí tyčinky – nikdy prstem nebo štětečkem. Po prvním nalíčení rty opět osušte savým kapesníčkem a poprašte je pudrem. Poté ústa ještě jednou znovu přetřeme požadovaným odstínem rtěnky, kterou necháme zaschnout. Rty mezi sebou rozhodně nemněte.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
19. 06. 2013 goldie ... (reakcí: 0)
28. 03. 2013 manislava rtěnka (reakcí: 0)
21. 03. 2013 lidka2 + (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Květinově-ovocná rozkoš

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

22. 10. 2016 Horoskop Ryby

Dej prostor také rodině, aby se vyjádřila k problému, který řešíš. Zjistíš, že jejich názory nejsou úplně od věci a n... Celý horoskop

Karta dne

Deset pohárů
Pokud toužíš po lásce, přátelství nebo bys ráda poznala nové lidi, kteří sdílejí stejné zájmy jako ty, tak věř, že máš skvělou příležitost. Nejen, že se díky skvělým k...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Svatební tradice, rozvody i soutěž aneb N...

Svatba - není snad ženy, která by se na ten jedinečný den v životě netěšila. Nevím, jak jsi to měla ty, ale my s kama...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist