Femina.cz » Magazín » Krása » Trendy a stylově na ples

Trendy a stylově na ples

Trendy a stylově na ples

Magazín: Krása | autor: Dorotka G. | vydáno 21. 01. 2013

Plesová sezóna je v plném proudu a možná se právě i vy chystáte na ples a šílíte, jak všechno dáthnout do nejmenší detailů, zatímco váš partner oprašuje a zkouší oblek ještě ze svatby a je náramně spokojený, že kalhoty dopne, a s límečkem u košile si hlavu neláme. Poradíme vám jak na to!

Samozřejmě, že chcete vypadat dobře, takže jít bez nalíčení si netroufnete. Také by to byla věčná škoda. My vám totiž poradíme, jak na to, abyste vypadala jako pověstná Popelka na bále.

Zatímco při denním líčení je potřeba barvami i jejich sytostí šetřit, nechcete-li vypadat jako od kolotoče, při večerním můžete naopak přidat. Budete se pohybovat ve tmavých, šerých sálech, takže je potřeba více zvýrazňovat, tím ovšem nemáme na mysli nekontrolovatelnou změť barev.

Začněte podkladovým krémem a zmatňujícím make-upem. Zmatňujícím proto, že pod reflektory a barevným sálovým osvětlením se pleť leskne. Poté použijte oční stíny, klidně tmavší barvy, jen pod obočím zachovejte barvu světlou. Může být i s leskem, opticky vám zvětší oči. Velmi efektně vypadá na plese kouřové líčení. Nezapomeňte ani na tužku na oči. Podle barvy šatů sice můžete zvolit zelenou, modrou i tmavě modrou, ale budete vypadat opravdu vyzývavě, což samozřejmě nemusí vůbec být na škodu. Hnědou nebo černou tužkou určitě nic nezkazíte a linkami můžete orámovat celé oči. Řasy protáhněte řasenkou, nemusíte se bát ani barevné, ta je ovšem zapovězena v případě barevných linek. Na tváře použijte jemnou růž, nesnažte se napodobovat Marfušu; tady platí přes den i v noci, že méně je více.

Rty orámujte konturovací tužkou a poté vyplňte vhodným odstínem rtěnky. Tmavší prostředí neznamená, že přestává platit pravidlo oči, nebo rty. Nikdy neličte stejně výrazně rty i oči. Jestliže se rozhodnete pro výrazné oči s tmavými stíny či linkami, rty jen jemně obtáhněte rtěnkou a naopak.

Pokud jste dosud nemohla využít svůj úplně nový lesk na rty, pak teď je ta nejvhodnější doba. V přítmí tanečních sálů se lesk na rty krásně vyjímá. Pudr i lesk na rty přihoďte také do kabelky, abyste si mohla kdykoliv během večera líčení upravit a vypadat přitažlivě až do časných ranních hodin.

Náušnice nesluší každé

K líčení patří také vhodná volba náušnic, jste-li jejich vyznavačkou a nositelkou. Připomeňme jen pár pravidel nošení náušnic. Máte oválný obličej? Pak jste šťastná žena, protože si můžete dovolit jakýkoliv tvar náušnic. Ženy s kulatým obličejem by měly vyškrtnout ze své šperkovnice všechny kulaté náušnice, včetně velkých kruhů. Máte-li obličej hranatý, vynechejte hranaté tvary a z ostatních si můžete vybrat cokoliv.

A co na sebe? Prohlédněte si naší fotogalerii.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
10. 01. 2014 RitaTerezka - (reakcí: 0)
27. 01. 2013 krockovapavla :) (reakcí: 0)
22. 01. 2013 gambis ... (reakcí: 0)
21. 01. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
21. 01. 2013 manislava ples (reakcí: 0)
21. 01. 2013 ladouch . (reakcí: 0)
21. 01. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

28. 03. 2017 Horoskop Beran

Přijde k tobě zajímavá nabídka, ale ty si nech nějaký čas na rozmyšlenou, než na ni kývneš. Zvaž všechna pro a proti ... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist