Femina.cz » Magazín » Krása » Testovali jsme: Nová metoda mytí vlasů "No poo"

Testovali jsme: Nová metoda mytí vlasů "No poo"

Testovali jsme: Nová metoda mytí vlasů "No poo"

Magazín: Krása | autor: Renata Petříčková | vydáno 19. 05. 2015

Možná tě to překvapí, ale i mytí vlasů má své metody. A tou, která teď frčí, je metoda No poo, tedy no-shampoo. Člověku neublíží a přitom to může být báječné dobrodružství. A tak jsme se rozhodli to v redakci otestovat. Podívej se, jak to dopadlo. Prozradíme, že jsme byli víc než překvapení!

Ale hezky popořádku!

Krok první: Odvaha a pokrývka hlavy!

Zastánci metody No poo mají řadu argumentů, proč je mytí vlasů pouze vodou (což je také jedna z metod) nebo přírodními prostředky skvělé. Kromě toho ekologického, je to hlavně zdraví vlasů a vlasové pokožky. Musíš však být odvážná, první výsledky se průměrně dostavují po 6 týdnech používání. A těch 6 týdnů na vodě či jiných prostředcích může být krušných, vlasy jsou mastné a některé ženy mají i „nevoňavé období“, kdy vlasy páchnou. V této době si můžeš pomoci třeba oplachem odvaru z máty nebo mateřídoušky. Vše se ale přirozeně srovná právě po těch 6 týdnech. Na metodu úplně bez ničeho si netroufám, ale s žitnou moukou jsem tento pokus ráda zkusila. Pokud máš silné odhodlání vydržet i s nepříliš vzhlednými vlasy, můžeš si pomoci nošením čepice, nebo jsou báječnou vychytávkou pro toto mezidobí různé široké čelenky, které mastnější vlasy dobře schovají.

Krok druhý: Náhrada za šampon 

Myslíš si, že nic takového jako náhrada za šampon neexistuje? Omyl! Vyzkoušet můžeš žitnou mouku, sodu nebo jablečný ocet! Mytí těmito prostředky není nijak omezeno, ale pro nastartování samočisticích a ozdravných procesů ve tvých vlasech se doporučuje nemýt je příliš často. Všechny tři prostředky odmašťují a já jsem třeba měla nejhorší zkušenost s jedlou sodou, vlasy mi slepila, ztěžkla a podivně zavoskovala. Jablečný ocet zase tak dobře nemyje. Ovšem žitná mouka je naprosto ideální!

Krok třetí: Mytí vlasů žitnou moukou

Kašička, která vznikne smícháním žitné mouky s vodou, má strukturu hutné a klouzavé vlasové masky a voní jako čerstvě posečená tráva nebo pšeničné klíčky.

Na vlasy tedy naneseš tuto směs a důkladně vlasy pro promneš, nezapomeň pořádně promasírovat i pokožku hlavy. Potom velmi pečlivě spláchneš pod tekoucí vodou.

Po umytí žitem jsou vlasy čisté, na pohled krásné, ale pořád si zachovávají na dotek trochu voskovou strukturu. A to je správně, tato lehounká vrstvička je tím, co vlasy ozdravuje. Vlasy jsou lehké a během dalších dnů a týdnů začínají mít zcela přirozený vzhled. Jsou u kořínků chráněny vrstvou mazu, která je ale po čase tak jemná, že vlasy nevypadjí mastné, pouze dává objem a vlasy jsou skvěle poddajné a tvarovatelné.

Proč tě bude metoda No poo bavit:

 • Vlasy déle drží natočené nebo nažehlené!
 • Vlny a úprava vlasů nepadá a neplihne.
 • Mně osobně zmizely lupy, se kterými jsem řadu let bojovala nejrůznějšími šampony z lékárny.
 • Zlepší se i různé ekzémy a boláky ve vlasové pokožce.
 • Některé ženy zaznamenaly i zhuštění vlasů a nové podrosty.
 • Rozhodně vlasy méně padají a jako bonus mé vlasy získaly na objemu.

Hodnocení: Jsem spokojená!

Z důvodů společenských jsem si v této době jednou umyla vlasy šamponem a byla jsem vyvedena z rovnováhy. Vlasy byly elektrizující, příliš jemné, nedaly se upravit a hlavně jsem měla pocit, že jich u hlavy, u kořínků, mám asi tak polovinu! Pochopila jsem, jak agresivní očistu představuje klasický šampon. Že vlasy zjemní a zeslabí.

U žitné mouky nejspíš zůstanu a šampon se v mé koupelně bude objevovat jen sporadicky ve formě miniaturních lahviček. Co jsem však zatím neopustila, jsou dobré regenerační přípravky, protože barvené vlasy jsou prostě poničené. Je možné, že zátěž vlasů jen občasným barvením jim dodá zdraví natolik, že až odrostou, nebude potřeba ani jiná regenerace, než čistě přírodní (kokosový olej, vajíčko, olejové zábaly apod). V mezidobí si klidně i několikrát týdně umyju vlasy čistou vodou a pořád vypadají výborně, dokonce se mi začaly i samovolně opět vlnit. 

P.S.: Stoprocentní vyznavačky No poo metody si myjí vlasy pouze vodou. Regenerují kokosovým olejem a barví hennou. 

Foto: Thinkstockphotos.com, Pinterest.com, archiv autorky, 

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
28. 03. 2016 Iva FUNGUJE TO! (reakcí: 0)
03. 12. 2015 Adel Nevonave obdobi (reakcí: 0)
16. 09. 2015 Lenka Nebojte se vyzkoušet! (reakcí: 0)
28. 05. 2015 doublefantasy :) (reakcí: 1)
25. 05. 2015 Vovec no poo, no problems! :-) (reakcí: 0)
21. 05. 2015 Danule Nepoužívám šampon (reakcí: 0)
20. 05. 2015 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
20. 05. 2015 marie vyzkoušela jsem to! (reakcí: 0)
19. 05. 2015 pepina . (reakcí: 0)
19. 05. 2015 Viky17 :-( (reakcí: 0)
19. 05. 2015 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

27. 02. 2017 Horoskop Kozoroh

Veškeré záležitosti, které se týkají peněz, raději odlož na pozdější dobu. Není vhodná doba na uzavírání nových smluv... Celý horoskop

Karta dne

Královna pentaklu
Dnešek bys měla zaměřit na péči o své zdraví a tělo. Pokud již delší dobu přemýšlíš nad změnou stravovacích zvyků a láká tě být na chvíli vegetariánem nebo přejít na r...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist