Femina.cz » Magazín » Krása » Šokující: Ideální žena pro rok 2015? Doktorka s tetováním! Ideální muž? Pejskař v kravatě.

Šokující: Ideální žena pro rok 2015? Doktorka s tetováním! Ideální muž? Pejskař v kravatě.

Šokující: Ideální žena pro rok 2015? Doktorka s tetováním! Ideální muž? Pejskař v kravatě.

Magazín: Krása | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 14. 09. 2015

Krásky přicházejí a odcházejí, ale Marilyn Monroe asi navěky zůstane ztělesněním žhavé, sexy ženy a také stereotypu, že muži raději blondýnky. Jenže tomu tak už dávno není! Jak vypadá ideální žena podle mužů a jak ideální muž pro nás ženy? Podívej se...

Ideální žena: Doktorka s tetováním a piercingem

Muži mají podle výsledků  ankety serveru Match.com mnohem raději než tolik opěvované blondýnky dlouhovlasé brunetky s modrýma očima. Průzkum přinesl ale také další zajímavosti. Už nestačí pouze fyzická krása, žena musí disponovat patřičnými znalostmi, nejlépe z oblasti medicíny. Ano, muži nejraději doktorky. A pozor, zejména ty, které si své ladné křivky udržují pravidelným plaváním.

Pokud si zrovna nehraje se stetoskopem či nepolyká vodu v bazénu, má ideální žena příležitost odhalit své hříšné já – a vůbec nejlépe společně s tetováním na nějakém neobvyklém místě. Zaboduje také piercingem. Ze světových celebrit se tak ideálu krásy nejvíce podobají například Megan Fox, Angelina Jolie či Zooey Deschanel, naopak muži, tedy alespoň ti, kteří se zúčastnili ankety, už příliš netouží po Cameron Diaz, Sienně Miller či Blake Lively.

                                 Ideální žena z pohledu žen a mužů

Ideální muž: Kravaťák s pejskem

Výzkum se samozřejmě zajímal také o preference něžného pohlaví. A jakým pánům dáváme přednost my ženy? Určitě ne příliš namakaným svalovcům. Přednost mají muž hnědovlasí s modrýma očima. A v žádném případě ne dlouhovlasí. Namísto Johnnyho Deppa nebo Colina Farrella je teď idolem Jake Gyllenhaal.

A pozor! Většina žen dala přednost typickým kravaťákům, tedy těm, kteří si na živobytí vydělávají prací v kanceláři. Ženám se líbí, je-li muž dobře oblečen, tedy v obleku, který dobře padne, a kvalitních botách. Pokud by snad nějaký muž přemýšlel, jak nejsnáze zabodovat u žen, je dobré si pořídit pejska. Pejskaři jsou totiž ženami vnímáni jako dobrosrdečnější a společenštější, nemluvě o tom, že se při venčení lze snáze seznámit.

                                          Ideální muž z pohledu žen a mužů

Ideál podle zemí: Číňané rádi hubené, Španělé „macaté“

Zajímavé výsledky přinesl také následující pokus. Plastičtí chirurgové předložili představitelům 18 zemí z celého světa fotografii průměrné Britky s tím, že ji mají upravit ve photoshopu tak, aby se stala ideální. A jak to dopadlo? Uměle vytvořené ideální krásky se od sebe lišily dost zásadně. Tak třeba zástupci Číny stvořili krásku na pokraji anorexie a hubenou měli i Italové, zatímco třeba Kolumbijci, Egypťani a Španělé dali přednost spíše postavě s patřičnými křivkami. Blond vlasy nezvolil nikdo, třeba Egypťané dali přednost vlasům černým a zvlněným, Ukrajinci a Holanďani zase zrzavým. 

No, koneckonců se přesvědč sama v naší fotogalerii. Která žena ti přijde ideální a která fakt příšerná? Napiš nám své názory do diskuze.

Foto: Profimedia.cz, pinterest.com

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
24. 09. 2015 nairi ideální žena a muž (reakcí: 0)
21. 09. 2015 marta_voltrova Neexistuje (reakcí: 0)
17. 09. 2015 glady ... (reakcí: 0)
15. 09. 2015 pepina . (reakcí: 0)
15. 09. 2015 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Květinově-ovocná rozkoš

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

23. 10. 2016 Horoskop Ryby

Máš pocit, že tvůj vztah už není, co býval? Nehledej chyby jen u partnera, zkus se také zamyslet nad tím, jak se k ně... Celý horoskop

Karta dne

Ďábel
Dnes raději odlož důležitá rozhodnutí stranou, zejména pokud jde o vztahy a finanční záležitosti. Mohla bys přijít nejen o značnou finanční sumu, hrozí ti také ztráta ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Svatební tradice, rozvody i soutěž aneb N...

Svatba - není snad ženy, která by se na ten jedinečný den v životě netěšila. Nevím, jak jsi to měla ty, ale my s kama...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist