Femina.cz » Magazín » Krása » Škodí věk kráse?

Škodí věk kráse?

Škodí věk kráse?

Magazín: Krása | autor: Simona Maxová | vydáno 29. 11. 2013

Je pro vás každý další narozeninový den především důvodem k přemýšlení nad tím, jak rychle ty roky běží? Míváte někdy dojem, že byste se nejraději vrátila o několik let zpátky, do doby, kdy jste byla mladší? Ale krása přece s věkem nesouvisí…

Mládí není vše
Mladé dívky rozkvétají s takovou rychlostí, že jim jejich nízký věk téměř nevěříme. Současná doba nedává mladým ženám prostor na něco se připravovat. Život je teď a tady, tvým úkolem je získat vše co nejdříve. Výsledkem pak někdy bývají předčasně opotřebované mladé ženy, které v sobě ve dvaceti nemají již nic dívčího a ve třiceti jsou odkvetlé. Znamená to, že s přibývajícími roky budeme půvaby ztrácet?

Krásná navzdory času
Jakkoliv při listování módními časopisy, sledování medií a reklamy můžeme mít pocit, že preferováno je jen mládí a mladý fyzický vzhled, fyzická atraktivita s věkem vůbec nemusí souviset. Dokonce ani žena, která se navzdory přibývajícím rokům snaží stále usilovněji jít proti proudu času a díky moderní vědě a veškerým výdobytkům kosmetického průmyslu se snaží dennodenně maskovat svůj skutečný věk, nemusí být nutně atraktivní.

Jste na tom hůř než mladé dívky?
Tak kde se schovává ta přirozená krása, kterou považujeme, byť často jen podvědomě, za tolik důležitou? Mladé krásné dívky bývají oproti zralejším ženám ve velké nevýhodě. Zkušenost a vlastní instinkt je ještě nenaučil, že své vlastní přitažlivosti pomohou nejlépe, uvěří-li, že jsou krásné. Mnoho mladých půvabných žen si o sobě myslí, že jsou nejen nepřitažlivé, celá řada z nich se dokonce považuje za ošklivé, tlusté, přestože mají téměř dokonalou postavu i krásný obličej.

Zbavte se negativních pocitů
Mnoho žen provází negativní pocity týkající se jejich vzhledu celý život. Bohužel na tom mívají velký podíl ti nejbližší. Naši drazí muži si často neuvědomují, jak dobře si pamatujete nenápadnou větu, na kterou oni dávno zapomněli: „V tom přece nemůžeš nikam jít.“ Naši sebedůvěru mnohdy neposílí ani slova našich matek, které ve snaze mít nás co nejlepší a neselhat ve své mateřské roli bývají těmi nejkritičtějšími v okolí, aniž by je jakkoliv limitoval fakt vašeho věku. Uvěřit pak, že umíte být atraktivní je možná složitější, než si kdo může myslet.

Sluší vám vše – když se dobře cítíte
A jak souvisí s atraktivitou móda? Je tolik důležité, co budete mít na sobě? Ano, ale nejde zdaleka o značku módního butiku či o cenu, jako především o to, že vy sama musíte vědět, že vám to, co máte na sobě, sluší. Ani móda totiž s věkem tolik nesouvisí, samozřejmě jsou kousky, kterých se časem již vzdáte. Pokud byste se cítila sebejistá v kanárkově žluté minisukni s rozpustilým proužkovaným tílkem, protože máte dojem, že kombinace je vhodná spíše pro šestnáctiletou dívku, na sebe si ji v určitém věku prostě nevezmete. Na druhou stranu věk není nutné vnímat jako omezení – a pokud se cítíte dobře ve veselém, bláznivém oblečení – proč ne.

Učte se od žen, které vypadají dobře
Stačí si vzpomenout na několik dam z vašeho okolí, ačkoliv svůj věk nijak úzkoprse nemaskují, jsou půvabné. Ptáte se, čím to je? Ženy, které již nespadají do kategorie mladých slečen a posouvají se stále dál neúprosně za tuto hranici, mohou těžit právě z toho, že již vědí, co jim sluší a jak o sebe pečovat. Mládí a mladý vzhled zdaleka není vše, jak se nám neustále snaží módní průmysl nalhávat, zralé ženy bývají atraktivní díky svému vyváženému vkusu a sebedůvěře, kterou nemusí pracně hrát před svým okolím, ale ke které je dovedla znalost sama sebe a zjištění, že dosažení naprosté dokonalosti je nemožné.

Pohled na módu trochu jinak
Je zbytečné mít z přibývajících let hrůzu. I vrásky mohou být půvabné, neříkejte si proto, když vidíte starší ženu – proboha takto jednou vypadat? Jak budete vypadat, je dáno částečně geneticky, do velké míry záleží na vašem životním stylu a to nejpodstatnější – na pozitivním přístupu k životu. Je to nejlepší móda, jaká může být. Místo běhání po obchodech udělejte něco pro sebe, co máte ráda. Pak se teprve vydejte hledat ten módní kousek, který z vás udělá královnu.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
11. 08. 2014 martinnatr dost dobrý (reakcí: 0)
17. 01. 2014 glady ... (reakcí: 0)
30. 11. 2013 Elisa19 +++ (reakcí: 0)
29. 11. 2013 lucik21 ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Dermacol Dřevěná tužka na oči 12H

Dermacol Dřevěná tužka na oči 12H

Dlouhodobé krytí a intenzivní barvy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 20. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

20. 02. 2017 Horoskop Ryby

Máš pocit, že šéf zrovna není tvůj fanoušek a možná si na tebe i trošku zasednul? Zkus zapřemýšlet, jak moc aktivní v... Celý horoskop

Karta dne

Osm pentaklu
Nyní jsi v období, kdy můžeš dokázat a předvést, jaké talenty v tobě „dřímají“. Máš velkou příležitost dosáhnout úspěchu ve všech oblastech, o kterých máš pochybnosti ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist