Femina.cz » Magazín » Krása » Šílené kosmetické procedury, které ženy dobrovolně podstupují. Je tohle ještě normální?

Šílené kosmetické procedury, které ženy dobrovolně podstupují. Je tohle ještě normální?

Šílené kosmetické procedury, které ženy dobrovolně podstupují. Je tohle ještě normální?

Magazín: Krása | autor: Lucie Feiková | vydáno 17. 05. 2016

Že pro krásu se musí trpět? Jó, tak tady to vážně platí. Někomu stačí domácí utrpení v podobě vytrhávání obočí, další ve zkrášlování zajde ještě o pořádný kus dál. Ruku na srdce, nechala by sis udělat něco z tohoto ďábelského seznamu? Šušká se, že to funguje na výbornou… Ale je to děsivé a stojí to majlant!

1. Hoří, má panenko!

Teď se nejedná o název filmu, ale o jednu brutální čínskou omlazující techniku s názvem huǒ liáo. Celá sranda spočívá v tom, že se na obličej přiloží ručník, na který se umístí tampony napuštěné alkoholem a speciálním sérem. Pak už se jen škrtne sirkou a oheň je na střeše. Respektive na hlavě!

Prý tahle léčba šokem vyhladí vrásky jako nic jiného. No, těžko říct, každopádně tohle je jen pro otrlé. Hasicí přístroj? Povinná výbava! Teď zase něco veselejšího. I když, jak se to vezme!

2. Fackovací mánie

Škoda rány, která padne vedle. Přesně tohoto rčení se drží jedna kúra na thajský způsob. Žádnou vědu v tom nehledej, prostě létají facky o sto šest. A pěkně na obličeje! Nikdo to nebere za útok či podpásovku, protože to má být účinná zbraň v boji se širokými póry.

Bonus navíc? Nějaké to jelito údajně zaručí i odolnost kůže. U nás se to zatím moc neosvědčilo, ale v zámoří si z toho cholerické „kosmetičky“ udělaly celkem výnosný byznys. Za hodinku výprasku si neváhají říct o necelých 350 dolarů, což je něco kolem osmi tisíc českých korun. No nekup to! Teď taky přijde hodně silné kafe. No fuj!

4. Ptačí trus, bio je bio

Kdo trpí na akné a jeho pleť je celkově problematická, ten se může obrátit na přírodu. I tak se to dá nazvat! Ptáček slavík toho totiž umí mnohem víc, než jen pěkně zazpívat. Jeho exkrementy jsou podle všeho učiněný zázrak. Zaplať bůh, že se tahle „voňavá“ maska nemusí připravovat z čerstvé ptačí nadílky. 

Ta se nejprve usuší, pak smíchá s vodou a rýžovou moučkou. No ještě že tak! Nevěříš tomu, že si někdo nechá dobrovolně něco takového namazat na obličej? Představ si, že ano. Victoria Beckham dochází do salonu pravidelně a nemůže si to vynachválit. Aby nad ní její manžel David Beckham neohrnoval nos, i on se nechává pomazat výkaly opeřence. Alespoň si, co se týče odéru, nemají co vyčítat.

3. Óda na upírskou ságu

Metoda ve stylu Čachtické paní. Ta by ji jistě brala všemi deseti! Zatímco ona se kdysi koupala v krvi panen, aby byla mladá a krásná, dnešní moderní ženy na to chodí od lesa. Nechají si odebrat zkumavku své nejvzácnější tekutiny, z ní se následně oddělí krevní destičky a plazma, aby byly čisté. Tenhle očištěný materiál se vpichuje zpátky do obličeje za cílem zpomalení tvorby vrásek. Třeba Kim Kardashian si tenhle hororový proces s příhodným jménem Vampire Facial dost oblíbila. A samozřejmě by to nebyla Kim, aby se u toho náležitě nedokumentovala. Mrkni na video! 

5. Ovčí placenta, chlupatý elixír

Milovníci zvířat jsou zase ve střehu, co? Ani se nedivíme. Tahle technika se jmenuje actistem. Placenta z ovce stimuluje kmenové buňky a tím podporuje výrobu kolagenu, což nakopne vytoužený mladistvý vzhled. Nejde o nic příjemného, nejprve se tvář musí pořádně namasírovat pomocí milimetrových jehliček. Tím se otevřou póry a do nich se pak tahle látka natlačí. Výsledek je patrný už několik hodin po zákroku, ale úplně si ho zákazník užije až tehdy, když přestane být červený jak rozpíchané rajské jablíčko. Taky pěkný! Proti gustu… 

Která kosmetická procedura byla pro tebe největší šok? Nebo jsi statečná a klidně bys do nějaké šla úplně v pohodě? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem, budeme se těšit na příspěvky! Možná by už celebrity měly začít stárnout s noblesou, co říkáš? Některé to pořád ještě neumějí. Mrkni do galerie.

Foto: shutterstock.com, facebook.com

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
03. 06. 2016 Jana Bolavá Krásu jo, trpět ne (reakcí: 0)
18. 05. 2016 goldie ... (reakcí: 1)
18. 05. 2016 glady .... (reakcí: 0)
18. 05. 2016 Stendy - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

25. 03. 2017 Horoskop Váhy

Pokud jsi měla spory se sousedy, dnes se jako mávnutím kouzelného proutku vyřeší vše k oboustranné spokojenosti. Na z... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist