Femina.cz » Magazín » Krása » Salon Petra Měchurová na světové úrovni

Salon Petra Měchurová na světové úrovni

Salon Petra Měchurová na světové úrovni

Magazín: Krása | autor: redakce | vydáno 03. 11. 2009

Kadeřnický salón Petra Měchurová se řadí ke světovým špičkám! Se svými trendy nadčasovými účesy se připojil k několika světovým hair show. A můžeme se těšit na knihu plnou tajemství práce s vlasy.


Po květnovém úspěšném vystoupení na Alternative Hair show ve Vídni byla Petra přizvána na ročník Alternative Hair show v Londýnské Royal Albert Hall. V sobotu 18. října vystoupilo několik slavných kadeřníků a nové hvězdy kadeřnického nebe. Právě tyto talenty, kteří mají za sebou již řadu významných úspěchů, a jejich hvězda stále stoupá, zastoupila i Petra Měchurová, první český kadeřník, který kdy na této slavné show vystoupil. Show, kterou Petra v Londýně předvedla, je inspirována noční oblohou v celé své kráse – planety a hvězdy pohybující se ve víru a záři vesmíru.


Alternative Hair show vznikla již v roce 1983. Založil ji uznávaný kadeřník Tony Rizzo, který se snažil pomoci najít prostředky pro výzkum Leukémie po smutné osobní tragédii, kdy mu zemřel syn Valentino. Společně s ředitelem Alternative Hair Club Anthony Mascolem se tak každoročně pokouší prostřednictvím unikátního projektu, který neustále posouvá hranice kreativity a kadeřnických vizí v podání nejlepších kadeřníků světa, získat co největší pomoc pro děti a dospělé trpící touto nemocí a jejími vzácnými formami.


Nová kolekce salónu Petra Měchurová

Na letošních dnech designu, tedy na 11. ročníku přehlídky Designblok, který letos probíhal ve dnech 6.-11. října představil Salon Petra Měchurová novou kolekci účesů na rok 2009/2010 s názvem Adèle. Fluidní účesy se mění a dostávají zcela nový nádech ve výrazném pojetí barvy, střihu a celkového vzhledu. Kolekci účesů inspirovalo samo velkoměsto, ve kterém žijeme, jeho rytmus, světla a barvy a především žena, sebejistá a samostatná, která se s odvahou vrhá do nových situací. Kolekce účesů současně zaznamenala úspěch na prestižní kadeřnické soutěži Czech & Slovak Hairdressing Awards, kde získala nominaci v kategorii Komerční účes.

http://www.femina.cz/files/VES2d0fa2_01b_portret.jpg


Nominace v kadeřnické soutěži CZECH AND SLOVAK HAIRDRESSING AWARDS 2009/2010


Po dubnovém vítězství Petry Měchurové v soutěži AIPP Grand Trophy 2009, kdy Petra vyhrála jako první žena na světě vůbec tuto prestižní kadeřnickou cenu, přichází další úspěchy. Jedná se o Czech and Slovak Hairdressing Awards, udělování cen nejlepším českým a slovenským kadeřníkům. Téměř každý rok Salon Petra Měchurová získá ocenění za vlastní fotografické kolekce. Největším úspěchem se stal rok 2006 s pěti vítěznými cenami, mezi které patřilo i ocenění Nejlepší kadeřník roku.
Kadeřník roku, Nejlepší komerční účes, Nejlepší avantgardní účes, Tým roku, všechno to jsou ocenění, v kterých Salon Petra Měchurová zabodoval letošní rok. Vítězný večer, kdy se dozvíme jména těch nejlepších, proběhne 16.1.2010 v hotelu Hilton v Praze. Mezi nominované kadeřníky patří Petra Měchurová, Kateřina Muratová, Falak Sibaiová a Lucie Kaftanová.

Knižní publikace VLASY

Jako letošní vánoční překvapení připravily Petra Měchurová a Zuzana Vilímovská pro všechny milovníky krásy a designu knihu o vlasech. V této knize, doprovázené známými i méně známými fotografiemi účesů, provází laiky i profesionály či budoucí kadeřníky světem vlasů od jejich zrodu a vlastností přes rozmanité střihy, barvy a styling až po speciální příležitosti, které s námi naše vlasy prožívají. Spolupráce Zuzany Vilímovské (šéfredaktorka časopisu Beauty Salon) a Petry Měchurové (u nás i ve světě uznávaná kadeřnice proslulá díky prestižní mezinárodní ceně Grand Trophy 2009), zaručuje nejen zajímavé čtení ale i krásný design a obrovské množství fotografického materiálu. Partnerem knihy se stala značka L´Oréal Professionnel, jíž je Petra Měchurová dlouholetým ambasadorem.
Na knižní publikaci se můžete těšit v době předvánočních trhů, kdy by měla přijít do českých knihkupectví v nákladu tří tisíc výtisků. Cena se bude pohybovat od 250 do 300 Kč.

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

Kenzo Flower By Kenzo L´Elixir - EDP

Kenzo Flower By Kenzo L´Elixir - EDP

Luxusní vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 18. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

18. 01. 2017 Horoskop Vodnář

Muži se dnes kolem tebe budou točit a jedno pozvání na kávu bude stíhat druhé. Neodmítej je hned všechny jen proto, ž... Celý horoskop

Karta dne

Velekněz
Obohatí tě práce ve skupinách, ať již různé ezoterické nauky, semináře nebo vše, co se týká tvého duchovního života. Pokud si nejsi jistá, jaký zájem přesně máš, zkus ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist