Femina.cz » Magazín » Krása » Různé pohledy na krásu. Jaká je ideální tvář podle žen a jaká podle mužů?

Různé pohledy na krásu. Jaká je ideální tvář podle žen a jaká podle mužů?

Různé pohledy na krásu. Jaká je ideální tvář podle žen a jaká podle mužů?

Magazín: Krása | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 18. 12. 2013

Platinová blond, nebo havraní vlasy? Nos malý, nebo raději větší a rovný? Názory na ideální tvář se u obou pohlaví různí. A sice dost zásadně!

Ve výzkumu, jehož iniciátorem byla kosmetická firma Escentual, byli jeho účastníci a účastnice vyzváni, aby sestavili tu nejdokonalejší tvář. Pomyslným stavebním materiálem jim byly obrázky různých okouzlujících celebrit.

Havraní vlasy indické herečky, která dobyla Hollywood, Freidy Pinto, lícní kosti Keiry Knightley, obočí modelky Cary Delevigne, rovný nos Blake Lively a plné rty Scarlett Jonahsson – takhle vypadal ženský ideál krásy.

Zatímco muži dávali přednost kaskádě blond vlasů Shakiry, nosíčku jako knoflík Mirandy Kerr, čelu Jennifer Aniston, obočí vévodkyně z Cambridge Kate Middleton, a lícním kostem společně se slavnými rty, jejichž majitelkou je Angelina Jolie.

Zajímavé také je, že muži svůj ideál sestavovali ze starších celebrit než ženy (38letá Jolie vs. Delevigne, 36letá Shakira či 44letá Aniston). A jediné, v čem se obě pohlaví shodla, byly uhrančivé oči Mily Kunis a brada Megan Fox - no vida, alespoň v něčem!

A co o výsledcích výzkumu soudí jeho tvůrci? „Rozdíly v mužském a ženském pojetí krásy jsou tak výrazné, že jsou muži skutečně zřejmě z Marsu a ženy z Venuše,“ říká tiskový mluvčí společnosti.

Hledáním kódu krásy se vědci z různých kontinentů zabývají už desítky let. Ověřeno je, že v pomyslném klání vítězí nevýraznější tváře – tyto rysy totiž dokáže mozek lépe zpracovat. Ideál krásy se také mění v průběhu staletí. Třeba ve viktoriánské době jím byla ustupující brada s podbradkem!

Co z toho všeho vlastně plyne? Že krása tkví v nedokonalosti! Považte, i taková krasavice, jakou je Megan Fox, je dokonalá (soudě podle toho, co by z jejího obličeje účastníci výzkumu vybrali do mozaiky ideálu krásy) jen asi z jedné sedminy. Nehledě k tomu, že i kdyby se ona vysoustružená dokonalá krasavice zjevila, není vůbec jisté, zda by se o ni muži prali. Nebyl by náhodou její obličej zoufale nudný?

Foto dailylife.com.au, profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
20. 12. 2013 zanduska ... (reakcí: 0)
19. 12. 2013 lucik21 ... (reakcí: 2)
19. 12. 2013 Elisa19 +++ (reakcí: 1)
19. 12. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)
18. 12. 2013 giudi neexistuje (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Kenzo Flower By Kenzo L´Elixir - EDP

Kenzo Flower By Kenzo L´Elixir - EDP

Luxusní vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 18. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

18. 01. 2017 Horoskop Lev

S chutí se můžeš pustit do všech svých plánů. Bude se ti dařit především v oblasti bydlení. Pokud jsi hledala nový dů... Celý horoskop

Karta dne

Velekněz
Obohatí tě práce ve skupinách, ať již různé ezoterické nauky, semináře nebo vše, co se týká tvého duchovního života. Pokud si nejsi jistá, jaký zájem přesně máš, zkus ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist