Femina.cz » Magazín » Krása » Různé pohledy na krásu. Jaká je ideální tvář podle žen a jaká podle mužů?

Různé pohledy na krásu. Jaká je ideální tvář podle žen a jaká podle mužů?

Různé pohledy na krásu. Jaká je ideální tvář podle žen a jaká podle mužů?

Magazín: Krása | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 18. 12. 2013

Platinová blond, nebo havraní vlasy? Nos malý, nebo raději větší a rovný? Názory na ideální tvář se u obou pohlaví různí. A sice dost zásadně!

Ve výzkumu, jehož iniciátorem byla kosmetická firma Escentual, byli jeho účastníci a účastnice vyzváni, aby sestavili tu nejdokonalejší tvář. Pomyslným stavebním materiálem jim byly obrázky různých okouzlujících celebrit.

Havraní vlasy indické herečky, která dobyla Hollywood, Freidy Pinto, lícní kosti Keiry Knightley, obočí modelky Cary Delevigne, rovný nos Blake Lively a plné rty Scarlett Jonahsson – takhle vypadal ženský ideál krásy.

Zatímco muži dávali přednost kaskádě blond vlasů Shakiry, nosíčku jako knoflík Mirandy Kerr, čelu Jennifer Aniston, obočí vévodkyně z Cambridge Kate Middleton, a lícním kostem společně se slavnými rty, jejichž majitelkou je Angelina Jolie.

Zajímavé také je, že muži svůj ideál sestavovali ze starších celebrit než ženy (38letá Jolie vs. Delevigne, 36letá Shakira či 44letá Aniston). A jediné, v čem se obě pohlaví shodla, byly uhrančivé oči Mily Kunis a brada Megan Fox - no vida, alespoň v něčem!

A co o výsledcích výzkumu soudí jeho tvůrci? „Rozdíly v mužském a ženském pojetí krásy jsou tak výrazné, že jsou muži skutečně zřejmě z Marsu a ženy z Venuše,“ říká tiskový mluvčí společnosti.

Hledáním kódu krásy se vědci z různých kontinentů zabývají už desítky let. Ověřeno je, že v pomyslném klání vítězí nevýraznější tváře – tyto rysy totiž dokáže mozek lépe zpracovat. Ideál krásy se také mění v průběhu staletí. Třeba ve viktoriánské době jím byla ustupující brada s podbradkem!

Co z toho všeho vlastně plyne? Že krása tkví v nedokonalosti! Považte, i taková krasavice, jakou je Megan Fox, je dokonalá (soudě podle toho, co by z jejího obličeje účastníci výzkumu vybrali do mozaiky ideálu krásy) jen asi z jedné sedminy. Nehledě k tomu, že i kdyby se ona vysoustružená dokonalá krasavice zjevila, není vůbec jisté, zda by se o ni muži prali. Nebyl by náhodou její obličej zoufale nudný?

Foto dailylife.com.au, profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
20. 12. 2013 zanduska ... (reakcí: 0)
19. 12. 2013 lucik21 ... (reakcí: 2)
19. 12. 2013 Elisa19 +++ (reakcí: 1)
19. 12. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)
18. 12. 2013 giudi neexistuje (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

26. 03. 2017 Horoskop Střelec

Do života ti přichází nový muž. Bude mladý a pohledný a tobě se z něj zatočí hlava, ale nenech se unést na vlně vášně... Celý horoskop

Karta dne

Poslední soud
Velmi brzy již začne nová fáze tvého života, nyní stojíš na pomyslné křižovatce a musíš se rozhodnout, kterým směrem půjdeš. Neváhej, protože uvnitř svého nitra jsi ji...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist