Femina.cz » Magazín » Krása » Rty k zulíbání aneb Trendy v líčení rtů pro letošní jaro

Rty k zulíbání aneb Trendy v líčení rtů pro letošní jaro

Rty k zulíbání aneb Trendy v líčení rtů pro letošní jaro

Magazín: Krása | autor: Dorotka G. | vydáno 18. 04. 2013

Rty o nás řeknou mnohé, a nejen mužům. Prozradí naši náladu, duševní rozpoložení i smyslnou svůdnost. A líčit rty není jen tak. Nestačí vzít do ruky první rtěnku a prostě ji použít. Líčení je věda a my vám dnes poradíme, jak na své tváři vykouzlit neodolatelný úsměv.

Každá z nás se pyšní jiným tvarem i plností rtů, přesto pro všechny platí stejný postup líčení. Jak na něj? Jako první krok vždy zvolte pleťový podklad nebo slabou vrstvu make-upu. Následuje konturovací tužka, kterou jemně obkroužíte rty. Barevně musí ladit s barvou rtěnky, zpravidla bývá o odstín tmavší. Rtěnku nanášejte vždy pomocí štětečku. Barva bude jemná a přesto výrazná. Nakonec obtiskněte přebytečnou rtěnku do papírového ubrousku.

Potřebujete-li, aby rtěnka držela opravdu dlouho, a už dávno jste zjistila, že i neslíbatelná rtěnka je spolehlivě slíbatelná, použijte pudr. Lehce jím poprašte nalíčené rty a znovu použijte rtěnku. Ani vybrat správnou barvu není vždy jednoduché. Koneckonců stačí se rozhlédnout kolem sebe a určitě uvidíte spoustu nalíčených rtů vypadajících přinejmenším zvláštně. Pomineme-li barevnou typologii a vhodnou volbu právě pro svůj typ podle ročního období, pak vězte, že jasné a lesklé barvy rty opticky zvětší a naopak tmavé tóny je zmenší.

Při studeném světle neonů nebo v zimě vám nebudou příliš slušet namodralé odstíny. Chystáte-li se na romantickou večeři při svíčkách, nepoužívejte rozhodně oranžové a hnědavé odstíny. Rty by se v líčení neměly „přebíjet“ s očima. Pokud zvýrazníte oči, rtěnka by měla ustoupit do pozadí, být jen jemným doplňkem. A naopak – chcete-li mít oslnivě rudé rty, oči by měly být nalíčeny jednoduše a přirozeně.

Pokud vás konturka nanášet nebaví, můžete využít možnosti tetování rtů. Jestli po tom skutečně toužíte, pak rozhodně není od věci svěřit se do rukou odborníka. Ti však tetování doporučují pouze ženám s roztřepenými rty. Procedura to není zrovna bezbolestná a samozřejmě, že si za ni připlatíte nějakou tu korunu. Pravda je, že při tomto pojmu si vždy vzpomenu na svou čerstvě „potetovanou“ tetu, jejíž rty hyzdila nevzhledná, temně rudá kontura. Místy byla silná, místy slabší a někde chyběla úplně.

Rozhodně snazším a skvěle vypadjícím řešením je zcela nový trend tetování, které si narty nalepíte. Na rtech tak můžete mít zvířecí potisk, státní vlajku nebo puntíky. Nevěříte? pak si rozhodně prohlédněte naší fotogalerii.

Foto zdroj: tatto3d.blogspot.com, brit.co, styl.mtv.com, tattooforaweek.com, whatistrends.com, blog.lindisima.com, en.paperblog.com, monroemisfitmakeup.com, almostdelightful.com, lisaqueeny.wordpress.com, imgfave.com, wallpaperfo.com, girlishh.com, weheartit.com, madamenoir.com, soshallo.com, profimedia.cz,henzellovestosmile.com, blushingambers.blogspot.com,feather-magazine.com

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
02. 04. 2014 dasena Rty k zulíbání? (reakcí: 0)
21. 08. 2013 misule14 Tetování? (reakcí: 0)
19. 06. 2013 goldie ... (reakcí: 0)
14. 05. 2013 Lydia001 Rty (reakcí: 0)
07. 05. 2013 Cass . (reakcí: 0)
22. 04. 2013 RitaTerezka - (reakcí: 0)
19. 04. 2013 lidka2 - (reakcí: 0)
19. 04. 2013 Daniela76 Rty k zulíbání aneb Trendy v líčení rtů pro letošní jaro (reakcí: 1)
18. 04. 2013 ladouch . (reakcí: 2)
18. 04. 2013 viki11 rty (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

23. 03. 2017 Horoskop Blíženec

Dnes se ti dostane ocenění za dobře vykonanou práci, neboj se přijímat chválu od svých kolegů i vedení. Můžeš být na ... Celý horoskop

Karta dne

Síla
Přichází období, kdy s velmi jasnou přesností víš, jak využít svoji vnitřní sílu a ženskou energii k získání všeho, oč jsi až doposud bez úspěchu usilovala. Když spojí...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist