Femina.cz » Magazín » Krása » Rtěnkové kouzlení

Rtěnkové kouzlení

Rtěnkové kouzlení

Magazín: Krása | autor: Renata Jarošová | vydáno 29. 07. 2010

Profesionální vizážisté znají spoustu triků, pro dokonalé líčení rtů. Teď je můžete znát i vy!

 

Triky s rtěnkou

► První krok při líčení rtů je, že nanesete na rty trochu make-upu nebo korektoru a rozetřete ho tak, abyste zakryli přirozenou linii vašich rtů. Tím můžete korigovat jejich tvar a poskytnete tak dobrý základ pro svoji rtěnku. Barva rtěnky tak bude výrazná a vydrží déle než jindy.


► Během vašeho prvního denního líčení použijte na aplikaci rtěnky štětec na rty. Štetcem rtěnku lépe nanesete a vyplníte tak všechny nerovnosti vašich rtů. Tento postup prodlouží trvanlivost líčení.


► Pamatujte si, že jasné a světlé barvy zvýrazní a opticky zvětší vaše rty. Jasná zářivá barva vytvoří úžasně velké rty, ale taky upoutá na jejich možné nedostatky (tvar a velikost).


► Rtěnka v neutrálních barvách zmenšuje příliš velké rty. Příliš tmavé odstíny rty opticky zmenšují a zužují.


► Matné odstíny absorbují světlo a jemně potlačují přirozený vzhled. Když chcete plné a přitažlivé rty, používejte perleťové rtěnky nebo lesky na rty. Ty odrážejí světlo, rty zvýrazňují a dělají je opticky větší.


► Do středu vašeho spodního rtu naneste zlatý lesk. Rty tak budou plné, smyslné a přitažlivé.

 

http://www.femina.cz/files/Joli_Rouge.jpg

 

 

 

Clarins - Joli Rouge


Rty jsou díky máslu z manga vyživené, lesklé a šťavnaté. Ochraně před volnými radikály pak napomáhá vitamín E. Za přispění komplexu MAXI-LIP (spojení přírodních peptidů z řepky olejky a palmy kokosové stimuluje syntézu kolagenu) je rtům dodán objem a jsou zvýrazněny kontury. Vůně rtěnek Joli Rouge je jako pohár červených nakyslých plodů, doplněn nasládlou špetkou lékořice a vanilkovým základem.

 

Clarins Joli Rouge  580,- Kč

 

 

 

 


Triky s konturovací tužkou

► Odstín konturovací tužky na denní použití by měl být světlejší či neutrální, aby se shodoval s odstínem vaší pleti. Druhou možností je, že odstín konturovací tužky sladíte s odstínem rtěnky.


► Nebojte se nakreslit linku milimetr nad vaší přirozenou linií rtů pro optické zvětšení a plnější rty. Když chcete rty zmenšit nakreslete linii o něco níž než jsou vaše plné rty.“


► Když jsou Vaše rty nepravidelné, použijte konturovací tužku na korigování a vylepšení jejich tvaru. Abyste se vyhnula nepřirozené "ostré“ lince, nezapomeňte nakreslenou linii trochu rozmazat prstem směrem do vnitřku rtů.


► Vyplňte plochu rtů jemnou vrstvou tužky na rty ještě předtím než nanesete rtěnku. Tak docílíte intenzivnější barvy a zabráníte rychlému "slíbání barvy“ z vašich rtů. Dokonalé líčení rtů tak vydrží déle.

 

 

Triky s leskem

 

► Jemně rozetřete bezbarvý lesk po celých rtech a větši množství si naneste na střed spodního rtu, který tak opticky zvětšíte.

 

► Jestli potřebujete rty ještě více nafouknout, použijte lesk výraznější barvy. Ale nenatírejte ho po celých rtech, jen na středu spodního rtu. Vytvoříte si tak svůdné a plné rty.

 

http://www.femina.cz/files/embelliseurs_levres.jpg

Clarins - Eclat Minute Embellisseur Lévres


Zkrášlující balzám na rty se šťavnatou gelovou texturou. Rtům dodává přirozený vzhled, lesk a výraznou plnost. Obsahuje patentované 3D pigmenty, které zajišťují optické zvětšení rtů, bez nepříjemného brnění či mrazení.


Clarins - Eclat Minute Embellisseur Lévres 450,- Kč

 

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
31. 08. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

Intenzivně hydratuje...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 17. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

19. 02. 2017 Horoskop Blíženec

Pozor na falešné kamarádky, které se kolem tebe točí a jediné, co chtějí, je zničit tvůj poklidný rodinný přístav. Ro... Celý horoskop

Karta dne

Devět pohárů
Život k tobě začíná být velmi láskyplný, sny se ti pomalu ale jistě začínají plnit a tvé srdce bije radostí s touhou sdílet šťastné chvíle s ostatními. Tvé vztahy s ro...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Týden ve znamení lásky na Femině!

Ať už se ti to líbí nebo ne, už v úterý nás čeká Valentýn. Jedni tento svátek milují a nedají na něj dopustit, druzí ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist