Femina.cz » Magazín » Krása » Rozšířené póry ženy nenávidí víc než vrásky. Také trpíte pórexií?

Rozšířené póry ženy nenávidí víc než vrásky. Také trpíte pórexií?

Rozšířené póry ženy nenávidí víc než vrásky. Také trpíte pórexií?

Magazín: Krása | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 17. 06. 2014

Jsou příliš velké a mnoho žen by dalo téměř vše, aby byly menší. Vzdaly by se holení nohou, alkoholu, čokolády, jenže vše je bohužel marné. Ano, řeč je o pórech.

Až dosud se mělo za to, že největším postrachem žen od dvaceti výše jsou vrásky. Všechny známe desítky, stovky kampaní na "úžasné omlazující krémy", které slibují pleť dokonale vyhladit. Jenže existuje velká skupina žen, podle nejnovějšího amerického průzkumu plná třetina, které vrásky netrápí, zato jsou nešťastné z rozšířených pórů.

Rozšířenými póry se zevrubněji začínají zabývat patnáctileté dívky. Každá desátá žena se kvůli rozšířeným pórům zdráhá vyvěšovat svoje fotky na facebook, přičemž dvacet procent žen přiznalo, že než fotku vystaví, raději ji digitálně upraví. Pokud se i vy podobným způsobem vypořádáváte s tím, že máte větší póry, dá se hovořit o tom, že trpíte pórexií. Podobně na tom je i osmatřicetiletá Karolína. „Už od nástupu puberty mě silně trápilo akné, pupínky sice postupem času zmizely, jenže já jsem si všimla, že i tak působí moje pleť značně nedokonale. Na vině jsou ošklivé černé tečky. Co jsem se navyzkoušela různých preparátů slibujících jejich redukci! Ale výsledek byl pokaždé stejný – tedy nulový. Opravdu závidím ženám s porcelánovou pletí a trápím se, protože ta moje vypadá příšerně.“

Průměrný dospělý člověk má na svém těle 5 miliónů pórů, přičemž na tváři jich je zhruba dvacet tisíc. Jejich velikost je ovlivněna genetikou, množstvím mazu, špinavých odumřelých buněk, které se hromadí na kůži. Póry ale mají důležitý význam. Laicky řečeno skrz póry pokožka dýchá a s mazem vylučuje i škodlivé látky z těla.

Trendy letní botky: Víme, co si obout, abyste byla in

Trendy letní botky: Víme, co si obout, abyste byla in

Každý rok je to stejné. Na dveře zaklepe sluníčko a my se začneme shánět po botkách, ve kterých b...

Stav pórů může zhoršit neopatrné slunění či vymačkávání pupínků. Zhoršuje ho také špatné užívání kosmetických výrobků. Například spousta žen, které mají mastnější pleť, používá místo hydratačních krémy, které pokožku vysušují – výsledkem je ovšem ještě větší produkce mazu. Póry se mohou zvětšit také používáním těžkých, mastných make-upů.

Dají se vůbec póry zmenšit? Podle dermatologů je na trhu spousta prostředků, které obsahují vitamín A a retinol – ty sice póry zmenšují, ale bohužel jen opticky. Stav pleti může vylepšit accutane, což je přípravek na předpis. I ten ale bude působit jen dočasně. Daleko lepších výsledků dosáhnete, podstoupíte-li laserovou léčbu – ta už může póry zredukovat natrvalo. Ceny jsou ale poměrně vysoké od dvaceti do třiceti tisíc korun.

A na závěr snad zpráva, která pomůže uklidnit ty, které póry považují za překážku v randění. Muži si totiž pórů při bližším kontaktu vůbec nevšímají a přes padesát procent uvedlo, že si jich u partnerky nevšimlo dokonce nikdy.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
17. 06. 2014 lucik21 ... (reakcí: 1)
17. 06. 2014 glady ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Chanel Multifunkční pečující řasenka Dimensions de Chanel

Chanel Multifunkční pečující řasenka Dimensions de Chanel

Prodlužuje, tvaruje, zhušťuje!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 07. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

07. 12. 2016 Horoskop Lev

Dnes potkáš dávného přítele a slovo dá slovo a skončíte spolu v zapadlé hospůdce, kde strávíte večer v příjemném hovo... Celý horoskop

Karta dne

Ďábel
Dnes raději odlož důležitá rozhodnutí stranou, zejména pokud jde o vztahy a finanční záležitosti. Mohla bys přijít nejen o značnou finanční sumu, hrozí ti také ztráta ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist