Femina.cz » Magazín » Krása » Rozšířené póry ženy nenávidí víc než vrásky. Také trpíte pórexií?

Rozšířené póry ženy nenávidí víc než vrásky. Také trpíte pórexií?

Rozšířené póry ženy nenávidí víc než vrásky. Také trpíte pórexií?

Magazín: Krása | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 17. 06. 2014

Jsou příliš velké a mnoho žen by dalo téměř vše, aby byly menší. Vzdaly by se holení nohou, alkoholu, čokolády, jenže vše je bohužel marné. Ano, řeč je o pórech.

Až dosud se mělo za to, že největším postrachem žen od dvaceti výše jsou vrásky. Všechny známe desítky, stovky kampaní na "úžasné omlazující krémy", které slibují pleť dokonale vyhladit. Jenže existuje velká skupina žen, podle nejnovějšího amerického průzkumu plná třetina, které vrásky netrápí, zato jsou nešťastné z rozšířených pórů.

Rozšířenými póry se zevrubněji začínají zabývat patnáctileté dívky. Každá desátá žena se kvůli rozšířeným pórům zdráhá vyvěšovat svoje fotky na facebook, přičemž dvacet procent žen přiznalo, že než fotku vystaví, raději ji digitálně upraví. Pokud se i vy podobným způsobem vypořádáváte s tím, že máte větší póry, dá se hovořit o tom, že trpíte pórexií. Podobně na tom je i osmatřicetiletá Karolína. „Už od nástupu puberty mě silně trápilo akné, pupínky sice postupem času zmizely, jenže já jsem si všimla, že i tak působí moje pleť značně nedokonale. Na vině jsou ošklivé černé tečky. Co jsem se navyzkoušela různých preparátů slibujících jejich redukci! Ale výsledek byl pokaždé stejný – tedy nulový. Opravdu závidím ženám s porcelánovou pletí a trápím se, protože ta moje vypadá příšerně.“

Průměrný dospělý člověk má na svém těle 5 miliónů pórů, přičemž na tváři jich je zhruba dvacet tisíc. Jejich velikost je ovlivněna genetikou, množstvím mazu, špinavých odumřelých buněk, které se hromadí na kůži. Póry ale mají důležitý význam. Laicky řečeno skrz póry pokožka dýchá a s mazem vylučuje i škodlivé látky z těla.

Trendy letní botky: Víme, co si obout, abyste byla in

Trendy letní botky: Víme, co si obout, abyste byla in

Každý rok je to stejné. Na dveře zaklepe sluníčko a my se začneme shánět po botkách, ve kterých b...

Stav pórů může zhoršit neopatrné slunění či vymačkávání pupínků. Zhoršuje ho také špatné užívání kosmetických výrobků. Například spousta žen, které mají mastnější pleť, používá místo hydratačních krémy, které pokožku vysušují – výsledkem je ovšem ještě větší produkce mazu. Póry se mohou zvětšit také používáním těžkých, mastných make-upů.

Dají se vůbec póry zmenšit? Podle dermatologů je na trhu spousta prostředků, které obsahují vitamín A a retinol – ty sice póry zmenšují, ale bohužel jen opticky. Stav pleti může vylepšit accutane, což je přípravek na předpis. I ten ale bude působit jen dočasně. Daleko lepších výsledků dosáhnete, podstoupíte-li laserovou léčbu – ta už může póry zredukovat natrvalo. Ceny jsou ale poměrně vysoké od dvaceti do třiceti tisíc korun.

A na závěr snad zpráva, která pomůže uklidnit ty, které póry považují za překážku v randění. Muži si totiž pórů při bližším kontaktu vůbec nevšímají a přes padesát procent uvedlo, že si jich u partnerky nevšimlo dokonce nikdy.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
17. 06. 2014 lucik21 ... (reakcí: 1)
17. 06. 2014 glady ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

26. 02. 2017 Horoskop Blíženec

Jsi čerstvě zamilovaná? Pak by tě mohlo čekat nepříjemné vystřízlivění. Partner se ukáže v pravém světle a ty nebudeš... Celý horoskop

Karta dne

Paže pentaklu
Dnes můžeš očekávat příjemný a radostný den plný příznivých zpráv a nových příležitostí. Může se stát, že na ulici potkáš kamarádku, která ti sdělí skvělou informaci o...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist