Femina.cz » Magazín » Krása » Půjčujte si sprcháč od partnera? Nedělejte to!

Půjčujte si sprcháč od partnera? Nedělejte to!

Půjčujte si sprcháč od partnera? Nedělejte to!

Magazín: Krása | autor: Lucie Feiková | vydáno 05. 01. 2015

Muži a ženy. Rozdílné bytosti, které si občas navzájem kradou pečující kosmetiku. Vy si oholíte nohy jeho pěnou a on občas využije vaše pleťové mléko na ruce. Jenže je to takhle správně? Ani náhodou! Jsou věci, co se nepůjčují!

Stále více mužů naštěstí poslouchá volání doby a tak ví, že člověku svědčí mnohem větší péče, než se jen učesat. Jak to vypadá v praxi? Společný byt, jedna koupelna, mnoho poliček na veškeré produkty, bez kterých si život neumíte představit. Ale má ten váš nějaký svůj koutek na zkrášlovadla určená jenom pro chlapy? Jestli ne, tak by měl! 

Většina výrobků nebývá „unisex“, proto je nutné, aby každý používal „to svoje“. Máte totiž naprosto odlišné potřeby! Vypůjčit si občas něco od partnera není úplně to pravé. A opačně už vůbec ne! Co svědčí jednomu, nefunguje na druhém. I další argumenty jsou pádné!

Muži jsou citliví na povrchu, ženy zase uvnitř!

O kůži tu je především. Ač je to k nevíře, pánové mají na obličeji i jinde mnohem citlivější pokožku než ženy. Že se vám to nějak nezdá? Je to tak. A příčina je časté holení, jak jinak. 

Muži jen nepotřebují tělesnou schránku tolik hydratovat jako vy, když třeba depilujete své nožky. Co z toho plyne? Stejná pomůcka pro sundávání chloupků pro oba jednomu z vás absolutně nemůže vyhovovat. A to není jediný rozdíl pleti mezi těmi z Marsu a Venuše. 

Podle studií mají dámy pěkně velkou nevýhodu! Jejich kůže totiž stárne mnohem rychleji. To ovšem neznamená, že když pánové vypadají déle mladě, nemusí starost o sebe nijak řešit. Postupem času stejně přijdou na to, že bez čisticího gelu, který zabraňuje usazování nečistot, krému proti vráskám, zklidňujícího balzámu na zarudnutí a séra proti stárnutí se stejně neobejdou! To ale není to hlavní, na co by se měli soustředit. Co jim tedy dělá vrásky?

3 celebrity, které sláva zabíjí

3 celebrity, které sláva zabíjí

Hollywood není růžová zahrada, ale pěkně drsná zkouška charakteru! Proč? Popularitu buď lze ustát...

A zase ty vlasy…

Který svalovec by neměl se svojí kšticí sem tam nějaké trápení? Ovšem úplně jiného druhu, než jak to „mají hozené“ ženy. Potrpíme si totiž na věci zvětšující objem účesu, extra tužicí efekt nebo funkci lehkého narovnávání neposedných kudrn. Muže zajímá jen to, aby neměli každé ráno vlasů méně než to předešlé. Platí totiž, že čím více testosteronu, tím méně vlasových kořínků. Oboje dohromady totiž na jednom písečku moc nefunguje. Pokud i váš partner před zrcadlem vzdychá, zkuste mu pořídit šampon obsahující lecitin, panthenol nebo keratin. Ten s vypadáváním zatočí a nervová krize bude zažehnána! Na co dalšího si ještě nalepit jmenovku, kromě šamponu?

Není mýdlo, jako mýdlo…

I ve vaně je důležité brát v potaz to, kdo se do ní naloží. Jak jsme již zmínili, pánská pokožka je úplně jinak stavěná. Má totiž širší póry, do kterých se snáze dostanou všechny nečistoty ze vzduchu. Takže až ho načapáte, jak se mydlí vaším sprchovým gelem, zatněte to v zárodku a odkažte ho na ten, který je na takovou očistu gentlemana vyrobený. Co je moje, je i tvoje? To stále platí! Zkrátka všude, jen ne v koupelně!

A jak to máte vy? Půjčujete si kosmetiku od partnera? A on zase vaši? Napište nám o tom do diskuze pod článkem!

Foto zdroj: thinkstockphotos.com

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
06. 01. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)
06. 01. 2015 glady ... (reakcí: 1)
06. 01. 2015 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Pro pocit úžasné hebkosti a měkkosti...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 20. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

21. 01. 2017 Horoskop Ryby

Nevydařil se ti obchod, nepřiklepli ti byt, který sis tak strašně přála? Nesmutni! Vše se děje z nějakého důvodu a u ... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Do tvého života vstoupí zcela nový prožitek v podobě lásky, citů a radosti. Přináší ti ho mladší žena, dcera nebo nová kamarádka, která ti velmi příjemně obohatí tvůj ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist