Femina.cz » Magazín » Krása » Pozor na gelové nehty. Mohou způsobit rakovinu.

Pozor na gelové nehty. Mohou způsobit rakovinu.

Pozor na gelové nehty. Mohou způsobit rakovinu.

Magazín: Krása | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 08. 03. 2013

Gelovou manikúru si oblíbilo mnoho žen. Její nespornou výhodou je, že pěkné lesklé nehty vydrží i několik týdnů. Dermatologové ale varují i před možností poškození nehtu, a dokonce před rakovinou kůže!

U nás dostupná gelová manikúra, je třívrstvá. Každá vrstva je na nehet upevněna pomocí UV lampy – a právě nebezpečné záření může být podle expertů kamenem úrazu. Solárka se už spousta z nás začala obávat kvůli hrozící rakovině kůže, ale že mohou být nebezpečné gelové nehty, napadne asi málokoho. Přitom se při jejich aplikaci využívá stejné záření.

Podle dermatologů mohou UV lampy zničit kožní buňky. A ženy, které chodí na gelovou manikúru pravidelně, jsou dokonce ohroženy rakovinou kůže. Jak moc ale nikdo neví. Neexistuje žádné nařízení, které by množství UV záření regulovalo, takže jak silným UV paprskům je kůže v kosmetickém salonu vystavena, zůstává záhadou.

Pokud se i přes všechny hrozby nechcete krásných nehtů vzdát, důsledně používejte krém na opalování – svou kůži taky přece nevystavíte slunečním paprskům jen tak. Rakovina kůže po gelové manikúře byla potvrzena u dvou žen. U dotyčných se na rukou objevily zhoubné nádory, žádná přitom neměla k rakovině kůže genetické předpoklady a slunečnímu záření se obě vystavovaly jen v rozumné míře.

Smrtelná choroba není ale jediným nebezpečím. Nežádoucím efektem UV záření je také stárnutí kůže – jinými slovy: sice budete mít úžasné nehty, ale společně si nimi i ruce vrásčité stařenky.

Úskalím dlouhotrvající gelové manikúry je fakt, že dokáže všechny potenciální problémy zamaskovat – přes nehty není vidět, co se skrývá pod nimi. A z dlouhodobého hlediska kráse svých nehtů nepřidáte – po časté gelové manikúře jsou totiž nehty lámavé – není ovšem jisté, zda to nezpůsobuje aceton, který je obsažen v odlakovačích. Každopádně rekonvalescence nehtů po gelové manikúře trvá podle odborníků šest týdnů.

Provozovatelé gelové manikúry se ale brání: vystavování UV lampě je prý stejně nebezpečné jako celodenní vysedávání v kanceláři pod zářivkami.

Krásné nehty = radost i v době krize

Také jste si všimly té spousty nehtových studií, které dneska najdeme snad v každé druhé ulici? Pěkně upravené nehty jsou pro mnohé ženy radostí, kterou si mohou dovolit i v době ekonomické krize. Procedura trvá 15 minut a navíc není až tak drahá (srovnáme-li jí například s cenou nového svetru). Proto je nehtový byznys na rozdíl od ostatních na vzestupu. A mnohé z nás nedokážou jejich kráse odolat, však to jsou malá umělecká díla. Přesvědčit se můžete v naší fotogalerii.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (13)

Datum Autor Nadpis
10. 08. 2014 Theresa Fotogalerie gelových nehtů (reakcí: 0)
22. 09. 2013 Sylfida ... (reakcí: 0)
19. 06. 2013 goldie ... (reakcí: 0)
13. 04. 2013 misule14 Špičaté? (reakcí: 0)
31. 03. 2013 Lydia001 Gelové nehty (reakcí: 0)
20. 03. 2013 manislava gelové nehty (reakcí: 2)
10. 03. 2013 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
10. 03. 2013 lidka2 - (reakcí: 0)
10. 03. 2013 Daniela76 Pozor na gelové nehty (reakcí: 1)
09. 03. 2013 misska520 :O (reakcí: 0)
09. 03. 2013 88pacicka88 + (reakcí: 1)
09. 03. 2013 Viky17 :-( (reakcí: 0)
09. 03. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

24. 03. 2017 Horoskop Panna

Strach tě jen zbytečně odvádí od příznivého řešení. Zastav se na chvíli a zeptej se, čeho se vlastně tolik bojíš? Nev... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist