Femina.cz » Magazín » Krása » Podzimní vypadávání vlasů - dá se řešit?

Podzimní vypadávání vlasů - dá se řešit?

Podzimní vypadávání vlasů - dá se řešit?

Magazín: Krása | autor: Renata Jarošová | vydáno 18. 10. 2010

Zatímco léto bylo pro vlasy zátěžovým obdobím, podzim je spíše uvolňující. Ale tak jako opadává listí na stromech, i my začínáme pociťovat, že vlasy začínají více vypadávat. Tak jsme se pokusili zjistit, co by našim vlasům mohlo pomoct.

Co je spouštěčem nadměrného vypadávání vlasů na podzim?

Odpověď je nejlepší hledat v přírodě. V létě a na jaře sluneční paprsky zvyšují sekreci hormonů, které regulují růst vlasů. Je možné to přirovnat ke klasickému vegetačnímu období, tedy ke zrychlenému růstu rostlin v průběhu měsíců, kdy je teplé počasí. K větším ztrátám zeleně ale i vlasů dochází na podzim, kdy se pro ně uzavírá životní cyklus. Zatímco v přírodě se všechno obnovuje až na jaře, u lidí se všechno vrací zpět do normálu už po několika týdnech.

Týká se to i mě?

Pokud si chcete ověřit stav a kondici vašich vlasů, vyzkoušejte si následující jednoduchý test. Přiložte roztáhnuté prsty těsně k pokožce hlavy. Potom je spojte a vytáhněte je od kořínků až po konečky tak, abyste obsáhli co největší množství vlasů. Ty, které jste zachytili jako vypadnuté, si odložte, a akci zopakujte alespoň pětkrát. Test vykonávejte nejméně tři dny po šamponování.

Když pak napočítáte méně než 10 vlasů, tak se vás sezónní vypadávání ani nedotklo. Pokud je jich kolem 15, je možné, že u vás právě probíhá vypadávání. A jestli jste jich napočítala ještě více, probíhá u vás proces ztráty vlasů a s tím byste už měla něco dělat.

Jak bojovat s vypadávání?

Můžete začít u babských rad, jako oplachovat si své vlasy odvarem z kopřiv, ale myslím, že mnohem účinnější bude použít jeden z následujících přípravků na našem trhu.


Určitě byste neměla opomenout ampulky Bioxsine, které jsou na trhu jako čerstvá novinka a slibují dobré účinky. Stejně je na tom už zaběhlý výrobek od Vichy, který se vyrábí zvlášť pro muže a pro ženy. Jestli ale chcete růst vlasů jen posílit a vypadávání vlasů nemáte ještě potvrzené, zkuste šampon Lifetex, který podporuje růst a skvěle pečuje o pokožku hlavy.

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
03. 11. 2014 Monika Vlasy (reakcí: 0)
24. 10. 2014 Žaneta Vlasy (reakcí: 0)
08. 08. 2014 Petka Šampon s kofeinem (reakcí: 0)
26. 05. 2013 Jarka Padání vlasů (reakcí: 3)
21. 06. 2011 Reesie Vypadávání vlasy (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Fenjal Krémový deodorant roll-on pro citlivou pokožku Sensitive 48H

Fenjal Krémový deodorant roll-on pro citlivou pokožku Sensitive 48H

Snižuje podráždění pokožky...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 16. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

17. 01. 2017 Horoskop Kozoroh

Dnes se rozhodneš změnit svůj život od základu. Než se však pustíš do těch radikálních změn, raději si o tom promluv ... Celý horoskop

Karta dne

Kolo štěstí
Důvěřuj v přirozený běh života, jedno náročné období je u konce, možná ještě necítíš úlevu a stále jsi ve vleku smutných událostí, ale věř, že zlepšení již přichází. Z...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist