Femina.cz » Magazín » Krása » Pět základních prohřešků proti kráse

Pět základních prohřešků proti kráse

Pět základních prohřešků proti kráse

Magazín: Krása | autor: Jana | vydáno 11. 11. 2014

Každá víme, že pleti neprospívá tabákový kouř ani požívání alkoholu a že bychom měly pít čistou vodu a jíst hodně zeleniny, abychom zůstaly dlouho krásné. Často ale v péči o pleť děláme chyby, které si ani neuvědomujeme. Jaké to jsou?

1. Usínáme s make-upem

Někdy jste po návratu z večírku tak unavená, že sebou rovnou švihnete do postele a odlíčení necháte na ráno. To je ale velká chyba! "Jestliže jste náchylná k akné, jde o nejhorší věc, kterou můžete své pleti provést," tvrdí americká dermatoložka Debra Jailmanová. Ve spánku se póry nejvíc ucpávají a uvězní v sobě všechnu špínu nahromaděnou za celý den.

2. Přeháníme to s peelingem

Jednou za čas je odstranění odumřelých buněk z pokožky pomocí peelingu velmi prospěšné, nic se však nesmí přehánět. Pokud peeling provádíme příliš často, snižujeme tím odolnost pleti vůči slunečnímu záření a chemikáliím. V zimě se doporučuje neprovádět peeling častěji než jednou týdně, pleť by se v kombinaci s chladným počasím snadno vysušila.

Nový hit mezi celebritami - selfie bez make-upu

Nový hit mezi celebritami - selfie bez make-upu

Mysleli jste si, že už nás celebrity ničím nepřekvapí? Po všech těch výzvách v polévání se vodou,...

3. Málo spíme

Často je to těžké přetěžké vyhradit si na noční odpočinek celých sedm až osm hodin. Podle doktorky Jailmanové je ale spánek pro krásnou pleť stěžejní, jelikož právě při něm dochází k regeneraci buněk. "Můžete na sebe napatlat veškerý make-up světa, vaše pleť nebude vypadat dobře, pokud málo spíte," říká dermatoložka.

4. Vystavujeme se sluníčku

O škodlivosti solárií už toho bylo napsáno mraky. Ale opravdové sluneční paprsky často podceňujeme, a to hlavně v zimě, kdy sluníčko moc nesvítí. Dermatoložka Jailmanová doporučuje používat ochranné krémy proti slunci po celý rok, abychom předešli tvorbě hnědých skvrn, vrásek a samozřejmě také rakovině kůže.

5. Přeháníme to s hydratací

Mnohé reklamy nás přesvědčují o tom, že pokožka v zimě trpí nedostatkem tekutin a nejlepším řešením je, napatlat si obličej tunou hydratačního krému. Voda obsažená v těchto přípravcích se přitom v mrazivém počasí chová jako každá jiná voda - jednoduše zamrzá. Proto je lepší vybírat si v zimě krémy mastnější a hydratovat pokožku zevnitř - pít hodně vody a omezit konzumaci kávy, která vodu z těla odvádí.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
12. 11. 2014 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
12. 11. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
12. 11. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
11. 11. 2014 monca kafe (reakcí: 0)
11. 11. 2014 glady ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Mary Kay® Odličovač očí 110ml

Mary Kay® Odličovač očí 110ml

Jemně odstraňuje oční líčení včetně voděodolné řasenky, aniž by poškozoval citlivou pokožku v oblasti očí.

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 24. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

24. 10. 2016 Horoskop Beran

I když jsi v dlouhodobém vztahu, dnes tě snadno okouzlí jakýkoliv muž, který ti zalichotí. Pokud nechceš přijít o pev... Celý horoskop

Karta dne

Smrt
Cokoliv tě trápí, máš velkou příležitost jednou provždy smést ze stolu, na nic již nečekej a začni jednat. Pusť se do odstraňování všech překážek, které ti stojí v ces...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist