Femina.cz » Magazín » Krása » Permanentní make-up: Skvělá volba nebo šlápnutí vedle?

Permanentní make-up: Skvělá volba nebo šlápnutí vedle?

Permanentní make-up: Skvělá volba nebo šlápnutí vedle?

Magazín: Krása | autor: Pavla Jelínková | vydáno 06. 12. 2016

Myslela sis, že permanentnímu make-upu už dávno odzvonilo? Chyba lávky! Stále frčí a má své fandy i odpůrce. Jak to tedy je? Je permanentní make-up krok správným směrem nebo úplné šlápnutí vedle?

Permanentní make-up je metodou dočasného líčení, které je ale trvanlivější nežli tvé klasické denní líčení. Provádí se mikroimplantací pigmentu speciálním strojkem do vrchní vrstvy kůže za použití jen lehkých a především přírodních barviv. Největší poptávka je po permanentním make-upu obočí. Ten sedí dlouhodobě na špici. Na záda mu dýchají z druhé příčky oční linky a na třetím místě se stále drží permanentní make-up rtů.

Bylo - nebylo

Permanentní make-up není žádnou převratnou novinkou současnosti. No, možná jen dnes trochu technologicky lépe pojatou. Představ si, že tato metoda líčení existovala již ve Starověkém Egyptě, kde nosili muži na vysokých postech (včetně faraonů) tetované oční linky obdobou henny. Pak to převzaly i ženy. Toto líčení vydrželo po nějaký čas (v řádu týdnů) a stejně jako soudobý permanentní make-up se muselo obnovovat.

Následovala dlouhá pauza, kdy nevíme o tomto způsobu líčení nic, až v osmdesátých letech minulého století se permanentní make-up vynořil odněkud z hlubin, získal si četné příznivce,  a opět zájem poklesl, aby se ve vlnách vracel. Dnes má popularitu, o jaké se mu nesnilo, zejména u sportovně založených a hodně zaměstnaných žen, které díky němu jsou neustále nalíčené a hezky upravené i v případech, že supí námahou, nebo se zpotí.  

Proč permanentnímu make-upu říci ano?

Je to dobrá alternativa v případech, kdy se nechceš líčením příliš zabývat a nestále se hlídat, aby sis jej nepoškodila - nesetřela, nebo nerozmazala, a přitom být stále upravená. Skvělým řešením je také pro ženy, které nosí brýle. Zvýrazní oči a obočí ukryté za nimi. Stejně tak s kontaktními čočkami je líčení složitější a permanentní make-up to může vyřešit. A jako bonus je tu i jeho schopnost zakrýt nedokonalosti jako jizvičky v obočí, na rtech nebo víčkách očí. 

A kdy se mu vyhnout obloukem?

Když vidíš, že jej nabízí pochybná osoba bez praxe a potřebné kvalifikace, v nějakém nepěkném "sklepním" prostředí. To vezmi nohy na ramena a ani o tom neuvažuj. Tuto proceduru by měla provádět jen a pouze zkušená profesionální a certifikovaná kosmetička, anebo ještě lépe zdravotní sestra, jež má několikaletou praxi. A určitě vždy v příjemném a vhodném prostředí a za striktních a přísných hygienických podmínek. Ideálně si důkladně ověř před samotným výkonem, jakou že to kvalifikaci zvolená kosmetička vlastně má. Nechej si předložit certifikát kurzu akreditovaného ministerstvem a chtěj doklad o využívání pigmentů, které jsou atestovány Státním zdravotním ústavem.  

Jedná se tu o tvoji osobu, vzhled a tvůj obličej! Proto vybírej s rozmyslem a pečlivě toho, kdo ti do něj nenávratně zasáhne. V případě volby nepříliš profesionálních služeb s vidinou úspory "pár stovek", jsou známy případy, kdy díky nedodržení správného postupu a hygieny, byly zákaznice zohaveny následnými pupínky, boulemi nebo otoky. A jejich odbourání trvalo i roky. Za toto riziko těch pár peněz úspory určitě nestojí.  

Na prvním místě zdraví

Každou ženu láká představa být vždy a za všech okolností upravená a sexy. Určitě i tebe. Jenže.... Permanentní make-up je líčení řešené na obdobné bázi jako tetování. Proto v případě problémů s krvetvorbou,  hojením ran, tvorbou keloidních (hrubých) jizev, nebo trpíš-li alergií, si jeho absolvování dobře rozmysli. Paradoxně tě může touha po kráse dovést do opačné situace.

Kolik zaplatíš? 

Ceny se liší samozřejmě podle jednotlivých salónů, ale připrav se na to, že za oční linky horní dáš kolem 1500 korun, za dolní oční linky zhruba 1000 korun. Za obočí pak téměř tři tisíce, pokud ho budeš chtít upravit, dohustit, nebo vymodelovat úplně nové, pak počítej s částkou kolem 3500 korun. Nádherné rty ti udělají za tři tisíce a následné úpravy tě vyjdou vždy na 500 korun. 

A jak jsi na tom ty? Máš zkušenosti s permanentním make-upem? A dobré či špatné? Jak se ti osvědčil? Když je decentní, je to určitě super řešení a některé ženy by ho měly mít povinný, pak by totiž nevypadaly jako ty v naší fotogalerii.

Foto zdroj: shutterstock.com, pinterest.com

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
07. 12. 2016 pepina . (reakcí: 0)
06. 12. 2016 Viky17 - (reakcí: 0)
06. 12. 2016 IVANKA294 ... (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

27. 03. 2017 Horoskop Štír

Dlouho jsi nemohla narazit na správného muže? Pak se dnes vydej na farmářské trhy v okolí. Čeká tam na tebe pan Božsk... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist