Femina.cz » Magazín » Krása » Péče o vlasy. Je lepší hřeben nebo kartáč?

Péče o vlasy. Je lepší hřeben nebo kartáč?

Péče o vlasy. Je lepší hřeben nebo kartáč?

Magazín: Krása | autor: Lucie Feiková | vydáno 16. 08. 2016

Která z nás by nechtěla mít nádhernou hřívu, za kterou se otočí nejen muži, ale i ženy se závistí v očích. Jenže, abys měla takové vlasy, musíš se o ně pořádně starat. Nepostradatelným pomocníkem je samozřejmě hřeben, ale nebylo by lepší používat kartáč? Vlastně, co je lepší?

Čím dáváš „do latě“ svou korunu krásy? Rozčesávání je neodmyslitelná část péče o každou kštici. Jen si představ, kolikrát za pouhý jeden den vezmeš hřeben do ruky. Ráno po probuzení, po každém umytí, před pracovní schůzkou, chvíli před tím, než jdeš spát. V pořádku, ale neškodí jim to, co běžně používáš? Není vlas jako vlas a hřeben jako kartáč. Všechno má pro a proti!

Co si musíš držet dál od těla i hlavy?

1. Kartáče z přírodních štětin

Příznivci přírody teď možná budou na rozpacích, jenže je to tak. Přírodní štětiny jsou na koncích ostré, což vlasům vůbec neprospívá, naopak! Jiná alternativa? Raději zoubky z kvalitního plastu, protože jsou na koncích zaoblenější a hladší a dopřejí tvým vlasům jemnější péči.

2. Cokoli s kovovými hroty

Kov, ten prokáže vlasům asi nejhorší službu, jakou může. Trvdé ostří je ničí nejen uvnitř, ale i na povrchu. Raději se mu vyhni pěkně obloukem!

3. Levné plastové hřebeny

Nebezpečí číhá všude, a to i v tak zdánlivě nevinném výrobku. Proč? Důvod je jasný. Levné plastové hřebeny mají na zubech jakési švy, které dokáží s vnějším obalem tvých vlasů pěkně zamávat. A určitě ne v dobrém! Šetření je sice chvályhodné, ale v tomto případe se to vůbec nevyplácí. 

Levné plasty mimo jiné pořádně elektrizují, takže můžeš dopadnout jako někdejší velmi populární dětská hračka Trol. Určitě si na něj vzpomínáš. Nejlepší materiál hřebenu, který ti poskytne opravdu pečující službu, je karbon. Na ten stylisté nedají dopustit! Skvělé je také dřevo. Dřevěné kartáče vlasy pročešou, ale nelámou je jako ty plastové.

Péče podle druhu vlasů

1. Rovné vlasy

Doporučuje se vlasy nejdřív lehce protáhnout pomocí hřebenu s širokými mezerami a potom doladit širokým, plochým a pružným štětinovým kartáčem. Štětiny by měly být ideálně kančí. Ty totiž zvládnou pomoci s rychle se mastícími vlasy i dodat tvým vlasům lesk. Pokud potřebuješ přidat vlasům objem, vezmi si k ruce kulaté kartáče, co mají uvnitř otvory, rychleji i vlasy vysušíš. Obecně platí, že čím delší vlasy, tím širší by měl kartáč být. Tvůj účes pak bude hezky vzdušný.

2. Kudrnaté vlasy

Na lokny a jiné kudrlinky je třeba sáhnout po hřebínku s pěkně širokými mezerami a hlubokým záběrem, aby se nepocuchal jejich tvar. To by byla věčná škoda! Ideální je dřevěný kartáč a česat vlasy, dokud jsou vlhké, jinak se zbytečně lámou. 

3. Krátké vlasy

I když se může zdát, že krátkým vlasům je volba „česadla“ tak trochu jedno, protože z důvodu jejich délky to není podstatné, opak je pravdou! Nejvhodnější péče je kartáč s krátkými a hustými štětinami.

Na trhu jsou k dostání také kartáče s iontovou technologií, díky nimž budou tvé vlasy nejen krásně rozčesané, ale také uhlazené a hydratované. Oceníš, že se zbavíš protivné statické elektřiny a dokonce ti tyto kartáče pomohou s roztřepenými konečky. Tomu říkáme revoluce v česání vlasů.

A když už budeš mít vlasy dokonale rozčesané, zkus nějaký z retro účesů v naší galerii. Pak budeš mít opravdu hvězdný look.

Foto zdroj: shutterstock.com, pinterest.com

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
10. 09. 2016 Stendy - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Dopřejte si péči jako v lázních u vás doma!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 23. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

24. 02. 2017 Horoskop Lev

Dnes dostaneš šanci předvést svůj talent někomu velmi vlivnému, kdo by ti dokázal pomoci rozjet kariéru. Máš velkou š... Celý horoskop

Karta dne

Věž
Těžký a náročný den můžeš využít ve svůj prospěch. Může se stát, že se s velkou rychlostí zhroutí něco, co ti již dlouho nesloužilo. Je to nutné ke tvému vývoji, nebra...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist