Femina.cz » Magazín » Krása » Panenka Barbie změnila proporce. Podívejte se, vypadá k světu!

Panenka Barbie změnila proporce.  Podívejte se, vypadá k světu!

Panenka Barbie změnila proporce. Podívejte se, vypadá k světu!

Magazín: Krása | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 05. 07. 2013

Panenka Barbie je pro mnohé synonymem ne dokonalosti, ale dokonalé umělosti. A proto lichotku: „Vypadáš jak Barbie,“ mnohé ženy přijímají s rozpaky. Ve skutečnosti vypadat jako Barbie snad ani není možné.

Vždyť kdo se může pyšnit mírami 92-46-84? Prsatá anorektička je protimluvem, a tak snad jen žena s neskutečnou řádkou plastik. I takové nešťastnice, kterým slouží Barbie jako inspirace, jsou mezi námi. A výsledek je často velkým paskvilem. Pod noži plastických chirurgů vznikají ňadra dmoucí, ale směšně úzký pas a nohy až do nebe se bohužel či spíše bohudík vymodelovat nedají.

Daleko více je ale těch, kteří panenku kritizují. Pro mnohé dívky v pubertě může být Barbie falešným ideálem, vyvolávajícím mylnou představu o ženské kráse. Připomeňme, že pokud bychom brali v potaz její fyzické parametry, vážila by Barbie v lidské velikosti necelých 50 kg a měla by BMI index 16,2 – to už jsou kritéria mentální anorexie.

K početnějšímu táboru odpůrců se připojil americký vědec a umělec Nickolay Lamm. Vadilo mu, že celý svět odsuzuje vyzáblé modelky, ale nereálná Barbie zas tolik nepobuřuje. Argument, že je to přeci jenom panenka, nebere. A tak si položil celkem jednoduchou otázku: „Jak by vypadala Barbie, kdyby byla normální holkou?“

Za pomoci photoshopu vytvořil 3D model devatenáctileté reálné Barbie, s mírami, jaké mají Američanky v tomto věku, tedy: 82-78-84. A výsledek?

Vůbec není špatný. Právě naopak! Nová Barbie vypadá k světu. Zdá se, že její křivky jsou konečně šmrncovní. Dalo by se říci, že v typickém barbieovském oblečku jí to více sluší než jeho původní majitelce. Nedokonalá přirozenost tak dokonale zválcovala dokonalý bakelit!

Lamm nyní doufá, že se mu povede přesvědčit výrobce Barbie, firmu Mattel, aby začal vyrábět panenky, které mají míry jako průměrná devatenáctiletá Američanka. Tomuto úsilí je třeba zatleskat. Ačkoliv si musíme přiznat, že vyhlídky, že se tak opravdu stane, jsou spíše nereálné.

Foto zdroj: profimedia.cz, Ibtimes.com

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
07. 01. 2014 Katharo ? 82-78-84 ? (reakcí: 0)
10. 07. 2013 Kerry Ehm. (reakcí: 1)
06. 07. 2013 viki11 barbie (reakcí: 0)
05. 07. 2013 Aliss Barbie (reakcí: 0)
05. 07. 2013 AlexandraAlexis ... (reakcí: 1)
05. 07. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Blistex Triple Butters Balzám na rty

Blistex Triple Butters Balzám na rty

Hydratuje a vyživuje rty...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 19. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

19. 01. 2017 Horoskop Váhy

Vztahy dnes budou pěkně skřípat a na vině budeš tentokrát ty a tvůj ostrý jazýček. Přestaň partnerovi vyčítat každou ... Celý horoskop

Karta dne

Devět holí
Zachovej chladnou hlavu a drž si odstup od všech hádavých a konfliktních lidí! Pokud se necháš zatáhnout do nesmyslného sporu, věř, že nevyjdeš jako vítěz. Zbytečně se...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist