Femina.cz » Magazín » Krása » Oslňte dokonalým úsměvem! Máme pro vás návod

Oslňte dokonalým úsměvem! Máme pro vás návod

Oslňte dokonalým úsměvem! Máme pro vás návod

Magazín: Krása | autor: Lenka Šimková | vydáno 18. 10. 2013

Říká se, že krásné ženě nesmí chybět dokonalá pleť, vlasy a zuby. Zatímco pokožce a vlasům věnujeme nemalou péči, zuby si ráno a večer prostě jen vyčistíme. A to je málo. Poradíme vám, jak docílit bezchybného úsměvu.

Do řady!

Jakékoli krášlení chrupu nebude mít efekt, pokud nemáte zuby srovnané. Křivé zuby nejsou jen estetickou záležitostí, ale jsou zároveň náchylnější ke kazům. Je to samozřejmě proto, že se hůře čistí. Špatný skus navíc zapříčiňuje další poškození, některé zuby totiž v tomto případě zatěžujete více. Prvním krokem by tedy měla být návštěva ortodontisty, který vám poradí nejvhodnější řešení případného problému. Jestliže vám příroda nadělila zoubky pěkně v řadě, máte vyhráno a můžete se rovnou věnovat jejich důkladné péči.

Vhodní pomocníci

V dnešní době máme na výběr kromě různých druhů kartáčků další vychytávky. Než je začnete používat, nechte si od zubního lékaře vysvětlit správný postup. Dentální hygiena má své zásady a je lepší se zeptat, než si nevhodnou péčí uškodit. Potom teprve vyražte na nákup. Nebudete už bezradná, jakou zubní nit či mezizubní kartáček zvolit. Preventivní kontrola u zubaře jednou za půl roku by měla být samozřejmostí, i když netrpíte na zubní kazy, můžete například včas odhalit začínající paradontózu. Bez prevence nemá cenu uvažovat o návštěvě dentálního specialisty.   

Hvězdy ze seriálu Dawsonův svět: Co dělají dnes?

Hvězdy ze seriálu Dawsonův svět: Co dělají dnes?

Na konci devadesátých let spatřil světlo světa dnes již kultovní seriál Dawsonův svět, který vyšl...

Bílé a ještě bělejší

Zatoužíte-li po bělejší barvě zubů, máte několik možností. Nejjednodušší volbou jsou bělící pasty dostupné v  drogeriích. Jako další se nabízí domácí bělení zubů a následuje ošetření v ordinaci. Tyto metody jsou vyjmenovány podle zvyšující se úspěšnosti. Pasty, které si koupíte v běžném obchodě, sklovinu jen obrušují, dokážou tedy zubům vrátit přirozenou barvu, ale ta nemusí být z mnoha důvodů bílá. Bělení doma probíhá pomocí speciální protézy, kterou vám zhotoví v zubní laboratoři. Nanesete do ní bělící krém, nasadíte ji na zuby a necháváte opakovaně působit. Ordinační bělení používá podobný princip, ale koncentrace účinné látky ve speciálním gelu je vyšší a jako doplněk se používá aktivační lampa. Zuby mohou být po bělení citlivější, ale po nějaké době se vše vrací do normálu.   

Ozdobte se

Máte zoubky krásně rovné, ošetřené od dentálního hygienisty a dokonce i vybělené, ale stále toužíte po nějakém zkrášlení? Pak se nabízejí různé ozdůbky, jako jsou nalepovací kamínky a další dekorace. Vyniknou opravdu jen na dokonalých zubech, proto o nich uvažujte jen v případě, že máte bezchybný úsměv. V opačné situaci mohou vzhledu spíše uškodit. Připevnit byste si je měla opět nechat u specialisty, stejně tak jako se poradit o jejich výběru. A že je mnoho možností – krásné jsou například ozdůbky z bílého zlata.

Jak to máte s péčí o zuby vy? Chodíte k zubaři pravidelně, nebo se ho bojíte? A co vy a odzůbky zubů. Líbí se vám? 

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
18. 10. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)
18. 10. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Dopřejte si péči jako v lázních u vás doma!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 23. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

24. 02. 2017 Horoskop Blíženec

Dnes otevři všechny šuplíky a projdi je, jestli jsi někde nezapomněla nějakou platbu nebo neuhrazenou fakturu. Hrozí ... Celý horoskop

Karta dne

Věž
Těžký a náročný den můžeš využít ve svůj prospěch. Může se stát, že se s velkou rychlostí zhroutí něco, co ti již dlouho nesloužilo. Je to nutné ke tvému vývoji, nebra...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist