Femina.cz » Magazín » Krása » Okouzlující vzhled přírodních nehtů? Vyzkoušejte P. Shine!

Okouzlující vzhled přírodních nehtů? Vyzkoušejte P. Shine!

Okouzlující vzhled přírodních nehtů? Vyzkoušejte P. Shine!

Magazín: Krása | autor: Lucie Feiková | vydáno 23. 09. 2014

Ruce jsou vizitkou každé ženy! Máte ty svoje oslabené a zničené po létě? Čeká vás ještě zazimování zahrady, tedy další namáhavý nápor na kvalitu a lesk nehtů? Vraťte jim ztracenou vitalitu s japonskou manikúrou, která je promění k nepoznání!

Kdo nezná japonskou manikúru, která byla v roce 1958 oficiálně pojmenovaná termínem P. Shine, jako by ani nebyl… Je to úžasná technika zaměřená na péči o přírodní nehty, kterým dodá šmrnc, pevnost, pružnost a hlavně vysoký lesk. Zkuste ji, vaše nadšení nebude brát konce! 

„Neměnila bych!“

„S touto metodou úpravy nehtů jsem se setkala poprvé až před dvěma lety, a to je mi teď jedenatřicet let,“ směje se čtenářka Linda, která po těhotenství a kojení řešila špatnou kvalitu svých nehtů, které se podobaly papíru.

„Byly křehké, lámavé, takové zašlé, prostě otřesné. Jedna má kamarádka, když to viděla, přišla s nabídkou, že mi nehty upraví. A přinesla domácí sadu P-shine. Moje ruce se zcela proměnily. Ihned,“ popisuje Linda, jejíž nadšení nezná konce. Takže jak, je to opravdu takový zázrak? A v čem vlastně spočívá?

Princip japonského kouzla

Nehet se upraví do požadovaného tvaru, jemně obrousí, poté se na něj nanese speciální pasta složená z včelího vosku, mateří kašičky, křemičité hlinky, glycerinu, vitamínů a dalších složek. Ta nehty vyživí a posílí, zvýší jeho odolnost a elasticitu. (Takto ošetřený nehet je méně náchylný k lámání a třepení.) 

Poté se nehet jelenicovou leštičkou, která je součástí domácích sad, stejně jako pilník, vyleští do vysokého lesku, a popřípadě se na něj nanese ještě pudr. Jeho úkolem je nehet doleštit a „uzavřít ho“. 

Zábavný kvíz: Poznáte celebrity podle fotek z ročenky?

Zábavný kvíz: Poznáte celebrity podle fotek z ročenky?

Čas letí téměř neúprosně, možná jste také zrovna nedávno s hrůzou zjistili, kolik už je to let, c...

Celý proces by v ideálním případě měl být dokončen aplikací nějakého olejíčku pro ošetření nehtové kůžičky. (K sehnání v drogerii. Cena okolo 50-90 korun.) Výsledek celé, asi tak půlhodinové, práce trvá až 4 týdny. Tak co, zkusíte to taky? Pak máte dvě možnosti. 

Kde a za kolik?

Buď si zajděte do salónu, kde si za P.Shine účtují od 250 do 500 korun, nebo si pořiďte některou z oněch zmiňovaných domácích sad. Ty jsou podle velikosti a ceny rozděleny na dvě sekce. 

Zákaznická sada malá obsahuje pastu, růžovou jelenicovou leštičku na pastu a P. Shine pilníky. Její cena se pohybuje od dvou do čtyř stokorun. V případě profesionální sady s pastou, pudrem, jelenicovými leštěnkami na pudr a pastu, pilníky, špachtlí a jelenicovými hadříky, se připravte na výdaj tak od pětistovky do tisíce korun, někdy i víc. A co když některá z komponent dojde? Náhradní pasty a pudry se běžně dají koupit a cenově vycházejí okolo dvou stovek. Není to tedy nic moc hrozného! V případě zájmu se poohlédněte v drogeriích a specializovaných obchodech zaměřených na péči o nehty a ruce. Mimochodem, taková domácí sada jako dárek potěší i kamarádku. 

Pro koho P.Shine není vhodný?

Její jediná nevýhoda spočívá v tom, že se nedá aplikovat na nehty zničené po gelové či akrylové modeláži. Těm je nutné dopřát několikatýdenní odpočinek a relaxaci, protože jemné obroušení povrchu narušeného nehtu by jim spíš ublížilo, než pomohlo. Jinak se ale každé lámavé, třepivé a nerostoucí nehtíky vyloženě klepou na takové ošetření! A co vy, znáte metodu P. Shine?

Pokud hledáte inspiraci, jak si upravit nehty, mrkněte také do naší fotogalerie, kde najdete eleganci, extravanganci i totálně ulítlé nehty. 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
24. 09. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Chanel Multifunkční pečující řasenka Dimensions de Chanel

Chanel Multifunkční pečující řasenka Dimensions de Chanel

Prodlužuje, tvaruje, zhušťuje!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 07. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

07. 12. 2016 Horoskop Vodnář

Tvůj partner je pro tebe velkým darem, nejenže se vzájemně doplňujete, váš vztah je založený na důvěře. Nic ani nikdo... Celý horoskop

Karta dne

Ďábel
Dnes raději odlož důležitá rozhodnutí stranou, zejména pokud jde o vztahy a finanční záležitosti. Mohla bys přijít nejen o značnou finanční sumu, hrozí ti také ztráta ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist