Femina.cz » Magazín » Krása » Okouzlující vzhled přírodních nehtů? Vyzkoušejte P. Shine!

Okouzlující vzhled přírodních nehtů? Vyzkoušejte P. Shine!

Okouzlující vzhled přírodních nehtů? Vyzkoušejte P. Shine!

Magazín: Krása | autor: Lucie Feiková | vydáno 23. 09. 2014

Ruce jsou vizitkou každé ženy! Máte ty svoje oslabené a zničené po létě? Čeká vás ještě zazimování zahrady, tedy další namáhavý nápor na kvalitu a lesk nehtů? Vraťte jim ztracenou vitalitu s japonskou manikúrou, která je promění k nepoznání!

Kdo nezná japonskou manikúru, která byla v roce 1958 oficiálně pojmenovaná termínem P. Shine, jako by ani nebyl… Je to úžasná technika zaměřená na péči o přírodní nehty, kterým dodá šmrnc, pevnost, pružnost a hlavně vysoký lesk. Zkuste ji, vaše nadšení nebude brát konce! 

„Neměnila bych!“

„S touto metodou úpravy nehtů jsem se setkala poprvé až před dvěma lety, a to je mi teď jedenatřicet let,“ směje se čtenářka Linda, která po těhotenství a kojení řešila špatnou kvalitu svých nehtů, které se podobaly papíru.

„Byly křehké, lámavé, takové zašlé, prostě otřesné. Jedna má kamarádka, když to viděla, přišla s nabídkou, že mi nehty upraví. A přinesla domácí sadu P-shine. Moje ruce se zcela proměnily. Ihned,“ popisuje Linda, jejíž nadšení nezná konce. Takže jak, je to opravdu takový zázrak? A v čem vlastně spočívá?

Princip japonského kouzla

Nehet se upraví do požadovaného tvaru, jemně obrousí, poté se na něj nanese speciální pasta složená z včelího vosku, mateří kašičky, křemičité hlinky, glycerinu, vitamínů a dalších složek. Ta nehty vyživí a posílí, zvýší jeho odolnost a elasticitu. (Takto ošetřený nehet je méně náchylný k lámání a třepení.) 

Poté se nehet jelenicovou leštičkou, která je součástí domácích sad, stejně jako pilník, vyleští do vysokého lesku, a popřípadě se na něj nanese ještě pudr. Jeho úkolem je nehet doleštit a „uzavřít ho“. 

Zábavný kvíz: Poznáte celebrity podle fotek z ročenky?

Zábavný kvíz: Poznáte celebrity podle fotek z ročenky?

Čas letí téměř neúprosně, možná jste také zrovna nedávno s hrůzou zjistili, kolik už je to let, c...

Celý proces by v ideálním případě měl být dokončen aplikací nějakého olejíčku pro ošetření nehtové kůžičky. (K sehnání v drogerii. Cena okolo 50-90 korun.) Výsledek celé, asi tak půlhodinové, práce trvá až 4 týdny. Tak co, zkusíte to taky? Pak máte dvě možnosti. 

Kde a za kolik?

Buď si zajděte do salónu, kde si za P.Shine účtují od 250 do 500 korun, nebo si pořiďte některou z oněch zmiňovaných domácích sad. Ty jsou podle velikosti a ceny rozděleny na dvě sekce. 

Zákaznická sada malá obsahuje pastu, růžovou jelenicovou leštičku na pastu a P. Shine pilníky. Její cena se pohybuje od dvou do čtyř stokorun. V případě profesionální sady s pastou, pudrem, jelenicovými leštěnkami na pudr a pastu, pilníky, špachtlí a jelenicovými hadříky, se připravte na výdaj tak od pětistovky do tisíce korun, někdy i víc. A co když některá z komponent dojde? Náhradní pasty a pudry se běžně dají koupit a cenově vycházejí okolo dvou stovek. Není to tedy nic moc hrozného! V případě zájmu se poohlédněte v drogeriích a specializovaných obchodech zaměřených na péči o nehty a ruce. Mimochodem, taková domácí sada jako dárek potěší i kamarádku. 

Pro koho P.Shine není vhodný?

Její jediná nevýhoda spočívá v tom, že se nedá aplikovat na nehty zničené po gelové či akrylové modeláži. Těm je nutné dopřát několikatýdenní odpočinek a relaxaci, protože jemné obroušení povrchu narušeného nehtu by jim spíš ublížilo, než pomohlo. Jinak se ale každé lámavé, třepivé a nerostoucí nehtíky vyloženě klepou na takové ošetření! A co vy, znáte metodu P. Shine?

Pokud hledáte inspiraci, jak si upravit nehty, mrkněte také do naší fotogalerie, kde najdete eleganci, extravanganci i totálně ulítlé nehty. 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
24. 09. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

27. 03. 2017 Horoskop Lev

Dnes budeš mít neustále touhu pomáhat ostatním. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby ostatní o tvou pomoc stáli. Radě... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist