Femina.cz » Magazín » Krása » Odlíčení? 6 zatraceně dobrých důvodů, proč se na něj nevybodnout

Odlíčení? 6 zatraceně dobrých důvodů, proč se na něj nevybodnout

Odlíčení? 6 zatraceně dobrých důvodů, proč se na něj nevybodnout

Magazín: Krása | autor: Lucie Feiková | vydáno 01. 02. 2016

Večerní odstranění make-upu? Pro někoho naprostý základ, pro dalšího kosmetická forma buzerace, která zbytečně oddaluje moment lehnout si co nejdřív do postele. Jsi taky občas líná sundávat si hezčí obličej? Pak si pěkně koleduješ! O co?

Chápeme, že když člověk přijde za svítání domů, to poslední, na co má náladu, je hledat odličovací náčiní. Pro jednou se možná nic nestane, ale kdyby snad lenost vítězila pravidelně, je to učiněný hazard se zdravím. Co všechno je ve hře? Zde je 6 věcí, které se mohou nejen objevit, ale taky i vymknout kontrole.

1. Protivná alergie

Lidské tělo není žádné béčko a umí si spočítat jedna plus jedna. Když mu něco nedělá dobře, začne se bránit - a basta. Líčidla jsou sice nezávadná, ale jejich tvůrci samozřejmě nepočítají s tím, že je máš na obličeji 24 hodin a víc. Bůh ví, co se pak děje pod povrchem!

Pokud se běžně neodličuješ, vytvoříš si alergii na veškerou kosmetiku. A to fakt nechceš, chodit mezi lidi absolutně nenamalovaná. Nebo snad jo? Ovšem tohle není jediná patálie, na kterou si zaděláváš, když je vás v „posteli o něco víc“…

2. Babičkovský look

Rychlé stárnutí děsí všechny. Jak to souvisí s odličováním? Pekelně! Malovátka jsou prostě chemie, ať chceš nebo ne. Ráno před zrcadlem nahodíš fasádu a všechny ty zlepšováky, ale večer už se jich nezbavíš. Přes noc se barvy a umělé látky pěkně vpijí do pokožky, která je neumí vstřebat, ani je sama vyloučit.

Na detoxikaci není čas, protože před odchodem do práce zase dodáš další várku. Výsledek? Ještě chvilku a budeš vrásčitá stařenka hadr. Už tě nezachrání ani svěcená voda! A bude ještě hůř, pokud si nedáš pokoj.

3. Záněty všeho druhu

Je úplně fuk, jaký typ pleti ti sudičky nadělily. Mastná, suchá, normální nebo citlivá. To je prašť jako uhoď. Když spíš s make-upem, ucpáváš si póry. Co se jednou ucpe, to už se těžko vrací do původního stavu. Určitě to nejde rychle a tobě se dostane „odměny“ ve formě nevzhledných pupínků, zarudlých míst a nenáviděných uhříků. Parádní akné si dost rozumí se zanesenými póry. 

4. Minové obličejové pole

Když se pokožka řádně nevyčistí, logicky nemůže pořádně dýchat. Roztahuje pak zmíněné póry, aby se mohla zase nadechnout. Přirozený jev. Jenže jakmile jsou roztažené do obří velikosti, už se neumí vrátit zpátky! Ano, to jsou ty nepěkné krátery, se kterými už těžko něco uděláš. Poslední záchrana je poctivé maskování korektorem. Ale tím jsi samozřejmě zase na začátku. Bludný kruh, který nemá konce! Je to hrůza, ale děsivá prognóza ještě pořád není u konce. Teď to teprve přijde!

5. Sbohem, řasy

Zakládáš si na svém symbolu ženskosti? I on je v ohrožení! Řasenka během noci vyschne a začne se drolit. Tahle nepříjemnost dokonce může způsobit i poškození oční rohovky. Aby toho nebylo málo, tvoje řasy se v lepším případě polámou, v horším vypadají  úplně. Se sexy pohledem, který při mrknutí dělá průvan, se můžeš rozloučit. Alespoň do té doby, než ti zase narostou a to trvá proklatě dlouho. Poslední ortel? Taky žádná hitparáda.

6. Bolestivá infekce

Zamysli se nad tím, jaký orgán je v první linii každodenního zkrášlování. Přece oči! Když se neodlíčíš, jsou pak kvůli tomu podrážděné, zarudlé - a slzí. Výjimkou nejsou ani záněty spojivek. Můžeš si na několik dní vyřadit zrak z provozu. A jenom kvůli tomu, že se ti za žádnou cenu nechce večer postát chvilku v koupelně. Teď už si to rozmyslíš, co? Nebuď hloupá jako tyhle… 

Podle jednoho britského výzkumu chodí spát každá čtvrtá žena nalíčená. A vysvětlení „každé té čtvrté“? Prý nechce, aby ji muži viděli po probuzení v celé přírodní kráse. Že by to byl takový šok, vidět ženu nenalíčenou?

Dekorativní kosmetika je vážně mocná čarodějka. Mrkni do galerky, jak dokáže porměnit celebrity. A jak to máš ty? Odstraníš si make-up každý den, nebo bez výčitek svědomí často vynecháváš? 

Foto: shutterstock.com, pinterest.com

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
28. 02. 2016 Silvana líčení (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

29. 03. 2017 Horoskop Rak

Občasná hádka ve vztahu vyčistí vzduch a leckdy trošku posune vztah dál, tak se jí nebraň a klidně partnerovi řekni, ... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist