Femina.cz » Magazín » Krása » Nová barva vlasů. Jak změní vaši osobnost?

Nová barva vlasů. Jak změní vaši osobnost?

Nová barva vlasů. Jak změní vaši osobnost?

Magazín: Krása | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 10. 06. 2014

Všichni známe vtípky o blondýnkách a žena, která změní barvu na blond, musí počítat, že bude jejich terčem. Kdybychom se ale na barvu vlasů měli dívat jen čistě vědecky, museli bychom přiznat, že vliv na inteligenci má pramalý či spíše žádný. Pravda ale není tak jednoznačná...

Nikdo asi tyhle vtípky vážně nebere, nicméně pokud změníte barvu, okolí na vás pravděpodobně změní názor.

S vaší osobností, natož inteligencí nemá přebarvení nic společného. Zakopaný pes je v tom, jak se na vás budou dívat lidé ve vašem okolí. A posléze možná i vy nevědomky přijmete za své určité uměle vytvářené stereotypy. Třeba ten, který říká, že blondýny mají dlouhé vedení, že blodýny se nikdy nenaučí řídit, že blondýny jsou prostě chytré jako žížaly atp.

Změnou barvy vlasů vlastně možná chceme být vnímány trochu jinak, než jak doopravdy jsme. A ruku na srdce, kdo by nechtěl být někdy někým jiným, zajímavějším, atraktivnějším. To ostatně dokládá fakt, že jen stěží najdeme ženu starší osmnácti, která by si vůbec nikdy nezaexperimentovala s barvou.

Tak třeba ty blond kadeře. Vtípků a jedovatých poznámek na adresy jejich nositelek je tolik, že by snad jen blázen sáhl po lahvičce s kysličníkem. I přesto se na blond barví miliony žen. Proč? Blond barva září, pokud chcete vykročit ze šedi, pokud chcete, aby si vás lidé lépe pamatovali, pořiďte si blond vlasy! Sice nebudete považována za příliš chytrou (i to má své výhody, nakonec svými znalostmi můžete příjemně překvapit) ani za příliš kamarádskou, nicméně za to zase získáte sex-appeal anebo alespoň záruku, že si vás konečně všimnou. Pokud jste plachá a chybí vám sebedůvěra, obarvěte se na blond. Jak prosté! Možná se nadějete určitého šoku, když vás rázem všichni budou považovat za zajímavou holku s dobrodružnou povahou (ale také zlatokopku a blbku, no jo...)

7 tipů, jak nenaletět při nákupu na internetu

7 tipů, jak nenaletět při nákupu na internetu

Prostřednictvím internetu nakupují někteří z nás téměř všechno. Elektroniku, bytové doplňky, potr...

Měděná barva zase evokuje jistou vášeň a nespoutanost. Ta s sebou ale přináší i obviňování z emoční lability, vyjádřené jednoduchou rovnicí: zrzka = určitě hysterka. Nechcete-li ovšem působit jako uspávač hadů, chcete-li naopak dodat svému životu trochu jiskry, možná to spraví nová barva, barva ohně.

A naopak. Žena, která chce na své okolí působit serióznějším dojmem, by si barvu vlasů měla nechat ztmavit. Jako brunetka oblečená do elegantního kostýmku totiž bude budit dojem ženy sečtělé, která má v hlavě všechno srovnané. Ženy vyrovnané, na kterou se dá za všech okolností spolehnout.

Skutečně dovede taková maličkost, jakou je barva na vlasy, obrátit život vzhůru nohama? Ano! Všem vědeckým důkazům navzdory. Chcete, aby se váš kamarád stal vaším milencem? Nebo vám stačí, když si vás znuděný manžel konečně všimne? Možná stačí jen málo - zajít do nejbližšího kadeřnictví.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
24. 09. 2014 Sylfida ... (reakcí: 0)
11. 06. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
11. 06. 2014 glady ... (reakcí: 0)
11. 06. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
10. 06. 2014 kativas chameleon (reakcí: 0)
10. 06. 2014 viki11 .. (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Bourjois Tekutý korektor s výtažkem z ovoce Healthy Mix

Bourjois Tekutý korektor s výtažkem z ovoce Healthy Mix

Korektor pro sametově jemnou a zdravou pokožku!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 28. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

28. 02. 2017 Horoskop Kozoroh

Blíží se k tobě změna. Život, který se ti v posledních dnech zdál trošku v chaosu, se uklidní a ty s ním. Dopřej si č... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist