Femina.cz » Magazín » Krása » Nepovedená plastická operace prsou...

Nepovedená plastická operace prsou...

Nepovedená plastická operace prsou...

Magazín: Krása | autor: Karolína Sladká | vydáno 20. 10. 2010

Párkrát jsem se tak zamyslela a říkala si, jak by bylo hezké mít upravené tohle a taky tamto, když už tu máme tak skvělý vynález, jako jsou plastické operace. Jenže po nedávné konzultaci s lékařem a zjištění rizik, jsem svůj sen zahrabala někam hodně na dno šuplíku!

Jsem prostě žena, která snad nikdy nebude se sebou na 100% spokojená, takže nějaké ty myšlenky na botox nebo estetické úpravy pomocí plastické chirurgie se mi jednou za čas honí hlavou.

Měla jsem možnost se zúčastnit setkání s Doc. MUDr. Janem Měšťákem, CSc, který je špičkou v oboru plastické chirurgie v České republice. Nečekala jsem, že v dnešní době plné informovanosti by mi ještě mohl povědět něco nového. Ale když přišlo slovo na bezpečnost při plastických operacích, byla jsem ohromena, co všechno je možné, co všechno se může stát, pokud se svěříte do rukou nezkušeného operatéra...

Můžete si myslet, že úplná katastrofa se přihodit nemůže, že všichni doktoři jsou stejní, mají stejné vzdělání a setkávají se stejnými případy, ale bohužel opak je pravdou. V dnešní době ještě existuje zhruba 30 % lékařů v České republice, kteří provádějí zákroky plastické chirurgie, aniž by byli kompetentní k provádění takových zákroků. Je to dáno i současným boomem v oblasti estetické chirurgie, a významnému finančnímu přínosu, který z toho plyne. Takže existují i chirurgové s výkony, které by se daly nazvat spíše experimentem než zodpovědnou prací.

Jako třeba případ na následujícím obrázku. Na prvním obrázku vidíte prsa po nezdařeném zvětšení, na druhém obrázku pak prsa po další nutné plastické operaci.Takže jestli vás ještě nepřešla myšlenka na plastickou operaci, tady máte několik rad, na co byste si měla dát pozor.

1)    Operatér musí mít atestaci z plastické chirurgie, určitě si to ověřte.
2)    Měl by také být členem společnosti plastické chirurgie nebo estetické chirurgie, či ISAPS.
3)    Délka praxe a počet provedených výkonů  v estetické chirurgii jsou zásadní údaje, podle kterých poznáte zkušeného plastického chirurga.
4)    V potaz berte i důvěru a individuální sympatie.
5)    Pokud se chystáte na rozsáhlejší operaci jako jsou operace břišní stěny, extrémní liposukce, velká redukce nebo modelace velkých prsou, vyhněte se soukromým pracovištím, kde nebudete mít dostatečně zajištěnou adekvátní pooperační péči.
6)    Rozhodně byste měla absolvovat důkladná předoperační vyšetření.

 

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
31. 08. 2011 Werushka7 Nešla bych (reakcí: 0)
09. 08. 2011 Knifey ... (reakcí: 0)
23. 06. 2011 hela Prsia (reakcí: 0)
21. 06. 2011 Reesie Platická operace prsou (reakcí: 0)
02. 03. 2011 niccina tak (reakcí: 0)
12. 12. 2010 pesamotar Bláznivý ženský. (reakcí: 2)
02. 12. 2010 Michal 30% diletantů vykonávajících beztrestně praxi bez příslušné atestace ?!? (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

25. 02. 2017 Horoskop Blíženec

Máš před sebou období velkých změn. Můžeš změnit práci, bydliště, ale dokonce i světadíl svého působení. Všechny změn... Celý horoskop

Karta dne

Věž
Těžký a náročný den můžeš využít ve svůj prospěch. Může se stát, že se s velkou rychlostí zhroutí něco, co ti již dlouho nesloužilo. Je to nutné ke tvému vývoji, nebra...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist