Femina.cz » Magazín » Krása » Nepovedená plastická operace prsou...

Nepovedená plastická operace prsou...

Nepovedená plastická operace prsou...

Magazín: Krása | autor: Karolína Sladká | vydáno 20. 10. 2010

Párkrát jsem se tak zamyslela a říkala si, jak by bylo hezké mít upravené tohle a taky tamto, když už tu máme tak skvělý vynález, jako jsou plastické operace. Jenže po nedávné konzultaci s lékařem a zjištění rizik, jsem svůj sen zahrabala někam hodně na dno šuplíku!

Jsem prostě žena, která snad nikdy nebude se sebou na 100% spokojená, takže nějaké ty myšlenky na botox nebo estetické úpravy pomocí plastické chirurgie se mi jednou za čas honí hlavou.

Měla jsem možnost se zúčastnit setkání s Doc. MUDr. Janem Měšťákem, CSc, který je špičkou v oboru plastické chirurgie v České republice. Nečekala jsem, že v dnešní době plné informovanosti by mi ještě mohl povědět něco nového. Ale když přišlo slovo na bezpečnost při plastických operacích, byla jsem ohromena, co všechno je možné, co všechno se může stát, pokud se svěříte do rukou nezkušeného operatéra...

Můžete si myslet, že úplná katastrofa se přihodit nemůže, že všichni doktoři jsou stejní, mají stejné vzdělání a setkávají se stejnými případy, ale bohužel opak je pravdou. V dnešní době ještě existuje zhruba 30 % lékařů v České republice, kteří provádějí zákroky plastické chirurgie, aniž by byli kompetentní k provádění takových zákroků. Je to dáno i současným boomem v oblasti estetické chirurgie, a významnému finančnímu přínosu, který z toho plyne. Takže existují i chirurgové s výkony, které by se daly nazvat spíše experimentem než zodpovědnou prací.

Jako třeba případ na následujícím obrázku. Na prvním obrázku vidíte prsa po nezdařeném zvětšení, na druhém obrázku pak prsa po další nutné plastické operaci.Takže jestli vás ještě nepřešla myšlenka na plastickou operaci, tady máte několik rad, na co byste si měla dát pozor.

1)    Operatér musí mít atestaci z plastické chirurgie, určitě si to ověřte.
2)    Měl by také být členem společnosti plastické chirurgie nebo estetické chirurgie, či ISAPS.
3)    Délka praxe a počet provedených výkonů  v estetické chirurgii jsou zásadní údaje, podle kterých poznáte zkušeného plastického chirurga.
4)    V potaz berte i důvěru a individuální sympatie.
5)    Pokud se chystáte na rozsáhlejší operaci jako jsou operace břišní stěny, extrémní liposukce, velká redukce nebo modelace velkých prsou, vyhněte se soukromým pracovištím, kde nebudete mít dostatečně zajištěnou adekvátní pooperační péči.
6)    Rozhodně byste měla absolvovat důkladná předoperační vyšetření.

 

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
31. 08. 2011 Werushka7 Nešla bych (reakcí: 0)
09. 08. 2011 Knifey ... (reakcí: 0)
23. 06. 2011 hela Prsia (reakcí: 0)
21. 06. 2011 Reesie Platická operace prsou (reakcí: 0)
02. 03. 2011 niccina tak (reakcí: 0)
12. 12. 2010 pesamotar Bláznivý ženský. (reakcí: 2)
02. 12. 2010 Michal 30% diletantů vykonávajících beztrestně praxi bez příslušné atestace ?!? (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Mary Kay® Odličovač očí 110ml

Mary Kay® Odličovač očí 110ml

Jemně odstraňuje oční líčení včetně voděodolné řasenky, aniž by poškozoval citlivou pokožku v oblasti očí.

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 24. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

25. 10. 2016 Horoskop Váhy

Čeká tě velká změna, rozhodnutí, které však spolu s ní budeš muset udělat, nebude vůbec jednoduché a možná bude i dův... Celý horoskop

Karta dne

Sedm pohárů
Zpráva, která k tobě přichází, tě velmi nemile překvapí. Budeš postavena přes složité a náročné rozhodování. Nic neuspěchej, dopřej si dostatek času na odpověď a pořád...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist