Femina.cz » Magazín » Krása » Na velikosti záleží. Nejšťastnější jsou ženy s číslem 44!

Na velikosti záleží. Nejšťastnější jsou ženy s číslem 44!

Na velikosti záleží. Nejšťastnější jsou ženy s číslem 44!

Magazín: Krása | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 30. 10. 2013

Další důvod, proč nepropadat panice kvůli pár kilům navíc. Modelky culící se z titulek časopisů jsou sice hubené a někdy i krásné, ale šťastné? Většinou ne! Alespoň to tvrdí nejnovější průzkum, podle něhož jsou nejšťastnější ženské s kypřejšími tvary.

Ano, tou nej nej konfekční velikostí, která má své majitelce zaručit spokojenost a štěstí, je podle výsledků výzkumu čtyřiačtyřicítka! Plných 74% žen oblékajících tuto velikost je spokojeno se svým vzhledem. Naproti tomu ženy, jimž sedne velikost číslo 36, jsou se svým vzhledem spokojeny na pouhých 42%!

Nigella Lawson

Zapomenout se tedy dá na mantru – štíhlost je klíčem ke štěstí. Ba právě naopak. To ženy, které nemají podle dnešního vkusu ideální parametry, ale pyšní se spíše kypřejší postavou třeba jako Marilyn Monroe, jsou podle vědců se svým tělem nejspokojenější! A zřejmě k tomu mají důvod. Mezi nejkrásnější Britky patří podle hlasování veřejnosti například slavná kuchařka Nigella Lawson, jež skutečně nemá tělo jako modelka. Následuje zpěvačka Beyoncé.

Beyoncé

Štíhlé ženy bývají ke své postavě zpravidla nejkritičtější. Dobrých 52 % nositelek velikosti 36-38 by si přálo mít oblejší křivky, pak by se podle jejich slov cítily více sexy. Navíc by jim prý oblečení daleko lépe padlo a dvacet procent těchto žen si také myslí, že by jim vzrostla sebedůvěra. Naproti tomu ženy s velikostí 42 – 44 mají o svém zevnějšku daleko lepší mínění. Možná jim tak trochu nahrává rostoucí popularita celebrit takzvaně krev a mlíko, jakými jsou například Kim Kardashian, Adele či Christina Hendricks.

Kim Kardashian

A co o tom soudí ženy z ulice? „Dvacet let svého života jsem se trápila dietami. Pokoušela jsem se vtěsnat do šestatřicítky. Pak jsem se na to vykašlala. Přítel je teď v sedmém nebi, v jeho očích jsem neskutečně sexy,“ říká osmatřicetiletá Tereza. „To já jsem se svou velikostí spokojená. Nesouhlasím s názorem, že oplácanějším ženám šaty padnou lépe. Naopak, já mám konfekční velikost 36-38 a téměř všechny šaty mi padnou svkěle,“ oponuje šestadvacetiletá Šárka.

Řada žen bude souhlasit s tím, že bujnější křivky vyžadují pečlivější výběř oblečení. A jak se oblékat? Snažte se (výraznějšími barvami) zvýraznit části těla, která se vám na vás nejvíce líbí, ostatní potlačte. Zapomeňte na pytlovité střihy, naopak vybírejte střihy na tělo, samozřejmě ve vaší velikosti. Investujte do kvalitních látek. A určitě se vyplatí nešetřit na kvalitním tvarovacím spodním prádle.

A co vy a ideální velikost? V jaké jste se cítila ve svém životě nejšťastnější?

Foto: Profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
20. 11. 2013 zanduska .. (reakcí: 0)
07. 11. 2013 elinka0101 36 nebo 44 (reakcí: 0)
03. 11. 2013 Sylfida .. (reakcí: 0)
03. 11. 2013 Sylfida .. (reakcí: 0)
03. 11. 2013 Sylfida .. (reakcí: 0)
02. 11. 2013 giudi ano (reakcí: 0)
01. 11. 2013 Bludimira 44 (reakcí: 0)
31. 10. 2013 jana519 *** (reakcí: 0)
30. 10. 2013 Nikolnight 40 (reakcí: 0)
30. 10. 2013 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
30. 10. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Vaše oči budou rozzářené!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 17. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

17. 01. 2017 Horoskop Beran

Všechny spory, které jsi řešila, konečně naleznou řešení a ty budeš na straně vítězů. Raduj se také s ostatními, není... Celý horoskop

Karta dne

Kolo štěstí
Důvěřuj v přirozený běh života, jedno náročné období je u konce, možná ještě necítíš úlevu a stále jsi ve vleku smutných událostí, ale věř, že zlepšení již přichází. Z...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist