Femina.cz » Magazín » Krása » Laser

Laser

Konec věčného holení! Vyzkoušejte laser!

Magazín: Krása | autor: Zuzana Bohdalová | vydáno 06. 01. 2015

Také vás otravuje neustálé holení, aby vaše nožky v sukni vypadaly dokonale? Nemáte rádi bolest při vytrhávání chloupků a depilační krémy nejsou nic pro vás? Pak se vám nabízí skvělé řešení - tím je bezesporu odstranění chloupků pomocí laseru.

Použití laseru v dermatologii

Laser je v současnosti jednou z klinických cest, jak se zbavit přebytečného ochlupení v místech, kde to nechcete a nevyžadujete. Jde o časově mnohem permanentnější zastavení růstu chloupků, než jinými konkurenčními prostředky. Přílišný růst ochlupení v určitých tělesných partiích je výsledkem genetických a zdravotních příčin každého jednotlivce. K odstranění přebytečných chloupků laserem se většinou přistupuje v částech těla, jakými jsou: obličej, krk, podpaží, hrudník, záda, genitální oblasti, paže, nohy, prsty na rukou a prsty u nohou.

Většina lidí k zákroku dnes také přistupuje z důvodu určitého aktuálního trendu v péči o své tělo. V minulosti se ochlupení lidského těla v západní společnosti tolerovalo mnohem benevolentněji, než jak je tomu dnes. I to je důvod, proč mají dermatologické laserové kliniky více zákazníků.

Hit současnosti? Šperky z filmů a seriálů! Neodoláte!

Hit současnosti? Šperky z filmů a seriálů! Neodoláte!

Zamilovala ses do filmu nebo seriálu a obdivuješ nejen herce, ale také garderobu nebo šperky? Můž...

Konzultace s odborníkem

Před tím, než se rozhodnete přistoupit k tomuto druhu léčby nadměrného ochlupení, měla byste to konzultovat se svým dermatologem nebo kožním lékařem. Je to lékařský zásah, jako každý jiný a měla byste se důkladně seznámit s jeho výhody i riziky. Obou není málo. Léčba může být dokonce i bolestivá, bude-li se ve vašem případě jednat o velké, silné kořínky chloupků. Na druhou stranu vám takovýto typ jednorázové operace může ušetřit velké množství času a námahy.

Příprava před zákrokem

Před léčbou byste neměla delší dobu používat samoopalovací krémy a spreje. Vaše kůže by v době operace měla mít svůj přirozený odstín. Minimálně měsíc před zákrokem byste také neměla používat žádný druh depilačního vosku nebo elektrický epilátor. Holit se můžete před zákrokem pouze klasickou žiletkou. Dost lékařů dokonce před zákrokem předepisuje preventivně antivirotika a antibiotika. Pokožka před zákrokem musí být čistá, zároveň ale neošetřená žádným druhem krémů nebo jiným druhem kosmetiky. Ale výsledek stojí za to.

Tak co říkáte? Vyzkoušíte, nebo už snad máte zkušenosti? Napište nám do diskuze!

Foto zdroj: thinkstockphotos.com

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
26. 05. 2015 Hedvika M Laserová depilace (reakcí: 0)
26. 03. 2015 Evelína Re: Holení (reakcí: 0)
26. 03. 2015 Klára Holení (reakcí: 1)
07. 01. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)
06. 01. 2015 Bobina1 - (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Stroj času pro vaši pleť!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 02. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

03. 12. 2016 Horoskop Lev

Řešíš v poslední době situaci a máš pocit, že nemá východisko. Ale když na chvilku poodstoupíš a nebudeš se snažit vě... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Máš před sebou úžasný den naplněný krásnými city, radostí a láskou. Setkání s dávným přítelem ti velmi příjemně změní pohled na život. Dávej pozor v případě, že jsi za...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Šikana, zlozvyky i rozchody aneb Nový týd...

No, podle nadpisu to nevypadá na moc veselý první adventní týden na Femině, ale rozhodně se nemusíš bát. Zas tak drsn...

Celý článek

Módní policie

TOPlist