Femina.cz » Magazín » Krása » Kruhy pod očima: Může za ně genetika nebo nedostatek péče?

Kruhy pod očima: Může za ně genetika nebo nedostatek péče?

Kruhy pod očima: Může za ně genetika nebo nedostatek péče?

Magazín: Krása | autor: Helena Stejskalová | vydáno 04. 05. 2016

Vypadáš někdy ráno jako po flámu, i když jsi na žádném nebyla? Kouká na tebe ze zrcadla v koupelně jakési pobledlé strašidlo s obrovskými kruhy pod očima? Nevíš, jak se těch ošklivých tmavých fleků zbavit? My ano a poradíme ti!

Proč se vůbec objevují?

Co vlastně může být příčinou toho, že někdo po ránu má pod očima ohromné tmavé kruhy nebo oteklé pytle a jiný podobné problémy nemá, i když chodí spát mnohem později? Příčiny vzniku nepříjemných kruhů pod očima jsou různé a nedají se házet do jednoho pytle. Mezi ty, které nemáme šanci ovlivnit, patří genetika. Pokud se u tebe v rodině vyskytují kruhy pod očima, přestože žiješ velice zdravě a nikdo netrpí žádnou chorobou, nejspíš s tím prostě nic nenaděláš. Nezbude ti než se s tím smířit.

Jestliže se ale u tvých příbuzných nic takového nevyskytuje, musíš hledat příčiny jinde. Dobrou zprávou je, že v takovém případě se dá většina z nich poměrně snadno odstranit. Pokud změníš životosprávu a budeš věnovat více péče svému tělu a stravě. V čem děláš největší chyby?

1. Příliš málo spánku

Kruhy pod očima z nedostatku spánku jsou běžnou záležitostí. Pokud nespíš dostatečně dlouho, brzy se to ukáže na jemné kůži pod očima. Měla bys spát minimálně 6,5 hodiny denně, lépe 7–8 hodin. Spát déle ovšem také není příliš vhodné. Důležité je také, jak spíš. Nejlepší poloha, při které zabráníš vzniku otoků pod očima a zajistíš si co nejlepší krevní cirkulaci, je vleže na zádech. Podmínkou je dost vysoký polštář. 

2. Zanedbáváš pokožku

Nemáš chuť se večer pořádně odličovat, protože už únavou ani pořádně nevidíš? Chyba. Měla bys odlíčení a správné péči o pokožku věnovat dostatek času i přesto, že jsi unavená. Pleť ti za to poděkuje. Najdi si a vyzkoušej vhodný hydratační výživný noční krém, který bude vyhovovat charakteru tvé pokožky. Obličej a partie pod očima s ním večer před spaním dobře ošetři. Uvidíš, že i to bude mít příznivý vliv na tmavé fleky a otoky pod očima. 

3. Hodně solíš a piješ alkohol 

Tmavé kruhy pod očima po flámu jsou typické. Alkohol zadržuje vodu v těle a v důsledku toho se tvoří otoky. Také snižuje správný chod lymfatických cév a i to má přímý negativní vliv na vznik otoků. Stejný problém nastává i při nadměrném solení. I sůl na sebe váže vodu. Takže alkohol si dopřávej jen občas a s mírou. Se slánkou zacházej také opatrně. 

4. Máš nedostatek železa

Chybějící železo ve tvé stravě může být další příčinou tmavých skvrn. Proto nezapomínej doplňovat stravu o produkty, které železo obsahují. Například špenát, listová zelenina, ale také třeba luštěniny nebo slunečnicová semínka. 

5. Nedodržuješ pitný režim, stravuješ se nezdravě

Pokud podceňuješ pitný režim, může se to projevit i ve formě kruhů pod očima. Další příčinou je nezdravé stravování, například nedostatek vitamínu A.

Pomoc, kruhy!

Jaká je první pomoc, když už se kruhy přece jenom objeví? Studený obklad. Vhodná je gelová oční maska. Pokud ji nemáš po ruce, stačí třeba i na plátky nakrájená a vychlazená salátová okurka, která poslouží stejně dobře. Výborné jsou také vyluhované a vychladlé pytlíky z černého čaje. Chlad zajistí, že krev v kůži začne správně proudit.

Ale někdy je každá rada drahá, víš proč? Protože ve skutečnosti kruhy pod očima nejsou kruhy, ale vystupující žilky, které slabá kůže nedokáže skrýt. Tady pomůže už jen správně zvolený make-up. Jen pozor, abys to s ním nepřehnala jako ženy v naší fotogalerii. I když je fakt, že to by si nikdo tvých kruhů pod očima nevšimnul. :-)

A jak jsi na tom ty? Trápí tě kruhy pod očima? Už jsi na ně našla nějaký zaručený recept? Poděl se o něj s námi.

Foto zdroj: shutterstock.com, facebook.com, 

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
05. 05. 2016 goldie ... (reakcí: 0)
05. 05. 2016 IVANKA294 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

28. 03. 2017 Horoskop Ryby

Partner tě velmi příjemně potěší, nejen, že ti hned ráno vysekne pochvalu, jak moc ti to sluší, ale ještě zajistí rom... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist