Femina.cz » Magazín » Krása » Krásné a zdravé nehty: Co funguje?

Krásné a zdravé nehty: Co funguje?

Krásné a zdravé nehty: Co funguje?

Magazín: Krása | autor: Redakce | vydáno 03. 10. 2012

Zdravé a krásné nehty jsou ozdobou každé ženy, ať již přirozeně upravené nebo nalakované a o třepící se a polámané nehty s bílými skvrnami a rýhami nestojí žádná z nás. Aby se však nehty líbily, je potřeba pečovat nejen o ně, ale také o dostatek vitamínů.

Naše zdraví a životospráva, ale i genetika hrají výraznou roli v tom, jak budou naše nehty vypadat. Lámavost a třepení nehtů může mít řadu příčin, negativně působí například stres, lámavost však poukazovat také na vnitřní poruchu. Aby byly vaše nehty krásné, dopřejte tělu dostatek vitamínů. Významné jsou zejména zinek a hořčík, které působí blahodárně nejen na nehty, ale i na vlasy a kůži. Nedostatek zinku způsobuje bílé skvrny na nehtech a získáte jej zejména z pestré stravy. Nehty posílí také vitamín H neboli biotin, který patří do skupiny „vitagenů“, což jsou látky, které jsou zdrojem energie a fungují jako stavební materiál buněk. Biotin najdete například ve vaječných žloutcích nebo grapefruitech.

Péče o ruce a nehty
Nestačí však pečovat pouze o nehty, pozornost si zaslouží také jejich okolí. Tvorbě záděrů zabrání například obyčejná lékařská vazelína nebo ricinový olej. Při kontaktu s vodou, ať při koupání nebo mytí nádobí si nezapomeňte ruce pečlivě osušit, předejdete tak nepříjemné mykóze. Práce na zahradě, mytí nádobí či jiná čištění – při všech těchto činnostech nezapomínejte na gumové rukavice, bude vás to stát jen pár korun a vaše ruce to ocení. A jak pečovat o samotné nehty? Pokud to není nutné, nepoužívejte nůžky, ale raději pilník. Nehty pilujte vždy jen v jednom směru, nejvhodnější jsou pilníky skleněné. Úprava nehtů neprovádějte po delší koupeli, nehty jsou po ní měkké a mohou se snadno polámat. Až budete v drogerii vybírat odlakovač, vyberte ten bez obsahu acetonu a formaldehydu, které nehty vysušují a nehty se po nich třepí.

Lak pro okrasu i ochranu
Nalakované nehty nejen hezky vypadají, ale chrání nehty také před vlivy vnějšího prostředí. Průhledný zpevňující lak by vám měl nehty ochránit až po sedm dní. Bezbarvý lak je vhodné používat také pod lak barevný, předejdete tak tmavému nádechu na nehtech, který po sobě zanechají na nehtech laky výrazných barev. Podkladový lak slouží jako ochrana, navíc srovnává nerovnosti nehtů. Na barevný lak patří ještě jedno natření – tzv. vrchní lak, který zajistí, aby se nehty leskly a vydržely krásné dlouho bez sloupaného laku.

Pobavte se: 15 pološílených nehtových designů.

Nechcete už gelové nehty?
Pokud se vám gelové nehty omrzí a zasteskne se vám po přirozeném vzhledu, nepouštějte se do odstraňování gelu na vlastní pěst. Raději se svěřte do rukou odbornice, sama byste si nešetrným pilováním mohla poškodit nehtové lůžko. Po odpilování gelu jsou nehty následujících 3-6 měsíců velmi citlivé a jemné a je potřeba jim dodávat dostatečnou výživu v rámci domácího ošetření. Na krásné nehty je tedy potřeba si nějakou dobu počkat. Jako první pomoc je vhodné použít regenerační laky a přípravky, například balzám Bio Karité vhodný pro každodenní péči o nehty a nehtová lůžka, olejíček na nehty Cherry LCN nebo produkt Sililevo, který zabezpečuje hydrataci nehtů, zvýšení pevnosti, tvrdosti a pružnosti nehtů. Kvalitní péči o nehty a kůžičku kolem nich nabízí také Avon nebo Oriflame.

A co vy a nehty? Musíte o ně pečovat, nebo je máte krásné od přírody? Nebo snad patříte mezi ty, které zdobí nehty gelové?

Další články z rubriky

Komentáře (17)

Datum Autor Nadpis
08. 10. 2014 Veronika Krásné a zdravé nehty (reakcí: 1)
03. 07. 2014 šárka Nehty (reakcí: 0)
25. 06. 2014 manislava nehty (reakcí: 0)
28. 01. 2014 donnanails olina (reakcí: 0)
26. 10. 2012 Anička nehty (reakcí: 3)
25. 10. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
09. 10. 2012 manislava nehty (reakcí: 0)
08. 10. 2012 ardnaxelaaa divné (reakcí: 1)
05. 10. 2012 helenadon don (reakcí: 0)
04. 10. 2012 Lydia001 Nehty (reakcí: 0)
04. 10. 2012 Zuzik Přípravky na nehty od Victoria Beauty (reakcí: 0)
04. 10. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
03. 10. 2012 Werushka7 Krásné a zdravé nehty: Co funguje? (reakcí: 0)
03. 10. 2012 pepina . (reakcí: 0)
03. 10. 2012 forjames Krásné nehty (reakcí: 0)
03. 10. 2012 hanulka147 nehty (reakcí: 0)
03. 10. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Givenchy Dahlia Divin Le Nectar de Parfum - EDP 30 ml

Givenchy Dahlia Divin Le Nectar de Parfum - EDP 30 ml

Vůně pro smyslnou ženu...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 06. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

06. 12. 2016 Horoskop Beran

Přestaň myslet negativně, protože tím do svého života přitahuješ jen samé nepříjemnosti a negativní věci. Nalaď se na... Celý horoskop

Karta dne

Smrt
Cokoliv tě trápí, máš velkou příležitost jednou provždy smést ze stolu, na nic již nečekej a začni jednat. Pusť se do odstraňování všech překážek, které ti stojí v ces...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist