Femina.cz » Magazín » Krása » Krásná jako Čachtická paní? Mladší díky vlastní krvi? Ano!

Krásná jako Čachtická paní? Mladší díky vlastní krvi? Ano!

Krásná jako Čachtická paní? Mladší díky vlastní krvi? Ano!

Magazín: Krása | autor: Redakce | vydáno 08. 01. 2014

Ano, zní to šíleně, ale funguje to. Nedávno se o tom přesvědčila Kim Kardishian, nebo naše Alice Bendová. Obě dámy vyzkoušely převratnou metodu mikrojehličkování. Touto metodou se vám aplikuje vaše vlastní krevní plazma, která je před zákrokem odborně odebrána. Ačkoliv snímky ze zákroků vypadají víc než drasticky, ve skutečnosti je tento “krvavý” zákrok prakticky bezbolestný.

Fígl spočívá v tom, že po aplikaci znecitlivujícího krému vám pleť ošetří aplikátorem s desítkami mikrojehliček, pomocí kterých vám do pleti vpraví vaši vlastní plazmu, která je odstředěná od vaší krve. Výsledek je téměř zázračný, a to i díky tomu, že vám do těla nevpravují žádný chemický materiál, ale jen to, co je vám vlastní. Zákrok trvá asi půl hodiny a již za 48 hodin můžete použít běžný make-up. To je velká výhoda i oproti chemickému peelingu, po kterém rekonvalescence trvá daleko déle. Mikrojehličkování se na rozdíl od podobných laserových ošetření může provádět kdykoliv během roku, dokonce ani sluneční záření ošetřené pokožce nevadí. Takže na zákrok si můžete odskočit klidně I těsně před dovolenou. No není to paráda?

Zeptali jsme se na ošetření krví lékařky z Lovosické kliniky neoClinic, MUDr. Michaely Havlíčkové:

V čem je ošetření plazmaterapií tak unikátní?

Plazmaterapie neboli léčba vlastní krví, je poměrně nová metoda, která pomáhá regenerovat kožní buňky. Její unikátnost spočívá v tom, že využívá tělu vlastní regenerační proces k boji s předčasnými projevy stárnutí – vráskami, povadlou a unavenou pletí i nadměrným vypadáváním vlasů. Vzhledem k tomu, že nevyužívá žádných jiných chemických přísad, eliminuje tak riziko alergických reakcí a jiných nepříjemných vedlejších účinků či rizik. Během plazmaterapie dochází přirozenou cestou k oživení a regeneraci kožních buněk, vyhlazení vrásek, podpoře produkce kolagenu v těle nebo k revitalizaci vlasových kořínků. Plazmaterapie je tedy vhodná jak při boji s projevy stárnutí, tak při léčbě nadměrného vypadávání vlasů.

Výhodou plazmaterapie je nenáročnost zákroku pro klienta – následující den po aplikaci může pokračovat v běžných aktivitách. Díky anestetickému krému, který je součástí ošetření, je bolestivost během i po zákroku minimální.

Jeden rodič, nebo dva hádaví? Co je pro dítě lepší?

Jeden rodič, nebo dva hádaví? Co je pro dítě lepší?

Šokující! Český statistický úřad uvádí, že v každé páté domácnosti žijí děti v neúplné rodině, te...

2. Jaká má ošetření zdravotní omezení?

Před první aplikací plazmaterapie je vždy nezbytná konzultace s lékařem, který na základě individuální anamnézy klienta rozhodne, zda je tato metoda vhodná nebo ne. Obecná omezení jsou celkové infekční onemocnění, aktivní forma akné, užívání léků na srážlivost krve (Warfarin, apod.), poruchy srážlivosti krve, poruchy krvetvorby, hemofílie, chronická nemoc jater, 48 hodin před aplikací, by se neměla užívat nesteroidní antirevmatika (Surgam, Ibalgin, Diclofenac, Aulin), která mohou snížit účinek zákroku

3. Na jakém principu plazmaterapie funguje?

Jak už z názvu vyplývá, plazmaterapie využívá k omlazení pleti krevní plazmu klienta, která se získává odstředěním odebraného vzorku pacientovy krve. Krevní plazma je bohatá na růstové faktory, krevní destičky a kmenové buňky, které ovlivňují proces hojení a regenerace pokožky vlastní cestou. Pacientova plazma se po odběru aplikuje do pokožky běžnými technikami mezoterapie - tj. vpichy tenkou jehličkou do požadovaných partií.

4. Pro koho je plazmaterapie vhodná? Slyšela jsem, že řeší komplexně problémy vrásek i pigmentových skvrn, je to pravda?

Metoda je vhodná pro každého, kdo řeší příznaky unavené a povadlé kůže nebo se potýkají s problémem nadměrného vypadávání vlasů. Plazmaterapie může zlepšit celkový stav pleti, pokud se jedná o pigmentace, doporučila bych raději jiné ošetření - mikrojehličkování.

Díky absenci chemických přísad je plazmaterapie vhodná i pro alergiky nebo lidi s velmi citlivou pokožkou.

Jablko, nebo hruška? Hubněte správně podle typu postavy

Jablko, nebo hruška? Hubněte správně podle typu postavy

Vánoce jsou za námi a vy možná také patříte k těm, které spořádaly o něco více cukroví, a svá kil...

5. Jak ošetření probíhá? Nehrozí riziko nějaké nákazy, když se manipuluje s krví?

Klientovi se odebere cca 10ml žilní krve, která se následně odstředí. Z odstředěné krve se oddělí plazma. Po úpravě klientovy krve se výsledná plazma aplikuje na ošetřovaná místa (obličej, krk, dekolt, hřbety rukou, pokožka hlavy aj.) formou mezoterapie. Pro dosažení nejlepších výsledků a maximální bezpečnosti je vždy nezbytná předcházející konzultace s lékařem a odborné provedení celého zákroku. Jedině tak lze zaručit dosažení očekávaných výsledků a hlavně eliminace jakýchkoliv zdravotních rizik.

6. Jaký výsledky mohou od plazmaterapie očekávat?

Výsledkem plazmaterapie je omlazení a projasnění pleti, zpevnění a vypnutí kůže a vyhlazení drobných vrásek. Výborné výsledky zaznamenáváme i v případě léčby zjizvené pokožky a strií. V případě léčby nadměrného vypadávání vlasů pozorujeme zastavení tohoto procesu a zároveň revitalizaci odumírajících vlasových kořínků.

Nepřehlédněte naší soutěž, kde právě toto ošetření můžete vyhrát!

Foto a zdroj: neoclinic.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
30. 05. 2014 glady ... (reakcí: 0)
21. 01. 2014 Martina Výsledek (reakcí: 1)
09. 01. 2014 pepina . (reakcí: 0)
09. 01. 2014 Elisa19 +++ (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

29. 03. 2017 Horoskop Kozoroh

Až příliš dlouho se zaobíráš tím, co potřebují druzí a na sebe tak trochu zapomínáš. Dopřej si dnešní den jen pro seb... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist