Femina.cz » Magazín » Krása » Krása vydělává! Vzhled může ovlivnit vaši kariéru

Krása vydělává! Vzhled může ovlivnit vaši kariéru

Krása vydělává! Vzhled může ovlivnit vaši kariéru

Magazín: Krása | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 31. 07. 2014

Vyčítáte si někdy například koupi drahého krému? Možná se budete divit, ale peníze vynaložené za krásu nejsou vyhozené z okna. Vzhled totiž hraje roli například při možném kariérním postupu.

Vlastně to všichni známe už od mateřské školky, kdy se učitelky líbezně usmívaly především na roztomilé holčičky s velkými kukadly a ve škole to zase pokračovalo: mírně se nadržovalo dětem s tváří andělíčka. Když pak vstoupíte na trh práce, nemusí být zas až takové překvapení, že se nic nezmění. Stručně řečeno i personalisté si třeba na pozici manažera spíše vybírají lidi atraktivnějšího vzhledu.

A pokud se rozhodnete pro politickou kariéru, tady vzhled opět hraje první housle. Mezi krásou a úspěchem u voličů je velmi silné pojítko. Dokonce i kupříkladu rozehrávači v americkém fotbale dosáhnou snáz na velké peníze, mají-li symetrické rysy. 

A aby toho nebylo málo podle jednoho průzkumu jsou krásní lidé považováni i za kompetentní, ale prý jsou i milí a důvěryhodní. Jako by té nespravedlnosti nebylo už dost! A tím to zdaleka nekončí: je logické, že výše postavení zaměstnanci budou pobírat také neskonale vyšší platy. Z tohoto hlediska se vyplatí být nejen krásný, ale i vysoký, protože dlouháni mají opět podle vědeckých průzkumů renomé lidí chytrých.

Zaměřeno na letní šatník aneb Vzhůru na dovolenou k moři

Zaměřeno na letní šatník aneb Vzhůru na dovolenou k moři

Pokud právě teď, nebo za několik dní míříte vstříc sluníčku, mořským vlnám a nekončící pohodě, mr...

A v souvislosti s tělesnými proporcemi také dost často platí jednoduché pravidlo, které se týká žen: čím vyšší BMI index, tím nižší plat.

Čím to je? Možná prostě jen na plné obrátky pracuje naše podvědomí. Vždyť, přiznejme si, snáze se nám bude věřit, že například vrahem či násilníkem je někdo s velmi nehezkou tváří, působící na první pohled nepříjemně, ba přímo nerudně, než člověk s jemnými rysy.

A jsme zase u té spravedlnosti. Když totiž krásní lidé, ano i oni bývají dopadeni, stanou před soudním tribunálem, obvykle mohou počítat s nižším trestem. A naopak! Octnou-li se na straně žalobce, zase dost pravděpodobně neodejdou s prázdnou, ba co víc, jejich kompenzace bude více než dostačující!

A tak berme peníze vynaložené na krásu jako investici, která se určitě vyplatí. A pokud ani to nepomůže, je třeba vše zachránit charismatem.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
10. 08. 2014 modrakytka Podle Obličeje? (reakcí: 0)
07. 08. 2014 martinnatr dost dobrý (reakcí: 0)
01. 08. 2014 EvaJon ... (reakcí: 0)
01. 08. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
31. 07. 2014 glady ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Bourjois Tekutý korektor s výtažkem z ovoce Healthy Mix

Bourjois Tekutý korektor s výtažkem z ovoce Healthy Mix

Korektor pro sametově jemnou a zdravou pokožku!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 28. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

28. 02. 2017 Horoskop Kozoroh

Blíží se k tobě změna. Život, který se ti v posledních dnech zdál trošku v chaosu, se uklidní a ty s ním. Dopřej si č... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist