Femina.cz » Magazín » Krása » Krása vydělává! Vzhled může ovlivnit vaši kariéru

Krása vydělává! Vzhled může ovlivnit vaši kariéru

Krása vydělává! Vzhled může ovlivnit vaši kariéru

Magazín: Krása | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 31. 07. 2014

Vyčítáte si někdy například koupi drahého krému? Možná se budete divit, ale peníze vynaložené za krásu nejsou vyhozené z okna. Vzhled totiž hraje roli například při možném kariérním postupu.

Vlastně to všichni známe už od mateřské školky, kdy se učitelky líbezně usmívaly především na roztomilé holčičky s velkými kukadly a ve škole to zase pokračovalo: mírně se nadržovalo dětem s tváří andělíčka. Když pak vstoupíte na trh práce, nemusí být zas až takové překvapení, že se nic nezmění. Stručně řečeno i personalisté si třeba na pozici manažera spíše vybírají lidi atraktivnějšího vzhledu.

A pokud se rozhodnete pro politickou kariéru, tady vzhled opět hraje první housle. Mezi krásou a úspěchem u voličů je velmi silné pojítko. Dokonce i kupříkladu rozehrávači v americkém fotbale dosáhnou snáz na velké peníze, mají-li symetrické rysy. 

A aby toho nebylo málo podle jednoho průzkumu jsou krásní lidé považováni i za kompetentní, ale prý jsou i milí a důvěryhodní. Jako by té nespravedlnosti nebylo už dost! A tím to zdaleka nekončí: je logické, že výše postavení zaměstnanci budou pobírat také neskonale vyšší platy. Z tohoto hlediska se vyplatí být nejen krásný, ale i vysoký, protože dlouháni mají opět podle vědeckých průzkumů renomé lidí chytrých.

Zaměřeno na letní šatník aneb Vzhůru na dovolenou k moři

Zaměřeno na letní šatník aneb Vzhůru na dovolenou k moři

Pokud právě teď, nebo za několik dní míříte vstříc sluníčku, mořským vlnám a nekončící pohodě, mr...

A v souvislosti s tělesnými proporcemi také dost často platí jednoduché pravidlo, které se týká žen: čím vyšší BMI index, tím nižší plat.

Čím to je? Možná prostě jen na plné obrátky pracuje naše podvědomí. Vždyť, přiznejme si, snáze se nám bude věřit, že například vrahem či násilníkem je někdo s velmi nehezkou tváří, působící na první pohled nepříjemně, ba přímo nerudně, než člověk s jemnými rysy.

A jsme zase u té spravedlnosti. Když totiž krásní lidé, ano i oni bývají dopadeni, stanou před soudním tribunálem, obvykle mohou počítat s nižším trestem. A naopak! Octnou-li se na straně žalobce, zase dost pravděpodobně neodejdou s prázdnou, ba co víc, jejich kompenzace bude více než dostačující!

A tak berme peníze vynaložené na krásu jako investici, která se určitě vyplatí. A pokud ani to nepomůže, je třeba vše zachránit charismatem.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
10. 08. 2014 modrakytka Podle Obličeje? (reakcí: 0)
07. 08. 2014 martinnatr dost dobrý (reakcí: 0)
01. 08. 2014 EvaJon ... (reakcí: 0)
01. 08. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
31. 07. 2014 glady ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Blistex Triple Butters Balzám na rty

Blistex Triple Butters Balzám na rty

Hydratuje a vyživuje rty...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 19. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

19. 01. 2017 Horoskop Rak

Všechno, co budeš chtít v práci změnit nebo zrealizovat, bude smeteno ze stolu dřív, než stihneš svůj projekt či návr... Celý horoskop

Karta dne

Devět holí
Zachovej chladnou hlavu a drž si odstup od všech hádavých a konfliktních lidí! Pokud se necháš zatáhnout do nesmyslného sporu, věř, že nevyjdeš jako vítěz. Zbytečně se...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist