Femina.cz » Magazín » Krása » Kolik utratíme za kosmetiku? Slušný majlant

Kolik utratíme za kosmetiku? Slušný majlant

Kolik utratíme za kosmetiku? Slušný majlant

Magazín: Krása | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 02. 10. 2013

Ty šetřivější z nás, nechť raději nečtou. Průměrná žena totiž podle jednoho britského průzkumu utratí za celý život za kosmetiku tolik peněz, že by si za ně mohla klidně koupit kupříkladu nejnovější vůz značky Mini Cooper!

Opět se potvrzuje, že přesné počty jsou prostě někdy spíše ke škodě než k užitku. V tomto případě nám vyčíslily, kolik ročně vynaložíme za kosmetiku, která je ovšem pro většinu žen zcela nezbytnou součástí života. Celkem to ročně dělá v přepočtu zhruba 8 400 Kč. V potaz byla brána průměrná délka života ženy – tedy 82,5 roku. A to to mohlo dopadnout ještě hůře. Za výchozí dobu, kdy se ženy začínají malovat, byly totiž považovány osmnácté narozeniny. Sečteno a podtrženo: doba, po kterou se žena maluje, tedy 64,5 let krát roční spotřeba 8 400 Kč dělá celkem slušných 541 800 Kč!

Většina z dotázaných žen ale peněz nelituje a myslí si, že jsou naopak velmi účelně vynaložené. Dostavit se kupříkladu na pracovní poradu po flámu a nenalíčená – to si dovolí jen skutečně velmi málo odvážlivkyň. „Ráno, hned jakmile vstanu z postele, upaluju k zrcadlu. Záleží mi na tom, jak vypadám, a bez líčidel bych se prostě neodvážila vyjít z bytu. Nevzdala bych se jich, i kdyby mi nabízeli nejnovější model Bugatti Veyron,“ potvrzuje většinový názor osmadvacetiletá Renata.

Závist: Naučte se jí využít!

Závist: Naučte se jí využít!

„Vypadá dobře, ta se tam určitě dostala přes postel,“ řeknete si možná závistivě, když uvidíte kr...

A na co padne tak úctyhodná suma? Ne, žádné zázračné krémy v hodnotě několika tisícovek či luxusní líčidla, naopak. Nejvíce utratíme za zcela běžné šminky (ročně to činí téměř 4 500 Kč a za celý život pak 290 250 Kč), odličovací tampóny (těch je ročně pět balíčků, za celý život pak 323 balíčků) a pak také odličovací, hydratační či oční krémy. Většina z 2 000 respondentek, které se zúčastnily průzkumu, uvedla, že kupují běžnou, cenově dostupnou kosmetiku.

Pokud ale dáváte přednost luxusní značkové kosmetice, vše je samozřejmě několikanásobně dražší. Produktem, za který ženy podle průzkumu utratí nejvíce peněz, je hydratační krém, následován řasenkou a odličovacími tampóny. Naopak nejméně ženy utrácejí například za umělé řasy, pleťová tonika či obličejové masky.

A co vy? Také si nedokážete představit život bez kosmetiky? Dokážete vyjít na ulici nenalíčená?

Foto: profimedia.cz 

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
03. 10. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
02. 10. 2013 Sylfida .. (reakcí: 1)
02. 10. 2013 Heda35 Za kosmetiku zbytečně neutrácím (reakcí: 0)
02. 10. 2013 viki11 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

27. 03. 2017 Horoskop Střelec

Uzavíráš svůj životní kruh, došla jsi až k cíli bez ohledu na to, jaké pocity tě právě provází. Nemusíš se bát, čeká ... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist