Femina.cz » Magazín » Krása » Je návštěva kosmetiky přínosem?

Je návštěva kosmetiky přínosem?

Je návštěva kosmetiky přínosem?

Magazín: Krása | autor: Renata Petříčková | vydáno 30. 07. 2014

A není to jen zbytečné vyhazování peněz? Možná jste pravidelnou návštěvnicí kosmetického salonu, možná jste tam byla párkrát bez nějakých zvláštních pozitivních zkušeností a možná jste tam ještě vůbec nebyla a váháte… Má to cenu?

Je to relax nebo bolestivá procedura, při které vám kosmetička vyčistí pleťkovovou špachtlí a vy budete vypadat dva dny jako opuchlá ropucha? Nelze odpovědět úplně jednoznačně. Zodpovědět si musíme nejprve několik otázek.

Je kosmetika drahá?

To nemusí být tak úplně pravda. S nějakým běžným udržovacím programem, vyčištění pleti, vytrhání obočí, nějaká ta výživa, s tím vším se můžete vejít do pětistovky, v některých menších salonech i do třech stovek. A to určitě jde. Záleží hodně na metodách, které kosmetička používá, jestli jdete na chemický peeling, určitě si připravte pár stovek navíc, chcete-li nějakou extra výživnou masku nebo je součástí procedury i nalíčení, je to pak také dražší záležitost. Zcela stranou jsou pak speciální zákroky na pleti jako je třeba bělení pigmentu, to je téměř až lékařský zákrok a u takto specifických záležitostí si dobře vybírejte kvalitu a raději se svěřte do rukou lékařského odborníka nebo osvědčeného salonu.

Kdy se dovolená promění v peklo? Tři čtenářky se svěřují!

Kdy se dovolená promění v peklo? Tři čtenářky se svěřují!

Léto je v plném proudu! S ním přichází dovolené, flirtování, opálená a polonahá těla a romantické...

Kosmetika je k ničemu, zastaví snad vrásky?

Nezastaví, bohužel, vrásky nám nezmizí ani po pečlivém docházení na kosmetiku, ani po tuně nejlepších kosmetických přípravků, protože kvalita pleti je do velké míry dána genetikou. Nemá-li vaše maminka v padesáti jedinou vrásku, radujte se, protože nejspíš tak budete vypadat taky. Pokud ovšem budete o svoji pleť pečovat, co nejlépe to půjde, je pravděpodobné, že si mladistvou pleť udržíte o chlup déle, než ona. Naopak, i když máte dobré genetické dispozice a budete kouřit a pleť odbývat, ani kosmetika vám nepomůže. Návštěva kosmetického salonu vás vrásek nezbaví, možná těch jemných, povrchových, způsobených únavou pleti, ale navždy mladá určitě nebudete. 

Kosmetika jako životní styl

Mnoho žen má kosmetické ošetření pleti ve svém programu pravidelně jako součást svého životního stylu. Je to chvilka relaxace, popovídání s kosmetičkou a chvilka jen pro sebe samou. Asi jako u kadeřníka s tím rozdílem, že tady si ještě navíc v teplíčku poležíte. Masáž obličeje je jen příjemným doplňkem, který oživí a rozjasní pleť. Kosmetička se pak stává součástí jakési psychoterapie a mnoho žen má rádo, když chodí stále ke stejné, která zná nejen jejich pleť, ale i jejich psychiku. Ostatně, nemusíte se u kosmetičky vypovídávat jako u psychologa, přesto dejte přednost té, se kterou jste nejvíce spokojena. Správná kosmetička si vede pečlivou evidenci vaší pleti a tak ji časem bude důvěrně znát a bude vědět, co vám svědčí a co ne. 

Budu vypadat hůř!

Nebojte se, drastické metody, jakými jsou špachtličkou odstraňované komedony, to se dnes již používá jen velmi málo, případně to s vámi kosmetička může prokonzultovat. Způsoby čištění pleti jsou dnes již šetrnější, i když, co si budeme povídat, kosmetika je jenom chemie a na tu může vaše pleť reagovat také porůznu, takže se opravdu může stát, že budete po ošetření přechodně vypadat hůř. Proto vždy oznamte veškeré alergie, kterými trpíte.

Závěrem lze říci, že návštěva kosmetického salonu je přínosem, protože nás zastaví v hektickém životním stylu, ošetří pleť tak, jak byste to doma nezvládla. Ovšem nečekejte od ní zázraky, vrásky neodstraňuje a mladší budete jen opticky…

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
07. 09. 2014 giudi kosmetika (reakcí: 0)
07. 08. 2014 martinnatr dost dobrý (reakcí: 0)
31. 07. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
30. 07. 2014 soffie kosmetika (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

28. 03. 2017 Horoskop Rak

Dnes budeš jednat s horkou hlavou. Rozbouřené emoce tě dovedou až do krajnosti a ty tak pustíš z pusy slova, kterých ... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist