Femina.cz » Magazín » Krása » Jak vyzrát na své tělo: Potíte se? Jděte do sauny!

Jak vyzrát na své tělo: Potíte se? Jděte do sauny!

Jak vyzrát na své tělo: Potíte se? Jděte do sauny!

Magazín: Krása | autor: Helena Stejskalová | vydáno 14. 08. 2013

Také se vám stane, že vstoupíte do autobusu a nejraději byste hned utekla? Do nosu vás praští odér potu. S přibývajícími horkými dny pro některé z nás velký problém. Co dělat, abychom se cítily dobře a nebyly pro okolí nevítanou páchnoucí návštěvou?

Tělní klimatizace

Pocení je vlastně taková naše klimatizace. Zabraňuje přehřátí organismu a reguluje naši teplotu. Navíc naše tělo elegantně zbavuje odpadů z metabolismu. Snažit se zabránit pocení, jak se nám to někteří rádoby odborníci snaží namluvit, je proto velkou chybou. Potit se prostě musíme, pot je projevem zdravého organismu. Trpíme-li ovšem pocením, které obtěžuje nás i naše okolí, nezbývá, než začít u sebe.

Jak zregulovat teplotu?

Prvním krokem je výživa. Pokud chcete snížit pocení, vyvarujte se alkoholu, kávy, cigaret i sladkostí. Také aromatické silice přecházejí i do kůže, takže odpusťte si cibuli, česnek, ale třeba i kmín nebo uzené ryby. Jestliže se ale ani tak nechcete vzdát třeba oblíbeného bramboráku, pomozte si chlorofylem v tabletách, který silice váže. Vyhněte se také ostrým jídlům, které se stávají spouštěcím mechanismem pocení, a vynechejte vodnatá jídla, jež odvádějí z těla soli. Při regulaci tělní teploty pomáhá hořčík.

Máte rádi milování v přírodě? V Itálii na něj raději zapomeňte!

Máte rádi milování v přírodě? V Itálii na něj raději zapomeňte!

Stmívá se, je teplý letní večer. Mladý pár v parku na lavičce se k sobě přitulí. Několik horkých ...

Půlhodinka saunování funguje jako ledviny

Je-li naším každodenním společníkem voda a mýdlo nebo sprchový gel, nemusíme se bát, že budeme potem cítit. V oblečení v létě vybírejte bavlněné vzdušné kousky a vystříhejte se těsných trik i kalhot, na kterých jsou vidět nepříjemné koláče. Ostatně jejich vzniku se dá zabránit použitím vložek do podpaží, která pot vsávají. Pokud to zvládnete, je dobré pravidelně sportovat a navštěvovat saunu. Během saunování se prokrví celý organismus, kůže dýchá. Podle vědců během 30 minut saunování vyloučíme stejné množství odpadu, jaké trvá ledvinám zpracovat za 24 hodin.

Deodorant nedráždí pokožku

Pocení mají zabraňovat antiperspiranty, které stahují potní žlázy. Pokud ale antiperspirant chcete použít, zkuste si nejdříve udělat test, jestli ho budete dobře snášet. Velká část z nich totiž obsahuje potenciální alergen chlorid hlinitý. Další možností i když ne zrovna levnou a bezbolestnou je botulotoxin aplikovaný podkožně. Ten zabraňuje pocení tím, že zablokuje přenos signálu nervových buněk k potním žlázám. Ovšem zdravotně nejméně zatěžující je použití deodorantu, který pach překryje a nedráždí pokožku.

Postelová typologie. Jste citilivka, nebo neřízená střela?

Postelová typologie. Jste citilivka, nebo neřízená střela?

Jste erotomanka, sex je pro vás nejen potěšením, ale i nutností? Anebo vás víc baví spojovat srdc...

Naznačte dárkem, co se děje

Dochází-li ale u vás k nepřetržitému pocení, tedy hyperhidróze, zajděte k lékaři. Může jít o signál vážnější nemoci, který není dobré přehlížet a podceňovat. Může jít o poruchu žláz s vnitřní sekrecí, hormonální změny, vysoký krevní tlak nebo jiné choroby. Tedy setkáte-li se ve vašem okolí s potícím se člověkem, zkuste být tolerantní a zamyslet se nad tím, nemá-li dotyčný zdravotní potíže. Jste-li si jisté, že nikoli, potom můžete vhodným dárkem v podobě deodorantu naznačit, co vám vadí… I když právě tohle může být někdy hodně těžké...

A co vy, milé čtenářky? Máte probléms pocením, nebo ve svém okolí člověka, který se nemístně potí? Dokázaly jste mu to šetrně říct?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
26. 08. 2013 niccina ... (reakcí: 0)
15. 08. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
14. 08. 2013 pepina . (reakcí: 0)
14. 08. 2013 viki11 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Pro hedvábně jemnou, jasnou a čistou pleť!

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 22. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

22. 02. 2017 Horoskop Lev

Jako můra za světlem se budeš táhnout tam, kde je zábava a společnost lidí. Doma na tebe bude padat splín z toho, že ... Celý horoskop

Karta dne

Mág
Žádné otálení, právě nyní nastává magický okamžik k naplnění a uskutečnění všech tvých snů! Nastal čas činů, jsi na cestě splnit tvé životní poslání. Pokud se snad nec...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist