Femina.cz » Magazín » Krása » Jak si vybrat správné brýle?

Jak si vybrat správné brýle?

Jak si vybrat správné brýle? Vybírej podle tvaru svého obličeje

Magazín: Krása | autor: Renata | vydáno 17. 02. 2016

Musíš nosit brýle a pořád máš ještě ze školních lavic zafixováno, že je to něco, čemu se ostatní budou smát? Omyl! Brýle jsou stylovým módním doplňkem, který rády využívají i celebrity. Rozhodně ti budou slušet. Tedy pokud zvolíš ty správné podle tvaru svého obličeje. Poradíme ti, jak na to.

Základní pravidlo 

Ano, i nošení brýlí má svá pravidla. A to úplně základní je taky úplně jednoduché. Obroučky si vždy vybírej přesně opačné, než je tvar tvého obličeje. Takže pokud máš obličej čtvercového typu, hranaté brýle to pouze podtrhnou, upozorní na něj a to by nemuselo vypadat dobře. Na paměti také musíš mít velikost obličeje. Pokud ho máš malý a drobný, na velké obroučky rovnou zapomeň, tedy pokud se nechceš ucházet o hlavní roli ve filmu Moucha. A teď už jdeme na jednotlivé typy obličeje. Takže, co ti bude slušet pokud máš...

Obličej čtvercového tvaru

Abys vyvážila linii očí a kontur obličeje, pořiď si brýle, které jsou širší a nemají ostřejší hrany. Lichotit tváři bude podlouhlý oválný tvar nebo brýle typu kočičího oka. Ale skvěle ti sednou i brýle bez spodních obrouček.

Kulatý obličej

Kulatý obličej sám o sobě je k vzteku, sladit k němu účes není vůbec jednoduché. Ale s brýlemi se bát nemusíš. Potřebuješ jej protáhnout a k tomu ti skvěle pomohou úzké hranaté obroučky. Sáhnout můžeš i po obdélníkových a nemusíš se vůbec bát barev. 

Obličej tvaru srdce

Obličejík, který ti musí každý závidět, i když pokud nenosíš ofinu, možná bojuješ s vysokým čelem. I s tím ti mohou brýle pomoci. Pokud sáhneš po lehkých a oblých obroučcích, právě tento problém s nimi zdárně vyřešíš. Výraz tváře dokonale podtrhnou brýle motýlího typu, které se zvětšují směrem do stran. Při nákupu se poohlížej hlavně po hravých, jednoduchých a vzdušných brýlích, které zjemní tvůj vzhled. Žádné výrazné barvy.

Podlouhlý obličej

Podlouhlý obličej si žádá trošku rozšíření a s tím ti pomohou brýle, které mají zajímavé detaily a prvky hlavně po stranách - nejen, že zaujmou pozornost a stanou se tvým super doplňkem, ale také tvůj obličej trošku rozšíří. Vyhnout by ses měla brýlím, které jsou v dolní části hranaté, akorát by ti rozšířily bradu, a to nepotřebuješ.

Oválný obličej

Máš oválný obličej? Pak patříš mezi opravdové šťastlivce! Máš totiž tvář, která je univerzální pro nošení brýlí. Nejspíše budeš vypadat skvěle v jakémkoliv typu brýlí i v nejrůznějších barevných odstínech. Pro zábavu vyzkoušej různé tvary, uvidíš, ve kterých se budeš cítit nejlépe.

Stále tápeš a nevíš, jaké vybrat? Mrkni do naší fotogalerie, jaké brýle nosí celebrity a fakt jim seknou. 

Foto: shuteerstock.com, profimedia.cz, pinterest.com

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
18. 02. 2016 IVANKA294 ... (reakcí: 0)
17. 02. 2016 pepina . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

26. 03. 2017 Horoskop Váhy

Dnešek může být jako na horské dráze, skvělá nálada se mísí s pocitem žárlivosti a malého sebevědomí. Najednou můžeš ... Celý horoskop

Karta dne

Poslední soud
Velmi brzy již začne nová fáze tvého života, nyní stojíš na pomyslné křižovatce a musíš se rozhodnout, kterým směrem půjdeš. Neváhej, protože uvnitř svého nitra jsi ji...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist