Femina.cz » Magazín » Krása » Jak se léto podepsalo na vaší pleti?

Jak se léto podepsalo na vaší pleti?

Jak se léto podepsalo na vaší pleti?

Magazín: Krása | autor: Renata Petříčková | vydáno 05. 08. 2009

Léto nám sice může pleť krásně prozářit čerstvým opálením, ale také ji v mnohém velmi zatěžuje. Pleť může v létě odpočívat od nánosů líčidel a kosmetických přípravků… myslíte si…


Ano, může být, ale zcela odhalená bude nejspíše ještě náchylnější k pochytání všech těch letních hříchů. Co tedy v létě pleti škodí?

Spáleniny

Tak to je škoda největší, ale dočervena vypečené obličejové spáleniny si snad dnes již nikdo z neznalosti neudělá. Maximálně, podaří-li se vám usnout na sluníčku…První pomoc? Panthenolové pěny a spreje, lehké gely, chlazení či jogurtové obklady. Ovšem ve výsledku toho moc nezachráníme, v podstatě tím pouze tlumíte bolest a pálení, případné rakovinové základy si pleť ponese, ať bude obložena jogurtovým obkladem nebo ne.

Sluneční brýle chrání i proti vráskám

Kolem očí je velmi citlivá pleť. Zejména k tvorbě vrásek a to ví každá žena starší 30 či dokonce 25 let. V tuto dobu se začínají dělat první výrazné vrásky právě v této oblasti. Nejvíce je pleť kolem očí zatěžována mimikou, mhouřením očí, případně slunečním zářením.

Budete-li si oči chránit v létě tmavými brýlemi, neochráníte jenom oči, ale také pokožku kolem nich. Nebudete oči tolik mhouřit a nebudete si zadělávat na první mimické vrásky. Nápravu mohou částečně sjednat speciální gely, séra, krémy a masky určené pro oční okolí.

Dehydratovaná pleť

Nemáte-li chuť používat krémy a gely v létě, kdy se potíte tak, že jakýkoliv krém odplaví pot v následujících několika minutách, věnujte se pleti třeba při koupeli. Použijete-li alespoň jednou či dvakrát týdně nějakou tu výživnou rehydratační pleťovou masku, uděláte pro sebe více, než si myslíte.

Pořád je to lepší řešení, než v létě péči úplně vypustit. Pleťové masky, občasné osvěžení třeba sprejem s minerální vodou nebo maska z ovoce či zeleniny, to je na léto naprosto ideální.
Lehké líčení je také dobré, lehoučké make-upy, případně pouze pudry nejen zkrášlí pleť, ale mnohdy chrání i před slunečním zářením, protože obsahují speciální filtry.

Pihy


Sluníčko zvýrazní pihy, ale pozor! Není to jen sluneční hřích, ale také solárkový hřích. Dokonce jsou tací, kterým se na sluníčku pihy neudělají, ale běda, vkročí-li jednou do solárka. Pihy ze sluníčka opět zmizí spolu s tím, jak vybledne vaše opálení.

Chcete-li je zamaskovat, použijte světlejší korektor nebo make-up. Pro odstranění malých pih používejte raději krycí prostředky, než nějaké agresivní přípravky pro odstranění pigmentových skvrn. Ty jsou určeny spíše na skvrny stařecké či velmi úporné a těmi jistě letní pihy nejsou. S těmi se raději smiřte, jsou jen dočasné…

Nezapomeňte na ručky


V létě můžeme snadno zapomenout na svoje ruce. Chybí mráz a vítr a ruce viditelně a citelně neosychají, nebolí. Přesto si někam na oči postavte lehoučký krém na ruce a nezapomínejte se občas namazat. Sluneční záření zejména starším ženám může na rukou vyhnat první stařecké pigmentové skvrny, takže používejte dobrý ochranný krém. A i mladší ženy by neměli zapomínat na hydrataci, protože i v létě je pokožka rukou namáhána.

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
14. 03. 2011 puntik na (reakcí: 1)
13. 03. 2011 agad Léto (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

25. 03. 2017 Horoskop Blíženec

S partnerem to nebude vůbec růžové, zvykl si na tvoji péči a tobě došlo, že tě jen využívá. S klidnou hlavou mu sděl ... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist