Femina.cz » Magazín » Krása » Jak se krášlí Jana Doleželová

Jak se krášlí Jana Doleželová

Jak se krášlí Jana Doleželová

Magazín: Krása | autor: Katka Landlová | vydáno 13. 09. 2010

Sympatická Jana Doleželová je nejen Miss ČR 2004, ale mezi českými modelkami rozhodně jediná lékárnice, a k tomu i úspěšná tanečnice a moderátorka. Je to ale také jenom žena, která řeší kosmetiku stejně jako my :-)

- Jano, vystudovala jsi farmacii, takže v chemii jsi jako doma. Mění to tvůj pohled na kosmetiku a na to, co používáš?
Rozhodně. Součástí Farmaceutické fakulty byla i zkouška z Kosmetologie. Tím pádem, dnes po přečtení složení přípravků vím, které látky jsou pomocné (např. stabilizítory emulzí, konzervanty, apod.), a které jsou nositeli samotného účinku, a také jakých koncentrací musí dosáhnout, aby se účinek opravdu projevil. Krom toho jsme se na fakultě učili také připravovat různé krémy a masti, takže občas nějaký kosmetický přípravek sobě nebo přátelům vyrobím na míru.

- Takže si kosmetiku vybíráš podle složení?
Ano, především podle složení a koncentrace účinné látky. Mám vyzkoušené téměř všechy přípravky, které nabízíme v naší lékárně v Palladiu, protože než něco doporučím dále, chci mít vlastní zkušenost s přípravkem. Ta je totiž k nezaplacení. Vlastní zkušenost je vždy lepší než pouhé teoretické informace z letáků.

- Líčíš se každý den, nebo si od make-upu ráda odpočineš?
Moje práce, tedy moderování a focení, předpokládá spoustu líčení. I v lékárně při komunikaci s pacienty dbám o upravený zevnějšek. Proto ve volném čase, tedy doma, při sportu nebo třeba na dovolené ráda nechávám pleť odpočinout a make-up nepoužívám. Naštěstí mám čistou pleť, takže nemám problém být zcela bez make-upu.

- Patříš k holkám, které mají plnou kouplenu lahviček, až nevědí, co dřív použít?
Často dostávám na akcích spojených s prezentací nových kosmetických přípravků mnoho těchto výrobků. Než bych ale zaplnila koupelnu, raději si nechám jen vzorek a zbytek věnuju mamince, kamarádkám a známým. Dle toho, co která z nich zrovna potřebuje.

- Vypadá to, že máš dokonalou pleť - je to dar, nebo máš speciální recept? Naštěstí nemám problémy s pletí. Ale za velmi důležité pro hezkou pleť považuju dostatečný spánek, pitný režím a plnohodnotnou vyváženou stravu. To je základ, aby vaše tělo bylo zdravé zevnitř i zvenčí.

- Stává se ti, že si koupíš kosmetiku, která ti nesedne, nebo vůbec nefunguje, jak má?
Nemám od kosmetických přípravků přehnaná očekávání. Ale musím říct, že s přípravky zakoupenými v lékárně jsem byla vždy spokojená, jejich složení je kvalitní, jen je důležité vybrat si ten správný pro konkrétní typ pleti.

Podívejte se, jakou kosmetiku Jana používá!

- Myslíš, že u kosmetiky platí "čím dražší, tím lepší"?
Příliš levné přípravky nebývají kvalitní. Ale samotná vysoká cena ještě není zárukou kvality. Je potřeba vybírat z ověřených značek s dobrou tradicí.

- Pokud by sis měla vybrat 3 kousky kosmetiky, bez které nemůžeš žít, co by to bylo?
Neobešla bych se bez zvláčňujícího tělového mléka, čistícího tonika a řasenky.

 

(foto: Jaroslav Šimandl)

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
02. 05. 2011 kocicanda zajímavé (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream je vyživující, hydratační a regenerační pleťový krém vyrobený ze Shea neboli Karité másla.

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 27. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

28. 10. 2016 Horoskop Štír

Padá na tebe splín, deprese nebo jen melancholisky smutná nálada? Nepoddávej se jí. Podívej se na nějakou komedii, za... Celý horoskop

Karta dne

Paže mečů
Informace, kterou obdržíš, v tobě probudí mnoho zmatku a nejistoty. Na zprávu jsi čekala velmi dlouho a počítala jsi se zcela jinou odpovědí. Sdělí ti ji muž, který bu...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist