Femina.cz » Magazín » Krása » Jak se krášlí Jana Doleželová

Jak se krášlí Jana Doleželová

Jak se krášlí Jana Doleželová

Magazín: Krása | autor: Katka Landlová | vydáno 13. 09. 2010

Sympatická Jana Doleželová je nejen Miss ČR 2004, ale mezi českými modelkami rozhodně jediná lékárnice, a k tomu i úspěšná tanečnice a moderátorka. Je to ale také jenom žena, která řeší kosmetiku stejně jako my :-)

- Jano, vystudovala jsi farmacii, takže v chemii jsi jako doma. Mění to tvůj pohled na kosmetiku a na to, co používáš?
Rozhodně. Součástí Farmaceutické fakulty byla i zkouška z Kosmetologie. Tím pádem, dnes po přečtení složení přípravků vím, které látky jsou pomocné (např. stabilizítory emulzí, konzervanty, apod.), a které jsou nositeli samotného účinku, a také jakých koncentrací musí dosáhnout, aby se účinek opravdu projevil. Krom toho jsme se na fakultě učili také připravovat různé krémy a masti, takže občas nějaký kosmetický přípravek sobě nebo přátelům vyrobím na míru.

- Takže si kosmetiku vybíráš podle složení?
Ano, především podle složení a koncentrace účinné látky. Mám vyzkoušené téměř všechy přípravky, které nabízíme v naší lékárně v Palladiu, protože než něco doporučím dále, chci mít vlastní zkušenost s přípravkem. Ta je totiž k nezaplacení. Vlastní zkušenost je vždy lepší než pouhé teoretické informace z letáků.

- Líčíš se každý den, nebo si od make-upu ráda odpočineš?
Moje práce, tedy moderování a focení, předpokládá spoustu líčení. I v lékárně při komunikaci s pacienty dbám o upravený zevnějšek. Proto ve volném čase, tedy doma, při sportu nebo třeba na dovolené ráda nechávám pleť odpočinout a make-up nepoužívám. Naštěstí mám čistou pleť, takže nemám problém být zcela bez make-upu.

- Patříš k holkám, které mají plnou kouplenu lahviček, až nevědí, co dřív použít?
Často dostávám na akcích spojených s prezentací nových kosmetických přípravků mnoho těchto výrobků. Než bych ale zaplnila koupelnu, raději si nechám jen vzorek a zbytek věnuju mamince, kamarádkám a známým. Dle toho, co která z nich zrovna potřebuje.

- Vypadá to, že máš dokonalou pleť - je to dar, nebo máš speciální recept? Naštěstí nemám problémy s pletí. Ale za velmi důležité pro hezkou pleť považuju dostatečný spánek, pitný režím a plnohodnotnou vyváženou stravu. To je základ, aby vaše tělo bylo zdravé zevnitř i zvenčí.

- Stává se ti, že si koupíš kosmetiku, která ti nesedne, nebo vůbec nefunguje, jak má?
Nemám od kosmetických přípravků přehnaná očekávání. Ale musím říct, že s přípravky zakoupenými v lékárně jsem byla vždy spokojená, jejich složení je kvalitní, jen je důležité vybrat si ten správný pro konkrétní typ pleti.

Podívejte se, jakou kosmetiku Jana používá!

- Myslíš, že u kosmetiky platí "čím dražší, tím lepší"?
Příliš levné přípravky nebývají kvalitní. Ale samotná vysoká cena ještě není zárukou kvality. Je potřeba vybírat z ověřených značek s dobrou tradicí.

- Pokud by sis měla vybrat 3 kousky kosmetiky, bez které nemůžeš žít, co by to bylo?
Neobešla bych se bez zvláčňujícího tělového mléka, čistícího tonika a řasenky.

 

(foto: Jaroslav Šimandl)

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
02. 05. 2011 kocicanda zajímavé (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

30. 03. 2017 Horoskop Štír

Volné odpoledne si užij s rodinou a přáteli. Čeká na tebe hromada nové práce a na zábavu nebude nějakou dobu čas, tak... Celý horoskop

Karta dne

Císařovna
Jsi připravená na to, abys mohla výrazně zlepšit svůj dosavadní život, může se stát mnohem lepším a veselejším. Neboj se přijmout nabídku od své kamarádky či nadřízené...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist