Femina.cz » Magazín » Krása » Jak nosit červenou rtěnku

Jak nosit červenou rtěnku

Jak nosit červenou rtěnku

Magazín: Krása | autor: Redakce | vydáno 08. 09. 2014

Rudé rty, to je nestárnoucí klasika. Ve světě líčení je rudá rtěnka symbolem zářící ženskosti a na červených kobercích se hojně objevuje rok co rok. Spousta z nás se ji ale bojí nosit, protože sluší jen někomu. To ale není pravda, ve skutečnosti ji jen neumíme nosit.

Takže pro vás máme návod, obsahující 6 jednoduchých pravidel, jak docílit toho, aby vám rudá rtěnka slušela, a vy jste vypadala sexy a ne jako holčička, co si zkouší máminy šminky.

Pravidlo 1: Tajemství tkví ve zbytku obličeje

Čím světlejší pleť, tím výraznější je efekt. Na oči použijte jen světlé stíny, stejně tak tvářenka musí být velmi jemná, v opačném případě byste vypadala jako klaun. Vynechte oční linky a zůstaňte jen u řasenky (černá pro brunetky, hnědá pro blondýnky a zrzky), kterou nanesete na horní i na spodní řasy - "otevře" vám to oči. Pamatujte, že červená rtěnka zvýrazní případné nedokonalosti, proto ze všeho nejvíce dbejte na kvalitní make-up, a šetřete barvami.

Pravidlo 2: Vnitřní linie rtů

Červená rtěnka mívá tendenci se rozpíjet, jako ostatně každá jiná, ovšem na té červené je to nejvíce vidět. Proto je nejlepší nejdříve vyplnit rty konturovací tužkou po vnitřní linii rtů. Tak zůstane déle na svém místě.

Pravidlo 3: Vyberte si správný odstín

Pokud máte pleť s nádechem do růžova, bude vám víc slušet červená ve švestkových odstínech. Pro pleť se žlutými tóny se pak hodí teplejší červené tóny s hnědým základem. Jako je vidět na příkladu Cameron Diaz a Diane Kruger.

Pravidlo 4: Pozor na kolizi s nehty

Pro make-up s červenou rtěnkou je lepší, pokud nehty už nebudete lakovat rudým lakem, ale zvolíte bílou francouzskou manikůru, nebo světlounký lak. I hodně tmavé barvy laků jsou in, a jen tak nevyjdou z módy. Ale pokud chcete mít červené rty i nehty, musíte si být stoprocentně jistá, že máte naprosto stejný odstín laku i rtěnky. V opačném případě budete působit jako od kolotočů...

Pravidlo 5: Míchání barev

Jen velmi málo vizážistů zůstává u základních barevných tónů rtěnek. Raději smíchají několik rtěnek dohromady, dokud nevytvoří perfektně padnoucí odstín. Můžete to udělat stejně. Pokud jste si koupila červenou rtěnku, která je příliš zářivá, světlá, tmavá, cokoli, nevyhazujte ji. Namísto toho ji zkuste za pomoci štětečku smíchat na hřbetu ruky s jinými rtěnkami, které už máte doma. Experimentování je zábava! A pravděpodobně i jediný způsob, jak mít přesně takový odstín, jaký chcete.

Pravidlo 6: Světlejší barvy pro starší dámy

Rty se s věkem ztenčují a tmavá barva to jenom zvýrazňuje. Aby rty nevypadaly moc drsně, volte růžovější odstíny červené, nebo raději sáhněte po neutrálních odstínech a lescích, a namísto rtů se zaměřte na zvýraznění očí.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
07. 10. 2014 kakadu89 Jiná doba (reakcí: 0)
01. 10. 2014 Petrankova . (reakcí: 0)
11. 09. 2014 glady .. (reakcí: 0)
09. 09. 2014 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
09. 09. 2014 Sylfida červená (reakcí: 0)
09. 09. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
09. 09. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
08. 09. 2014 manislava rtěnka (reakcí: 0)
08. 09. 2014 lidka2 . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Zahalte se do opojné vůně!

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

21. 02. 2017 Horoskop Rak

Nenuť se do nudných domácích prací, práce by ti nešla od ruky. Navíc bys stále něco hledala a ztrácela, takže bys měl... Celý horoskop

Karta dne

Čtyři hole
Projekt, na kterém jsi pracovala, dosáhne úspěchu a nejen to, radostné dny můžeš očekávat také v dalších oblastech tvého života. Mír i harmonii jsi již vybudovala a te...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist