Femina.cz » Magazín » Krása » Jak nosit červenou rtěnku

Jak nosit červenou rtěnku

Jak nosit červenou rtěnku

Magazín: Krása | autor: Redakce | vydáno 08. 09. 2014

Rudé rty, to je nestárnoucí klasika. Ve světě líčení je rudá rtěnka symbolem zářící ženskosti a na červených kobercích se hojně objevuje rok co rok. Spousta z nás se ji ale bojí nosit, protože sluší jen někomu. To ale není pravda, ve skutečnosti ji jen neumíme nosit.

Takže pro vás máme návod, obsahující 6 jednoduchých pravidel, jak docílit toho, aby vám rudá rtěnka slušela, a vy jste vypadala sexy a ne jako holčička, co si zkouší máminy šminky.

Pravidlo 1: Tajemství tkví ve zbytku obličeje

Čím světlejší pleť, tím výraznější je efekt. Na oči použijte jen světlé stíny, stejně tak tvářenka musí být velmi jemná, v opačném případě byste vypadala jako klaun. Vynechte oční linky a zůstaňte jen u řasenky (černá pro brunetky, hnědá pro blondýnky a zrzky), kterou nanesete na horní i na spodní řasy - "otevře" vám to oči. Pamatujte, že červená rtěnka zvýrazní případné nedokonalosti, proto ze všeho nejvíce dbejte na kvalitní make-up, a šetřete barvami.

Pravidlo 2: Vnitřní linie rtů

Červená rtěnka mívá tendenci se rozpíjet, jako ostatně každá jiná, ovšem na té červené je to nejvíce vidět. Proto je nejlepší nejdříve vyplnit rty konturovací tužkou po vnitřní linii rtů. Tak zůstane déle na svém místě.

Pravidlo 3: Vyberte si správný odstín

Pokud máte pleť s nádechem do růžova, bude vám víc slušet červená ve švestkových odstínech. Pro pleť se žlutými tóny se pak hodí teplejší červené tóny s hnědým základem. Jako je vidět na příkladu Cameron Diaz a Diane Kruger.

Pravidlo 4: Pozor na kolizi s nehty

Pro make-up s červenou rtěnkou je lepší, pokud nehty už nebudete lakovat rudým lakem, ale zvolíte bílou francouzskou manikůru, nebo světlounký lak. I hodně tmavé barvy laků jsou in, a jen tak nevyjdou z módy. Ale pokud chcete mít červené rty i nehty, musíte si být stoprocentně jistá, že máte naprosto stejný odstín laku i rtěnky. V opačném případě budete působit jako od kolotočů...

Pravidlo 5: Míchání barev

Jen velmi málo vizážistů zůstává u základních barevných tónů rtěnek. Raději smíchají několik rtěnek dohromady, dokud nevytvoří perfektně padnoucí odstín. Můžete to udělat stejně. Pokud jste si koupila červenou rtěnku, která je příliš zářivá, světlá, tmavá, cokoli, nevyhazujte ji. Namísto toho ji zkuste za pomoci štětečku smíchat na hřbetu ruky s jinými rtěnkami, které už máte doma. Experimentování je zábava! A pravděpodobně i jediný způsob, jak mít přesně takový odstín, jaký chcete.

Pravidlo 6: Světlejší barvy pro starší dámy

Rty se s věkem ztenčují a tmavá barva to jenom zvýrazňuje. Aby rty nevypadaly moc drsně, volte růžovější odstíny červené, nebo raději sáhněte po neutrálních odstínech a lescích, a namísto rtů se zaměřte na zvýraznění očí.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
07. 10. 2014 kakadu89 Jiná doba (reakcí: 0)
01. 10. 2014 Petrankova . (reakcí: 0)
11. 09. 2014 glady .. (reakcí: 0)
09. 09. 2014 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
09. 09. 2014 Sylfida červená (reakcí: 0)
09. 09. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
09. 09. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
08. 09. 2014 manislava rtěnka (reakcí: 0)
08. 09. 2014 lidka2 . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

27. 03. 2017 Horoskop Rak

Dnes ti bude připadat, že čas neskutečně letí. V práci nebudeš stíhat a šéf už bude nedočkavě podupávat u dveří, aby ... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist