Femina.cz » Magazín » Krása » Jak mít dokonalé obočí?

Jak mít dokonalé obočí?

Jak mít dokonalé obočí?

Magazín: Krása | autor: Renata Petříčková | vydáno 08. 09. 2009

Upravené obočí zjemňuje váš celkový vzhled. Možná to znáte. Když se stane, že opomenete tuto součást své vizáže, nejspíše na vás ze zrcadla kouká trochu „mužnější“ varianta vás samé a nepomůže tomu ani líčení.


Po úpravě se vzhled tváře zlepší. Přirozený vzhled je prostě příliš „chlupatý“, ale ani opak není ideální. Mít obočí úplně vytrhané do uzoučké linky, to býval kdysi hit, někdy se chloupky nahrazovaly vykreslenou tužkou.

Dorůstají?

Ano, chloupky po vytrhání dorůstají. To je stoprocentní pravda. Vše ostatní je již velmi individuální. Některé z nás si musí obočí chloupek po chloupku upravovat téměř každý den, protože velmi rychle zarůstá do stejné hustoty, jako je to původní. Každý den najdete v oblasti vytrhaného obočí nějaký nový nežádoucí chloupek.

Někdo je na tom naopak. Vytrhané chloupky nedorůstají s takovou intenzitou, rostou méně a jsou slabší, u některých relativně šťastných žen pak po několika letech tyto chloupky vymizí úplně. Průšvih je pouze v případě, že si takováto „šťastná žena“ vytrhá chloupky nepříliš přesně, potom se obočí již nespraví a chybějící obočí si musí chtě nechtě domalovat či využít permanentní make-up. I obočí má své módní trendy, ale poddat se jim je trochu riskantní. Držte se raději toho, co vám opravdu sluší.

Do kosmetického salónu?

Klidně, vytrhání obočí stojí podle hustoty v rozmezí od 50 do 200,-Kč podle hustoty a výhodou je, že kosmetička zpravidla pozná, jaký tvar vám bude slušet, probere to s vámi a samotné vytrhání je pak dílem okamžiku. Má cvik a tak nebudete příliš dlouho trpět.

Sama doma?

Vytrhávání doma bývá pomalejší, i když po letech si i vy najdete ten správný grif a budete vědět, jak ty neposedné chloupky uchopit do pinzety. Investujte do kvalitní, která nemá ostré hrany. Při troše nešikovnosti se takovými ostrými hranami můžete nepěkně štípnout a to bolí.

Vytrhávejte odspodu, s chloupkem pevně uchopeným a prudkým pohybem. Méně to bolí.
Bolestivost také může ztlumit zchlazení obočí například obkladem z ledu. Když bude hezky ochlazené, bude vnímání bolesti sníženo. Lépe se také chloupky uvolňují například po koupeli, protože je pokožka změklá. Některé ženy mají v určitých dnech zvýšený práh bolestivosti, například v dnech menstruace nebo ovulace. To zjistíte snadno, někdy vás prostě trhání tolik nebolí a jindy jsou to muka.

Ideální tvar?

Vezměte si do ruky dvě tužky, jednu přiložte k okraji nosu směrem přes vnitřní koutek oka nahoru. Zde je začátek obočí, co je nad kořenem nosu, musí pryč. A nyní konec obočí. Přiložte tužku opět k nosu, ale směřujte ji přes vnější koutek oka. Co přesahuje, jde pryč. Nakonec začátek a konec obočí lze odhadnout i bez této tužkové pomůcky, velmi individuální je také tvar klenutí obočí. Ohyb obočí by měl být asi po dvou třetinách jeho délky, jestli mít obočí jako dvě rovné a rozdělené přímky nebo krásný oblouček, to už vám poradí sama vaše intuice, ale výhodné je sledovat přirozený tvar obočí a vytrhat chloupky, které jsou po okrajích a řídké.

Někteří doporučují vytrhávat chloupky jenom v dolní části obočí a horní nechat být. I to je řešení, ale musíte mít horní tvar obočí dokonalý. Pokud vám i tam probíhají nějaké chloupky, které ruší výsledný tvar, nedejte na rady a vytrhejte i horní část.

Barvení?

Obočí si můžete také barvit. Nejjednodušší způsob je barevná, lesklá či glitrovaná řasenka pro příležitosti nevšední, dobarvení tužkou musí být lehké, aby bylo spíše neznatelné. A ideální je barvení barvou na obočí, což je možnost, jak sladit barvu svého obočí a barvu vlasů, rozdíl mezi odstíny by neměl být o více než dva odstíny, jinak výsledek bude působit tvrdě. Jste-li tedy blondýnka s velmi tmavým obočím, bylo by vhodné si obočí nechat lehce zesvětlit, nikoliv však na úplně bledou barvu, zde je lépe vybrat trochu tmavší blond a obočí nechat jen zlatistvý nádech.

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
29. 03. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
14. 03. 2011 puntik obočí (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

28. 03. 2017 Horoskop Váhy

Dnešní den bude ve znamení oslav. Podaří se ti zdárně dotáhnout do konce projekt, potkáš se s dávno zapomenutou kamar... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist