Femina.cz » Magazín » Krása » Jak dodat vlasům objem?

Jak dodat vlasům objem?

Jak dodat vlasům objem?

Magazín: Krása | autor: Renata Petříčková | vydáno 20. 10. 2014

Bohužel se každá z nás nenarodila s bohatou hřívou a lá Salma Hayek, ale v dnešní době naštěstí i řídkým či zplihlým vlasům lze pomoci.

Tupírování?

Tak na tuto starou metodu téměř zapomeňte. Tedy má stále své místo, to ano, například v případě, že si chcete vyčesat efektní drdol či jako podloží pro jiný složitý účes. Tupírování pro denní potřebu lze pak uplatnit například v ofinkách. Ale denní tupírování vlasy vážně poškozuje.

Po umytí vyfénujte

Jednoduchá rada! Po umytí stačí jen lehké proschnutí a pak vlasy vyfénujte. Nemusíte to dělat dlouho, stačí jen jedna či dvě minutky, se zaměřením na oblast kořínků vlasů a hlavně na temeni hlavy, kde vlasy schnou nejdéle.
Problém je v tom, že když vlasy necháte schnout volně, vlasy jsou těsně přimknuté k pokožce a vypadají zplihle, navíc se mohou více mastit. Ale když vlasy vyfénujete nadzvednete je od pokožky hlavy a vyvoláte tím dojem, že jich je víc. Jestliže máte dlouhé, jemné vlasy, úplně nejlépe uděláte, pokud si budete vlasy fénovat v předklonu.

Nechce se vám fénovat? Alespoň si schnoucí vlasy promněte konečky prstů u kořínků, jako když si masírujete pokožku hlavy.

Koření a bylinky: Super nápady na skladování

Koření a bylinky: Super nápady na skladování

Každá kuchařka ví, že mít po ruce koření a nejrůznější bylinky je velice praktické a usnadňuje to...

Kosmetika pro větší objem

Je opravdu účinná a pro viditelné zvětšení objemu vám stačí i pouhý šampón s tímto efektem. Kadeřníci však doporučují i objemovou pěnu, zvláště když si vlasy vysoušíte fénem.

Na trhu jsou i speciální pudry, které po vetření do vlasů zvětší objem. Pozor si však dejte na jednu nevýhodu, efekt zvětšování objemu stojí na technologii zdrsnění vlasového vlákna. Vlas je pak na povrchu lehoučce roztřepený a tak k sobě jednotlivé vlasy nezapadají tak, jako vlasy hladké. Vzniká mezi nimi vzduchová mezera, která vyvolává dojem většího objemu.

Vlasy jsou na dotek drsnější, a pokud použijete po umytí klasický kondicionér či balzám, vlasy se znovu vyhladí a žádaný efekt bude téměř nulový.

Trvalý efekt

Nechcete-li se každý den starat o to, jak budete vypadat druhý den, myslet na šampóny a fénování, zkuste šetrnější variantu trvalé - headlines. Tato metoda nepoškozuje vlasy jako trvalá, dodává objem vytvořením vlnitého účesu, který vydrží 6 – 8 týdnů. Nesmí se však použít na vlasy s melírem, mohly by zkrepovatět. Jestli chcete headlines vyzkoušet, ptejte se u svého kadeřníka.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
08. 07. 2015 Markéta Reneval (reakcí: 0)
03. 07. 2015 Adéla Reneval (reakcí: 0)
19. 06. 2015 Hanka SPrávná péče o vlasy (reakcí: 0)
22. 10. 2014 natálie Objemový sprej (reakcí: 0)
21. 10. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
21. 10. 2014 glady ... (reakcí: 0)
21. 10. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

29. 03. 2017 Horoskop Váhy

Budeš se cítit naprosto báječně. A stejně tak budeš působit i na své okolí. Muži na tobě budou moci oči nechat a ženy... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist