Femina.cz » Magazín » Krása » Holení přirození: Posloucháte trendy současnosti?

Holení přirození: Posloucháte trendy současnosti?

Holení přirození: Posloucháte trendy současnosti?

Magazín: Krása | autor: Helena Stejskalová | vydáno 01. 10. 2012

Vyholit si klín. Pro mnohé ženy dnes samozřejmost, pro jiné ale zásah, který z různých důvodů odmítají. Chloupky v intimních místech dnes už pod vrstvami prádla ztrácejí svůj smysl. Kdysi nám sloužily jako ochrana, ale dnes už někdy spíše překážejí. I muži si všimli, že holicí pěnu si nemusí nanášet jenom na obličej.

Bez opic se obejdu
Diktát nejrůznějších reklam ženám přikazuje: buďte krásné, hubené, dokonalé… Jenom když budete takové jako z naší reklamy, obstojíte, jinak v dnešním světě nemáte šanci! Z titulních stran časopisů a televizních obrazovek na nás koukají dokonalé ženy, které nám přikazují, jakými módními trendy se máme řídit. Jedním z nich je i vyholování se pokud možno všude, intimní místa nevyjímaje. Nejsem velkým příznivcem opic, ráda si je prohlédnu snad jedině v zoologické zahradě, ale na ulici a v MHD je mít nemusím, a proto lidé, jimž husté ochlupení kouká i z límečku pečlivě nažehlené košile spoutané značkovou kravatou (tento se jev vyskytuje u mužů), ve mně nadšení zrovna nevzbuzují.

Mytí není samozřejmostí
Na druhou stranu z lidí vyholených a navoněných tak, že budí dojem, jakoby před několika vteřinami opustili kosmetický salón, také nejásám. Cítim-li silnou sladkou voňavku, jejímž odérem čpí dáma stojící vedle mne v přeplněném metru, začínám velice intenzivně toužit po plynové masce… Ohled na ostatní zřejmě nepatří mezi silné stránky dotyčné ženy.

Vraťme se ale k holení. Naprosto chápu tento zvyk v oblasti podpaží v letním období, kdy všichni v městských dopravních prostředcích visí na podpůrných tyčích a ukazují svá těla v úsporném ošacení, trička bez rukávů nevyjímaje. Používání deodorantů a pravidelné mytí u nás bohužel stále ještě není samozřejmostí.

Můj přítel mne chce zarostlou
Pokud ale jde o dámské přirození, je situace složitější. Názory ze strany žen i mužů se zde různí. „Můj přítel nechce, abych se holila. Máš tam nádhernou kožešinu, se kterou si rád hraju, chválí mne, “ vysvětluje pětadvacetiletá Petra. Ačkoli patří ke generaci, pro kterou je už vyholování skoro samozřejmostí, nechává si klín přirozeně růst. „Respektuji přání svého přítele a sama s tím nemám problém. Ve velkých vedrech jsem zvyklá se sprchovat i dvakrát denně, takže se nezpotím. A jinak není co řešit. Když jsem se jednou musela oholit kvůli wellness procedurám, cítila jsem se nepříjemně a zranitelně, než mi zase všechno dorostlo,“ vypráví nenuceně. Pro někoho jsou ale chloupky nepříjemné a při sexu naopak dává přednost až sterilně vyholenému klínu. Spousta mužů dnes také vyhledává služby kosmetičky a nechává se depilovat. „Představa vyholování u mužů je pro mne zženštilost,“ odmítá ale tenhle trend Petra.

Chloupky nejsou otázkou života ani smrti
Jaké jsou ženy, které navzdory módnímu diktátu dávají stále přednost zarostlému klínu? Těch, které jdou proti proudu, jsou dvě hlavní skupiny. Starší ročníky žen, zvyklé celý život mít přirozené ochlupení. Nechtějí na tom nic měnit ani v pozdějším věku. Pro některé z nich je třeba už jenom představa vyholit se nepříjemná, protože v nich stále někde přežívá v podvědomí pocit, že "tam dole" je to nečisté. Proto jsou na rozpacích, mají-li o této otázce hovořit, natožpak se genitálií dotýkat a věnovat jim kosmetickou péči. Další skupinou jsou mladší ženy intelektuálnějšího zaměření. Jsou svébytné, mají svůj styl i v módě, ví, co jim sluší a hned tak něco je v názorech neovlivní. Mohou být vyznavačkami ekologického životního stylu. Otázka zda holit či ne, pro ně není otázkou života a smrti a čtení módních katalogů považují za ztrátu času.

A co vy? Jste příznivkyní vyholeného klínu nebo ho naopak odmítáte? A co vás k tomu vede?

Další články z rubriky

Komentáře (32)

Datum Autor Nadpis
03. 10. 2016 Evule Holení (reakcí: 5)
23. 02. 2016 mk nová zkušenost (reakcí: 0)
03. 01. 2016 Petruna Broskvička (reakcí: 1)
10. 03. 2013 barbora3001 chloupky (reakcí: 0)
07. 03. 2013 Katka Již roky hladce vyholená (reakcí: 0)
07. 03. 2013 RitaTerezka chloupky ne (reakcí: 0)
05. 01. 2013 nikol tahání za chloupky v ženském přirození (reakcí: 0)
25. 10. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
22. 10. 2012 misery Intimní záležitost (reakcí: 1)
20. 10. 2012 Lydia001 Holení (reakcí: 0)
15. 10. 2012 lidka2 zkusila jsem všechno (reakcí: 0)
10. 10. 2012 Ivka Holit! (reakcí: 0)
08. 10. 2012 Unwanted Chloupky (reakcí: 0)
08. 10. 2012 Chiquitta zasadně vyholená (reakcí: 1)
04. 10. 2012 doublefantasy divné trendy (reakcí: 2)
02. 10. 2012 helenadon don (reakcí: 0)
02. 10. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
02. 10. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
02. 10. 2012 jerenika + (reakcí: 0)
01. 10. 2012 pepina . (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

26. 03. 2017 Horoskop Rak

Pokušení podvést partnera dnes bude velmi silné, ale nedělej to, pokud o toho svého nechceš přijít. Nevěra by se velm... Celý horoskop

Karta dne

Poslední soud
Velmi brzy již začne nová fáze tvého života, nyní stojíš na pomyslné křižovatce a musíš se rozhodnout, kterým směrem půjdeš. Neváhej, protože uvnitř svého nitra jsi ji...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist