Femina.cz » Magazín » Krása » Hairblog Tibora Němce: Holič

Hairblog Tibora Němce: Holič

Hairblog Tibora Němce: Holič

Magazín: Krása | autor: Tibor Němec | vydáno 08. 06. 2010

Exkluzivně na Femina.cz vám přinášíme blog renomovaného profesionálního kadeřníka Tibora Němce. Nejen o vlasech toho ví hodně, a nebojí se říct svůj názor!


V našem pracovním prostředí tzn. kadeřnický salón, se dějí neustále nějaké pozoruhodné věci. Rád bych se o ně s vámi podělil, občas vám i poradil, co dělat a nedělat s vlasy, a taky budu naříkat, jak nás, kadeřníky, štve, když neposloucháte, co vám radíme.

V první řadě bych chtěl říci, že cokoli tady napíšu, nemůžete brát jako jediné správné a obecně platné. Ale jelikož jsem 7 let školil pro Firmu Wella jako odborný lektor na střihy, barvy a vše, co se týká luxusní péče na vlasy System Professional, setkal jsem se s mnoha kadeřníky i klienty různých nátur a společenských vrstev. Takže vím leccos o praktikách jedněch i druhých. A určïtě se najdou i tací, co se mnou nebyli spokojení, ale kdo je neomylný. Všichni máme právo na chyby.

Holič?!

Každý z vás už určitě někdy byl u kadeřníka. Teda doufám :-)))
Moc nechápu slovní obrat, který je zaběhlý v dnešním slovníku:„Jdu k holiči“. Sedíte třeba s barvou na hlavě, někdo vám volá, a vy úplně bez přemýšlení vyhrknete do telefonu: „Ahoj Maruško, promiň, zavolám ti později, sedím u holiče.“ Sakra, u jakého holiče? To vám snad bude někdo holit hlavu nebo co???
Tak vás prosím, oslovujte nás tím, co jsme. Tímto za všechny „Kadeřníky“ děkuji, a budu věřit, že se to konečně naučíte :-)

Ale bych vás jen neprudil, a abyste měli z kadeřnictví jen samé krásné zážitky, poradím vám, jak si dobrého kadeřníka vybrat.

Rada číslo 1: Pokud jdete do kadeřnického salónu poprvé, a nevíte ke komu, zaměřte se na to, koho to od pohledu baví, a kdo nemá kyselý ksicht. Vím, že to někdy není úplně jednoduché poznat, ale co je v životě jednoduché.

Rada číslo 2: Koukejte na oblečení kadeřnice. Čim více je špindíra, tím více bude špinavá i její práce. Nejhorší varianta je pak přijít do salonu cca 30min před zavíračkou a chtít změnu. To vám garantuji, že tak rychlou změnu jste na hlavě ještě neměli. Protože, ruku na srdce, kdo z vás by nespěchal rád z práce, zvlášť jako zaměstnanec. I proto je nejlepší mít na změnu čas.

Rada číslo 3: Nejlepší rada pro získaní nejlepšího kadeřníka je doporučení od kamarádky, kolegyně, ale nebojte se ptát i na ulici, v obchoďáku, nebo na party, kde to té či oné sluší, a zeptat se, kde jí tak krásně udělali vlasy. Nejen že polichotíte majitelce účesu, ale máte velkou šanci, že najdete, co hledáte.

Rada číslo 4: Pokud jdete do renomovaného salónu, a pokud chcete mít opravdu krásné vlasy, vyberte si člověka který je drahý. Neznamená to ale, že cena je vždy rozhodující. Jen tím chci říct, že ten, kdo něco umí, si za to rád nechá zaplatit.
Můj osobní názor je, že pokud půjdete do salónu, v kadeřnickém žargonu označeného jako "Kočárkárna", tak nemůžete počítat s nějakým oslňujícím úspěchem. I když výjimky existují, ale v tomto případě spíš potvrzují pravidlo.

Stručně řečeno, nejlepší kadeřník je ten, kdo naslouchá vašim představám, a zároveň přináší vlastní invenci - to vše tak, abyste byli naprosto spokojeni.

Nůžkám zdar Tibík


Tibor Němec
je zakladatelem a spolumajitelem projektu NewYou
www.newyou.cz


Na další blog se těšte za 14 dní, 22. 6. 2010.

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

29. 03. 2017 Horoskop Váhy

Budeš se cítit naprosto báječně. A stejně tak budeš působit i na své okolí. Muži na tobě budou moci oči nechat a ženy... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist