Femina.cz » Magazín » Krása » Elixír mládí? S největší pravděpodobností ho máte doma

Elixír mládí? S největší pravděpodobností ho máte doma

Elixír mládí? S největší pravděpodobností ho máte doma

Magazín: Krása | autor: Lucie Feiková | vydáno 12. 02. 2015

Věčné mládí - něco, po čem lidstvo touží už od pradávna. A zdá se, že recept je na světě. Stačí polykat tabletky. Že by nějaká tabletka uměla oddálit stáří? Podle amerických vědců je to skutečně tak!

Známe ho všichni. Říkáme mu všelijak. Růžové štěstí, nejlepší přítel, kouzelná lentilka… Je to učiněná první pomoc, když vás začnou bolet zuby, klouby nebo hlava. A když se probudíte pro prohýřené noci a toužíte alespoň na malou chvilku zažehnat tu nepříjemnou kocovinu, co vám hodí záchranné lano? Přece starý dobrý „brufáč“! (prodává se pod různými komerčními názvy, např. Apo-Ibuprofen, Ibalgin,Brufen, Ibumax, Nurfen, Dolgita a další.)

Zachrání vás? Nejspíš ano. Jenže on toho dokáže mnohem víc. Odborníci z texaské univerzity AM jsou přesvědčeni, že vám prodlouží život o pěkných pár let! Jaké důkazy mají k dispozici?

„Být stále mlád, to bych si přál!“

„Testy nám jasně ukázaly, že jednoduchým organismům jako jsou kvasinky nebo hlísti, prodloužil Ibuprofen životnost až o celých 15 procent. A jak působí na člověka jako takového? Ibuprofen má protizánětlivé účinky a lidské stárnutí se projevuje právě zánětem tkání,“ popisuje vedoucí výzkumu Michael Polymenis, docent v oboru biochemie a biofyziky, který bez studu naznačuje, že užíváním této pilulky je možné prodloužit si život až o celých dvanáct let. Dost optimistické tvrzení, že? Zvlášť když se neustále hovoří i o negativních účincích zmiňované růžové tabletky. Snad proto se v současnosti roztrhnul pytel s chválami. Na obranu… 

OMG! Tak těmto celebritám stárnutí vážně nesvědčí!

OMG! Tak těmto celebritám stárnutí vážně nesvědčí!

Mít věčné mládí, kdo by si to nepřál? Jenže příroda je v tomto případě neúprosná a stárnutí nás b...

Není to tak dávno, co švýcarská univerzita Bern zveřejnila, že „brufáč“ pomáhá v boji s rakovinou tlustého střeva. Ještě před tím někdo z amerického Harvardu vypátral další výhodu. Lidé, kteří polykají tuto tabletku jako lentilku, snižují riziko Parkinsona a Alzheimera o 39 procent.Taky podezřelé… Aby ne. Všechno má svoje pro a proti!

Není všechno zlato, co se třpytí!

Ač to všechno vypadá opravdu „růžově“, i ibuprofen má nežádoucí účinky, které nelze brát na lehkou váhu. Jeho časté užívání lékaři příliš nedoporučují. Proč? Podle nich může způsobit krvácení žaludku, nebo dokonce mrtvici. I přes tyto nepříznivé informace však Češi spolykají 250 milionů pilulek ročně. To je přibližně 24 kusů na osobu každý rok. Jen to hvízdne! V takovém množství by už člověk možná měl poznat, jestli mládne… Ale nejsme v tom sami. Po celá staletí lidé vymýšlejí nejrůznější způsoby, jak zůstat věčně mladí. Tady máte...

5 nejbizarnějších elixírů mládí

 1. Krev pannen - Alžběta Báthory žila v přesvědčení, že pitím a koupelí v krvi neposkvrněných dívek si udrží věčné mládí. Nestalo se, skončila ve vězení, kde také zemřela.
 2. Med - tato úžasná dobrota má opravdu skvělé účinky včetně těch léčivých, ovšem coby elixír mládí se neosvědčil ani ve spojení s octem. (Divný nápad :))
 3. Červená řepa - ve starověku hojně zvaná také jako krvavý elixír mládí. Lidé v touze zůstat věčně mladí používali pouze listy této rostliny. Ovšem ani listy ani jiné části rostliny se coby elixír příliš neosvědčily.
 4. Byliny macerované v opiu - nález více jak sedmdesáti bylin macerovaných v opiu a alkholu coby elixír mládí nás výborně pobavil. Tomu asi i věříme, že se po požití takového lektvaru cítil každý jako krásná a mladá princezna. Však to znáte po pěti pivech je každá... :-)
 5. Kámen nesmrtelnosti - v dávných dobách lidé věřili, že existuje kámen pocházející z jiných světů (rozuměj z Vesmíru), který dokáže udržet věčné mládí. Pokud existuje, chceme ho taky!

Foto zdroj: thinkstockphotos.com

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
13. 02. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

30. 03. 2017 Horoskop Beran

Dnes k tobě nečekaně přijdou peníze. Můžeš vyhrát nějakou slušnou sumu v loterii nebo se dozvíš o dědictví, o němž js... Celý horoskop

Karta dne

Císařovna
Jsi připravená na to, abys mohla výrazně zlepšit svůj dosavadní život, může se stát mnohem lepším a veselejším. Neboj se přijmout nabídku od své kamarádky či nadřízené...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist