Femina.cz » Magazín » Krása » Čtenářky Feminy vyzkoušely, jak nás vidí slunce a natočily zbrusu novou reklamu. Podívej se, jak ...

Čtenářky Feminy vyzkoušely, jak nás vidí slunce a natočily zbrusu novou reklamu. Podívej se, jak to dopadlo!

Čtenářky Feminy vyzkoušely, jak nás vidí slunce a natočily zbrusu novou reklamu. Podívej se, jak to dopadlo!

Magazín: Krása | autor: Petra Martišková | vydáno 14. 07. 2015

Sluníčko milujeme úplně všichni a není divu, vždyť má tak blahodárné účinky na náš organismus. Dodává nám tolik potřebný optimismus a vlévá do žil energii, navíc díky němu získáváme dostatek vitamínu D, který posiluje náš imunitní systém a celkově je nám se sluníčkem prostě líp. Ale slunce dokáže být také pěkně zákeřný nepřítel.

A mnozí z nás si stále hrozbu, kterou v sobě skrývá, neuvědomují. Podle studií totiž celých 40% žen a 70% mužů vůbec nepoužívá ochranné prostředky na opalování. I malé dítě už by ti řeklo, že je to velká chyba. Ale UV kamera ti řekně mnohem víc. 

O co jde? 

Původně šlo o projekt a zábavu britského uměleckého fotografa Thomase Leweritta. Ten vyrazil do ulic s UV kamerou a prostě si natáčel lidi kolem sebe. Už první snímky pro něj byly velkým překvapením a šokem. UV videografie totiž zvýrazňuje pigmentaci kůže. "Ve srovnání s normálním osvětlením se světlejší kůže zdá velmi bledá a tmavší kůže ještě tmavší. A právě nerovnoměrná, skvrnitá pigmentace je známkou toho, že kůže byla v minulosti příliš vystavena UV záření – poškození kůže se objevuje především v místech, která jsou pravidelně vystavená slunci – například v obličeji nebo na rukách. Kojenci a batolata mají na UV snímcích většinou jednotnou barvu kůže.

Obličeje mladistvých už na UV snímcích vykazují značné nepravidelnosti, které budou v pozdějším věku ještě výraznější. A právě to jsem lidem pomocí UV kamery chtěl ukázat a přimět je, aby zbytečně neriskovali,“ dodává Thomas. "Všichni se rodíme se zdravou pokožkou a sluneční ochrana jí účinně pomáhá, aby zdravá zůstala. Proto je tak důležité, aby lidé pochopili, že svou pokožku mohou chránit kosmetikou na opalování a že tak zabrání i jejímu předčasnému stárnutí."

Thomasův projekt nadchl vědce v laboratořích Nivea a rozhodli se tuto technologii dále rozvíjet a společně pak přesvědčit co nejvíce lidí, že ochrana kůže před sluncem je důležitá. „Naším cílem je přimět lidi pochopit, že svou pokožku před pihami, skvrnami, vráskami a dalšími poškozeními mohou přitom velmi snadno chránit – a to kvalitní kosmetikou na opalování,“ říká dr. Frank Schwanke, vedoucí výzkumu a vývoje sluneční kosmetiky Nivea.

A my jsme se rozhodli, že necháme UV kameru vyzkoušet naše čtenářky. Přihlásit ses mohla v naší výzvě na Facebooku i na stránkách Feminy a tady máš výsledek:

Mrzí tě, že jsi naši výzvu propásla? A chtěla by sis kameru také vyzkoušet na vlastní kůži? Žádný problém. Stačí se podívat na www.nivea.cz/uvkamera a zjistíš, kdy a kde bude Nivea tým poblíž tebe! 

A tady pár tipů od Nivey, kterou si naše vybrané čtenářky mohly zkusit a poté i donést balíček produktů domů. Co používat pro lepší ochranu pleti? Vyzkoušej tohle:

Olej na opalování podporující zhnědnutí

 

Suchý voděodolný olej dává vyniknout zářivému opálení a zvýrazňuje hedvábný vzhled pokožky. Složení se systémem UVA/UVB filtrů poskytuje pokožce okamžitou ochranu před spálením. Sprej umožňuje velmi snadnou, rychlou a rovnoměrnou aplikaci bez bílých stop.

Pořídíš OF 20, 200 ml za 300 Kč, nebo OF 30, 200 ml za 330 Kč

Řada Protect & Bronze

 

Voděodolná, lehká složení obsahují přírodní rostlinné výtažky, které podporují tvorbu pokožce vlastního melaninu, a tím přispívají k intenzivnějšímu opálení pokožky (in vitro) i bez obsahu samoopalovací látky. Vysoce účinný systém UVA a UVB filtrů poskytuje okamžitou ochranu před spálením.

Pleťový krém na opalování Protect & Bronze OF 30, 50 ml pořídíš za 235 Kč, mléko na opalování Protect & Bronze OF 30, 200 ml koupíš za 330 Kč a Sprej na opalování Protect & Bronze OF 30, 200 ml za 330 Kč.

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
22. 07. 2015 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
15. 07. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Mary Kay® Odličovač očí 110ml

Mary Kay® Odličovač očí 110ml

Jemně odstraňuje oční líčení včetně voděodolné řasenky, aniž by poškozoval citlivou pokožku v oblasti očí.

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 24. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

24. 10. 2016 Horoskop Lev

Už od rána se budeš plácat v rozporuplných emocích a nebudeš vědět, jestli cesta, po které ses vydala, je vlastně ta ... Celý horoskop

Karta dne

Smrt
Cokoliv tě trápí, máš velkou příležitost jednou provždy smést ze stolu, na nic již nečekej a začni jednat. Pusť se do odstraňování všech překážek, které ti stojí v ces...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist