Femina.cz » Magazín » Krása » Čím „pohnojit“ vlasy? Velký test vlasových produktů

Čím „pohnojit“ vlasy? Velký test vlasových produktů

Čím „pohnojit“ vlasy? Velký test vlasových produktů

Magazín: Krása | autor: Renata Petříčková | vydáno 22. 04. 2015

Jaro je období, kdy ve větší míře ztrácíme vlasy a celkově jsou po zimě oslabené. Přirozeně. Ale protože je to opravdu nepříjemný proces, nebylo by od věci se pokusit ho nějak zvrátit. A my víme, jak. Otestovali jsme pro tebe několik přípravků na přírodní bázi z lékárny, které opravdu nejsou k zahození. Mrkni na trojici těch nejlepších.

1. místo: Priorin N

Jednoznačně patří k těm nejlepším, i když jeho cena je velmi vysoká, pohybuje se v řádech stovek až tisíců podle toho, jestli používáš tabletky nebo výživnou vodu či vše naráz. Obsahuje extrakt z prosa, L-cystin, vitamín B a biotin.

Tabletky jsou skvělé, voní lehce po vanilce a celá měsíční či tříměsíční kůra dokázala zabránit vypadávání vlasů ze stresu. Díky tomu, že se užívají vnitřně, regeneruje se i tělo. Zhruba třetí den při užívání jsem zažila zajímavý pocit, kdy jsem při doteku na vlasové pokožce měla dojem, že mě tam něco píchá. Patrně odrosty, které se za pár dnů začaly objevovat po celé pokožce hlavy. Stoprocentně tento přípravek zamezil vypadávání vlasů ze stresu nebo vlivem nežádoucího účinku léků.

2. místo: Biohar

Druhý nejlepší produkt, jehož cena se navíc pohybuje kolem sta korun a vydrží cca měsíc, je Biohar. První měsíc či dva se doporučuje každodenní aplikace vodičky do vlasové pokožky, ideálně na noc a s jemnou masáží bříšky prstů. V noci totiž dochází k aktivaci vlasových cibulek a možná nevíte, že vlasy nám nejvíce rostou právě v době spánku a odpočinku.  

Tento přípravek silně hydratuje díky vysokému obsahu kyseliny hyaluronové a přírodního kolagenu. Je příjemný, bez zápachu i bez vůní. Ihned se vstřebává a stejně jako u Priorinu, do týdne pocítíte viditelné zhuštění podrostů nebo díky zdravější pokožce hlavy i přirozenější objem vlasů, jakoby „nabývají“…

Regenerace byla znát i na pokožce. Chcete-li se pokusit třeba jen zbavit lupů a nepříjemně suché a předrážděné pokožky, můžete zkusit právě Biohar. Nedráždí a zvlhčuje. Vlasy přitom nezanechává mastné.

3. místo. Capillan

Další český výrobek, který má dlouhou tradici, jsem zkoušela jako první a svou účinností mi přišel podobný jako Biohar. Je dobrý a také nepatří mezi ty drahé, cenově se lahvička pohybuje kolem osmdesáti korun a vydrží také zhruba měsíc.

Ale obsahuje alkohol a tak mi vysušoval pokožku a po delším užívání jsem měla sklony k tvorbě lupů a hlavně, tekutina je silně hořká. I po uschnutí druhý den, když si sáhneš do hlavy mimoděk, máš neskutečně hořké prsty.

Ale na internetu na něj nalezneš opravdu výborné recenze a na českém trhu má tento výrobek už tradici  a dobré jméno mnoho desetiletí.

Takže jak vidíš, lze si vybrat účinné preparáty, na trhu jich je mnohem více… dobré recenze má i obyčejný lopuchový výluh a to jak komerčně vyráběný z lékárny s aplikátorem, tak i doma vyráběný z lopuchového kořenu.

Co vlasům v době padání ještě prospěje?

  • Určitě šetrná péče, lepší kartáč s jemnými štětinami, příliš nerozčesávat, nedráždit pokožku hlavy přílišným drbáním při mytí. 
  • Dostaň do těla biotin, zinek a vitamín B. Tyto tři prvky hodně pomohou při vnitřní regeneraci a u vlasů víc než kde jinde platí, že jsou ukazatelem našeho vnitřního zdraví. Pomineme-li třeba zničení chemií barvením… 
  • Stres vyžeň z domu: Nejčastější příčinou padání vlasů je právě stres.

Foto zdroj: Thinkstockphotos.com, archiv výrobců

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
08. 07. 2015 Bára jemné vlasy (reakcí: 0)
02. 07. 2015 Jana Reneval (reakcí: 0)
19. 06. 2015 Renča Výživa (reakcí: 0)
28. 04. 2015 Silva Vlasová péče (reakcí: 0)
23. 04. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)
23. 04. 2015 Bobina1 - (reakcí: 0)
22. 04. 2015 pepina . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Dermacol Dřevěná tužka na oči 12H

Dermacol Dřevěná tužka na oči 12H

Dlouhodobé krytí a intenzivní barvy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 20. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

21. 02. 2017 Horoskop Rak

Nenuť se do nudných domácích prací, práce by ti nešla od ruky. Navíc bys stále něco hledala a ztrácela, takže bys měl... Celý horoskop

Karta dne

Čtyři hole
Projekt, na kterém jsi pracovala, dosáhne úspěchu a nejen to, radostné dny můžeš očekávat také v dalších oblastech tvého života. Mír i harmonii jsi již vybudovala a te...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist