Femina.cz » Magazín » Krása » Buď stylová i o svátcích: Vyzkoušej ombré líčení na rty

Buď stylová i o svátcích: Vyzkoušej ombré líčení na rty

Buď stylová i o svátcích: Vyzkoušej ombré líčení na rty

Magazín: Krása | autor: Renata Petříčková | vydáno 22. 12. 2015

Líčení, které sice vypadá složitě a precizně, ale ve skutečnosti jde jen o to vybrat ty správné barvy a nacvičit ty správné pohyby. Rty ve stylu ombré se pak mohou stát tvou vánoční i silvestrovskou ozdobou. Pánové budou u vytržení a dámy budou odolávat pokušení si na tvé rtíky sáhnout. Jak na to?

Plné rty vypadají lépe

Ombré rty to je malé umělecké dílo, které nejlépe vynikne na ženách s opravdu plnými rty. Zkusit si to ale můžeme každá, protože i nenápadné menší rtíky velmi oživí toto plastické až prostorové 3D líčení. A základní náčiní pro první pokusy máme určitě každá po ruce. Černá nebo tmavá konturovací tužka a pak nějaký ten arzenál rtěnek.

Osvědčené barevné kombinace:

  • Černá, hnědá, rudá
  • Černá, hnědá, růžová
  • Černá, hnědá, oranžová až žlutá

Štěteček je nutný

Rozmysli si nejprve barevnou duhu, kterou si míníš na rty vykreslit. Začínáme lehce konturovací tužkou a poté si postupně hrajeme se dvěmi i více barevnými odstíny buď konturovacích tužek na rty nebo rtěnek. Na přechody mezi barvami použijeme štěteček, kterým smázneme ostré přechody barev. Nakonec doladíme hlavní konturu rtů a opět jemně rozmázneme do ztracena..

Vhodné rtěnky

Pro výrazné barevné hrátky na rtech ve stylu ombré se hodí rtěnky opravdu kvalitní, které jsou dobře pigmentované a nejsou příliš mastné. Mají matný efekt a vysoký obsah barevného pigmentu, se kterým se potom dobře pracuje i v menší vrstvě.

POZOR: Měj před aplikací dobře hydratované rty!

Matný efekt je naprosto bombastický, kdo chce mít rty „wet efekt“ musí poté použít ještě průzračný lesk na rty, který se nanáší velice, velice opatrně, aby se neporušily barevné kreace.

Opačný efekt: Od světlé k tmavé

To už působí silně eroticky. Obmré efekt v opačném sledu. Začínáme konturovat rty světlými tužkami a barvy na rty a samotný střed rtů je potom o poznání tmavší. Pozornost se poté směřuje ke samotnému středu rtů podobně jako muži směřují svou pozornost… ehm…

A jak na to? Tady máš super návod:

A pokud ti pořád inspirace nestačila, mrkni do naší fotogalerie, tam najdeš pár super tipů, jak udělat své rty neodolatelné.

Zdroj foto: shutterstock.com, pinterest.com, facebook.com, 

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
05. 01. 2016 Lucka62 . (reakcí: 0)
03. 01. 2016 aknela11 takovéto (reakcí: 0)
23. 12. 2015 Renata Petříčková Je to jen (reakcí: 0)
22. 12. 2015 lidka2 . (reakcí: 0)
22. 12. 2015 Bobina1 - (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Stroj času pro vaši pleť!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 02. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

04. 12. 2016 Horoskop Střelec

Dnes se ti nebude chtít vůbec nic. Nevadí, do ničeho se nenuť. Dělej jen věci, které tě baví, nebo zajdi načerpat ene... Celý horoskop

Karta dne

Dva poháry
Máš před sebou nádherný den naplněný radostí a láskou. Přestože jsi sama, budeš velmi intenzivně řešit vztahy kolem sebe a také své srdíčko. Jestli toužíš po lásce, má...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Šikana, zlozvyky i rozchody aneb Nový týd...

No, podle nadpisu to nevypadá na moc veselý první adventní týden na Femině, ale rozhodně se nemusíš bát. Zas tak drsn...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist