Femina.cz » Magazín » Krása » Bojíte se přibývajících let? Neumíte stárnout? Naučíme vás to s noblesou!

Bojíte se přibývajících let? Neumíte stárnout? Naučíme vás to s noblesou!

Bojíte se přibývajících let? Neumíte stárnout? Naučíme vás to s noblesou!

Magazín: Krása | autor: Lenka Šimková | vydáno 28. 02. 2013

Ve stínu dokonalých hereček, které v pdesáti vypadají na dvacet se asi bojí stárnutí úplně každá. Jenže zatímco ze slavných žen se stávají téměř monstra, obyčejné ženy v letech dokážou zůstat nádherné i bez botoxu. Jak na to?

Tělesná schránka
Péče o tělo se v každé civilizované společnosti postupem času stává propracovanější a možností, jak se udržovat fit až do pozdního věku, stále přibývá. Místo snahy o celkovou harmonii se však mnohdy setkáváme spíše s extrémy. A to ve smyslu buď přehnané, nebo naopak žádné starostlivosti o fyzickou kondici. I když se názory na to, co je, a není zdraví prospěšné, mění pomalu ze dne na den, dvě věci jsou jisté: geny neovlivníme a vyváženost ničím nenahradíme. Znamená to, že pokud máme genetickou dispozici k nějakým potížím, můžeme a měly bychom se snažit, abychom jim předešly. Univerzálním návodem k tomu je právě ona rovnováha. A to ve všech směrech, v životosprávě, v pohybu či mysli. Zázračné pilulky ani recepty prostě neexistují!

Duše a mysl
Zatímco v případě těla se můžeme spoléhat ještě na poslední záchranu v podobě medicíny, ohledně mentálního zdraví jsou lékaři na mnohé neduhy stále krátcí. Čeho si tedy hledět a jak pečovat o tuto stránku naší osobnosti?

Tvořivost, představivost – dělejte cokoli, co podporuje kreativní myšlení. Najděte si už v brzkém věku zálibu, která vyžaduje tvůrčí přístup a nevzdávejte se jí ani za nic. Vložené investice (čas, peníze…) se vám v pozdějších letech mnohonásobně vrátí. Takže tvořte, ač už jen ve své mysli či rukama, a duševní síly vás jen tak neopustí.

Pružnost, schopnost kritiky – formulujte své názory, diskutujte, trénujte své postoje… Jedině tak si zachováte zdravý přístup k životu. Nejlepší je stýkat se co nejdéle s různými skupinami osob, od nejmladších po nejstarší. Udržujte si přehled a informovanost o současném světě z odlišných zdrojů. Jinak můžete snadno propadnout myšlenkovým stereotypům, které nepřinášejí nic dobrého. Nacvičujte také svůj postoj ke změnám, hledejte v nich vždy jen ty lepší stránky.

Paměť, moudrost – paměť se s věkem bohužel zhoršuje ve většině případů. Zkuste se porozhlédnout, zda ve vašem okolí neprobíhají tzv. kurzy trénování paměti. Myslíte si, že jste na to ještě příliš mladá? Omyl! Naučené techniky využívají i studenti či manažeři v produktivním věku. A jak se říká: „Co se v mládí naučíš…“. Moudrostí je v tomto případě myšlena životní rozvážnost, podložená zkušenostmi, na které bychom měly stále pracovat. Jen tak můžeme ve vyšším věku dosáhnout kýžené harmonie.

Smysl života
Jakkoli dlouhý život nemá bez hlubšího výhledu a porozumění příliš cenu, tedy lépe řečeno, nemusí nás tolik těšit. Hledačů smyslu života i zázračných cest, slibujících jeho nalezení a dosažení, je všude kolem nás jako máku. Nedejte se zlákat a najděte si ten svůj! Jak? Někdy je to překvapivě jednoduché, zastavte se a rozhlédněte se kolem sebe. Já už jej pro sebe objevila: „Život je o tom, jaké lidi potkáme a co s nimi vytvoříme.“ Co vy na to?

Foto zdroj: profimedia.cz

Myslíte si, že umíte (nebo zvládnete) „správně“ stárnout?

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
19. 06. 2013 goldie ... (reakcí: 0)
19. 03. 2013 krockovapavla :) (reakcí: 0)
03. 03. 2013 lidka2 + (reakcí: 1)
01. 03. 2013 manislava stárnutí (reakcí: 0)
01. 03. 2013 R Co ta fotka? (reakcí: 1)
01. 03. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)
28. 02. 2013 ladouch . (reakcí: 0)
28. 02. 2013 pepina . (reakcí: 0)
28. 02. 2013 Viky17 :-) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

26. 03. 2017 Horoskop Blíženec

Čeká tě radostný den plný pohody, smíchu a dobrých zpráv. Ať už jsi čekala výsledek zkoušek, kontroly nebo pohovoru, ... Celý horoskop

Karta dne

Poslední soud
Velmi brzy již začne nová fáze tvého života, nyní stojíš na pomyslné křižovatce a musíš se rozhodnout, kterým směrem půjdeš. Neváhej, protože uvnitř svého nitra jsi ji...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist