Femina.cz » Magazín » Krása » Beauty tip: Projezte se ke krásným vlasům

Beauty tip: Projezte se ke krásným vlasům

Beauty tip: Projezte se ke krásným vlasům

Magazín: Krása | autor: Pavlína | vydáno 18. 11. 2014

Ne nadarmo se říká, že krása vyzařuje zevnitř! To je důvod, proč kštice září zdravím, když své tělo zásobujete potravinami bohatými na vitamíny a minerály. Straší vás ve spaní roztřepené konečky, suché vlasy bez lesku a polštář schovaný pod nánosy vypadaných vlasů? Nezoufejte a zjistěte, co byste měla jíst pro nádherné lesklé vlasy s námi.

Pokud chcete získat nádherné lesklé vlasy, měla byste se obšťastňovat správnými živinami. V první řadě se ujistěte, že budete jíst zdravou a vyváženou stravu, která obsahuje celozrnné pečivo a produkty, ovoce, zeleninu a další potraviny bohaté na bílkoviny a omega-3 mastné kyseliny. 

Losos

Losos je doslova plný omega-3 mastných kyselin, které mají neskonale pozitivní vliv na vlasy, takže jsou hezky lesklé a pokožka je více než zdravá. Navíc je  losos výborným zdrojem vitamínů, jako jsou kyanokobalamin nebo vitamin B12 a železo. Není nad mořskou rybu.

Mrkev

Mrkve jsou bohaté na vitamin A, který je nezbytný pro zdravou pokožku hlavy a tím i pro nádherné lesklé vlasy. Kromě toho mrkev přispívá ke zlepšení zraku. Naordinujte si mrkvový salát nebo džus alespoň jednou týdně.

Mužské prokletí zvané „rýmička“. Mýtus či opravdová nemoc?

Mužské prokletí zvané „rýmička“. Mýtus či opravdová nemoc?

Podzim je období viróz, nachlazení a mužských stížností. Má váš partner rýmu a haleká, že kvůli n...

Oříšky a semínka

Zahrňte ořechy a semena do denního jídelníčku. Perfektní, co se týče vlasů, jsou kešu, mandle a vlašské ořechy bohaté na zinek a omega-3 mastné kyseliny, které jak už uvádíme dříve, tvoří nezbytnou součást péče o zdravou kštici.

Listová zelenina

Oříšky nejsou zrovna oblíbenou pochutinou? Co takhle listová zelenina. I ta dokáže hezky uhladit poškozené vlasy a posílit jejich přirozený lesk. Samozřejmě, že se nejedná o žádný kouzelný lístek, ale o dlouhodobou záležitost. Objevte tedy kouzlo chuti listové zeleniny a staňte se, alespoň na nějakou dobu, pojídačem listů. Pro vlasy je skvělá například čekanka, špenát, listový nebo římský salát.

Vajíčka

Nezáleží na tom, jak budete vajíčka jíst, ať už míchaná, smažená, na tvrdo nebo na hniličku, vždy z nich dostanete to nejpodstatnější – bílkoviny. Vejce jsou nejlepším zdrojem bílkovin, který v potravinách můžete najít. Kromě bílkovin obsahují i vitamin B12 a biotin (vitamín H), který je součástí téměř všech buněk v těle. Pokud je ho v těle nedostatek, může dojít i k předčasnému zešedivění, proto jezte vajíčka!

Kromě předešlých potravin se zaměřte i na nízkotučné mléčné výrobky, drůbež, luštěniny společně s čočkou, které nutně musí být součástí plánu k oživení nádherných vlasů.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
08. 07. 2015 Petra vlasy (reakcí: 0)
03. 07. 2015 Klára Reneval neo (reakcí: 0)
19. 06. 2015 Dáša Reneval (reakcí: 0)
22. 11. 2014 Anička Petroleum D5 (reakcí: 0)
19. 11. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
18. 11. 2014 Stendy - (reakcí: 0)
18. 11. 2014 viki11 ,, (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

27. 02. 2017 Horoskop Panna

Dlouhodobá únava, která tě pronásleduje, může být spojena se stresem, ale také s nějakým zdravotním problémem. Určitě... Celý horoskop

Karta dne

Královna pentaklu
Dnešek bys měla zaměřit na péči o své zdraví a tělo. Pokud již delší dobu přemýšlíš nad změnou stravovacích zvyků a láká tě být na chvíli vegetariánem nebo přejít na r...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist